Nowe Technologie i Medycyna
Like

Korytarz transportowy BAŁTYK-ADRIATYK

10/04/2016
599 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Korytarz transportowy BAŁTYK-ADRIATYK

Apel do Prezydenta RP o włączenie dróg wodnych Europy Środkowo-Wschodniej do aktualnego programu Komisji Europejskiej.  (Fragmenty listu, grudzień, 2015). Od wielu lat organizacje i stowarzyszenia pozarządowe zaangażowane są w przywrócenie należytej rangi drogom wodnym w Polsce. Na lata 2015-20 Komisja Europejska nie przewidziała odbudowy dróg wodnych w Polsce. W czasie konferencji zorganizowanej w czerwcu 2015 r. przez Komisje Transportu KE w Rydze prezentowano realizowany w Europie projekt korytarza transportowego BAŁTYK – ADRIATYK, w którym nie ma polskich dróg wodnych. W czasie konferencji zgłosiłem propozycje włączenia do tego korytarza również dróg wodnych w tym ODRY i dalej kanałów przechodzących m.in. przez Węgry i Chorwację do ADRIATYKU.

0


 

Równocześnie został przekazany Komisji Transportu KE wniosek włączenia do aktualnego programu gospodarczego KE projektu dróg wodnych BAŁTYK – ADRIATYK – M.CZARNE .Z Komisji Europejskiej otrzymaliśmy odpowiedź, że n/Rząd nie zgłosił takich propozycji w stosownym czasie oraz że rozpatrywanie tej propozycji możliwe  będzie po roku 2023.

Zwracamy się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o formalne włączenie dróg wodnych łączących Europę Zachodnią z Państwami Europy Środkowo-Wschodniej do aktualnego programu gospodarczego Komisji Europejskiej.

Problem ten został również poruszony na spotkaniu z Konsulem Węgier w Krakowskim Klubie Wtorkowym w dniu 1.12.2015 (www.krakowskiklubwtorkowy.pl).

Równocześnie informujemy, że w roku 2011 zwróciliśmy się do Prezydenta RP z wnioskiem włączenia problemów dróg wodnych łączących BAŁTYK-ADRIATYK-M.CZARNE do programu naszej Prezydencji w Radzie  Europejskiej.

Henryk Połcik

Inne zapisy autora:

0

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758