KULTURA
Like

Kościół zachęca do pomocy matkom i dzieciom z Ukrainy

12/08/2014
518 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Kościół zachęca do pomocy matkom i dzieciom z Ukrainy

foto: episkopat.pl . Do realnej pomocy mieszkańcom wschodniej Ukrainy zachęca Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Proponuje, by rodziny zapraszały matki z dziećmi z ogarniętego konfliktem terenu na wypoczynek do Polski – na swojej stronie episkopat.pl. . Ks. Leszek Kryża z Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie mówi, że ważny jest nawet krótki wypoczynek, jaki polskie rodziny mogą zaoferować matkom z dziećmi z okolic Doniecka i Ługańska. Pobyt w Polsce pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o traumie konfliktu, który w dramatyczny sposób dotyka mieszkańców wschodniej Ukrainy.   Rodziny, które chciałyby zaprosić do siebie na wypoczynek rodziny z Ukrainy, mogą się zgłaszać do Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na Ukrainie akcję koordynuje mieszkanka Doniecka polskiego pochodzenia.   Z tej formy pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób z Donbasu. Ciągle też zgłaszają się rodziny, […]

0


Pomoc-dla-Ukrainy
foto: episkopat.pl
.

Do realnej pomocy mieszkańcom wschodniej Ukrainy zachęca Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Proponuje, by rodziny zapraszały matki z dziećmi z ogarniętego konfliktem terenu na wypoczynek do Polski – na swojej stronie episkopat.pl.

.

Ks. Leszek Kryża z Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie mówi, że ważny jest nawet krótki wypoczynek, jaki polskie rodziny mogą zaoferować matkom z dziećmi z okolic Doniecka i Ługańska. Pobyt w Polsce pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o traumie konfliktu, który w dramatyczny sposób dotyka mieszkańców wschodniej Ukrainy.

 

Rodziny, które chciałyby zaprosić do siebie na wypoczynek rodziny z Ukrainy, mogą się zgłaszać do Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na Ukrainie akcję koordynuje mieszkanka Doniecka polskiego pochodzenia.

 

Z tej formy pomocy skorzystało już kilkadziesiąt osób z Donbasu. Ciągle też zgłaszają się rodziny, które są gotowe przyjąć pod swój dach rodziny z Ukrainy.

Kontakt: wschod@misje.pl; tel. 22 530 48 72

 

Cytowane za: http://niezalezna.pl/58276-kosciol-zacheca-do-pomocy-matkom-i-dzieciom-z-ukrainy

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816