POLSKA
Like

Korwin- Mikke: Komuniści powinni zachować nazwy ulic

25/07/2013
1313 Wyświetlenia
20 Komentarze
3 minut czytania
Korwin- Mikke: Komuniści powinni zachować nazwy ulic

Domagał się przedawnienia zbrodni komunistycznych, później z Jaruzelskiego zrobił sentymentalistę, a z Kiszczaka geniusza. Teraz Janusz Korwin- Mikke sprzeciwia się zmianom komunistycznych nazw ulic, dróg, mostów, rond itp.

0


Ryszard Czarnecki powiedział, że ceni Janusza Korwin- Mikkego oraz lubi słuchać jego wypowiedzi. Trudno się dziwić Czarneckiemu; ze względu na swoją wiedzę oraz erudycję Korwin- Mikke od lat jest inspiracją dla kolejnych pokoleń polskich prawicowców. Problem polega na tym, że oprócz jego wielu mądrych oraz interesujących koncepcji, pojawiają się i takie, które zupełnie nie pasują do poprzednich. Gdyby je wyjąć, można by dojść do wniosku, że mamy do czynienia z kompanem Adama Michnika, a nie z apostołem prawicy.

Nagle słyszymy z ust Korwina, że katastrofy smoleńskiej była od początku jasna, a każdy tak jak Antoni Macierewicz propaguje teorię zamachu jest paranoikiem albo co najmniej nosicielem tzw. “wirusa smoleńskiego”. Później okazuje się, że Wojciech Jaruzelski to wrażliwy człowiek, a generał Kiszczak to wybitna postać. Teraz w poczet ludzi wybitnych Korwin  zaliczył on śp. Bronisława Geremka: “Profesor Geremek to był mój przeciwnik polityczny, ale to był przeciwnik, z którym można było rozmawiać. Teraz nie wiem, kto jest najwyższym przedstawicielem masonerii, Wielkiego Wschodu na Polskę. Za życia Geremka wiedziałem. Z profesorem zawsze można było porozmawiać, choć nie zgadzaliśmy się fundamentalnie. Była to dyskusja racjonalna. W porównaniu z tamtymi czasami odnoszę wrażenie, że środowisko Geremka straciło głowę i nie mam pojęcia kto ich burdelem rządzi. To był wybitny człowiek i ulicę można mu przyznać.”- mówi Korwin- Mikke.

W 1992 roku Korwin- Mikke złożył projekt uchwały lustracyjnej. Był wówczas w obozie dzikich lustratorów, wtedy jak oszołom stał u boku Antoniego Macierewicza. Dzisiaj tak jak ówcześni przeciwnicy z salonu wyzywa Macierewicza od oszołomów. Ta zmiana pokazuje jaką polityczną ewolucję przeszedł Korwin- Mikke. Wydaje się, że z tamtego przekonania o konieczności rozliczenia PRL-u zostało niewiele. Jak wcześniej wspomniałem lider Kongresu Nowej Prawicy bardzo ciepło wypowiada się pod adresem Jaruzelskiego oraz Kiszczaka, głosi potrzebę przedawnienie zbrodni komunistycznych. Jego najnowszym pomysłem  jest niezmienianie komunistycznych oraz faszystowskich nazw ulic, dróg, mostów, rond etc. Korwin mówi tak: “Ja jestem przeciwny walczeniu z symbolami przeszłości. W Paryżu jest metro Stalingrad, nikomu to nie przeszkadza. Są ulice imienia Lenina, Hitlera jeszcze nie ma, ale w przyszłości kto wie. To jest świadectwo historii. Trzeba to pokazywać, jeżeli je usuniemy, to nie będzie ostrzeżenia na przyszłość. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to jakaś główna arteria.”- [a]http://www.politykawarszawska.pl/index.php/article/131;czytamy[/a].

Jednocześnie Korwin- Mikke się dziwi, kiedy Jarosława Kaczyński zarzuca mu, iż działa na rękę postkomunistów.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Radzio

182 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar AS

  Co prawda, to prawda. Nie powinno się zmieniać nazw ulic i placów. To jest nasza historia i nikomu nic do tego. Nie podobają mi się ludzie, którzy chcą to zmieniać. To tak jakby zabrać kawałek historii. Przecież tak było. Stryj kupił kiedyś bilet PKP do miasta Stalinogród. Jak z niego wyjeżdżał, były to już Katowice. Po co to i na co?

  0
  • A no po to, żeby takie Radzie mogły się pochwalić sukcesami w walce z czerwonymi, w tym przypadku. Wtedy mają poczucie, że sami są mniej czerwoni 😉 A że zmiana nazwy ulicy jest kompletnie bez sensu, tym bardziej trzeba to szybko zrobić – zanim wszyscy się zorientują, że to bez sensu 😉
   Z Radzia taki zabójca słowny jak z koziej dupy trąbka 😉

   0
 2. Avatar Radek Biały

  Zapraszam do oglądania.Prawo własności jedynym prawem człowieka :http://www.youtube.com/watch?v=eVax3SEHbDo&feature=youtu.be.

  0
 3. Avatar Janusz

  Chyba jednak lubią mojego idola Korwin-Mikkego w 3 obiegu, skoro ciągle jest na tapecie. Bo przecież “… nie ważne jak piszą, byle po nazwisku”. Czyż nie?
  Żurek Janusz

  0
 4. to już feudalny chłop był mądrzejszy od Korwina, to już po uwłaszczeniu, jak dopadli swego dawnego pana, i przecinali piłą na pół, to i wtedy mimo to stwierdzili, że muszą go wolno ciąć, bo był jednak dobrym panem. Mimo, że był dobry, ciąć było trzeba, a Korwin będzie się zachwycał z metod oprawców, jacy byli przebiegli i inteligentni, no tak, stworzyć machinę zbrodni, jakiej świat nie widział, to trzeba mieć wysokie IQ , z takim dysputy to sama przyjemność !
  psia mać !

  0
  • Avatar Janusz

   Ależ Fanie DaVinci. Nikt Ci nie broni dyskutować z osobami o niskim IQ skoro z wysokim Ci nie pasują. A swoją drogą Hitler też był geniuszem politycznym. Zająć tyle obszaru bezkrwawo i wykołować tylu najznamienitszych polityków europejskich, to trzeba być genialnym, a że w innych sprawach się nie popisał? Genialni zbrodniarze Stalin i Mao do dziś u wielu cieszą się estymą i “robią” za autorytety, a Unesco nawet oficjalnie “uświęciło” “Che” – więc nie wiem o co Ci chodzi?
   Fan Korwin-Mikkego

   0
 5. Hitler zajął jakieś większe obszary bezkrwawo? Chodzi ci o wielkie Czechy i ogromną Austrię?
  Jak się ma 75 milionów ludzi i najsilniejszą armię to jakiego geniuszu trzeba, żeby COŚ zająć bezkrwawo?

  0
  • Ależ Drogi Muni!
   Nie wszystko jest takie proste jak sobie wyobrażasz.
   Więcej wiedzy i pokory. W 1939r. Związek Radziecki liczący ponad 170mln ludności, wypełniając ustalenia tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow chciał po prawie bezkrwawej rozprawie z Polską “bezkrwawo” zająć 4 milionową Finlandię!
   Stracił:
   230 000 zabitych i zaginionych
   264 908 rannych
   5600 w niewoli
   ponad 2268 czołgów i pojazdów opancerzonych
   934 samoloty zestrzelone
   I nie wiadomo na czym by się skończyło, gdyby nie pomoc niemieckich “przyjaciół”, którzy wysłali do ZSRR swoich doradców wojskowych.
   To był dopiero geniusz myśli politycznej i wojskowej! Oczywiście po stronie, tym razem Fińskiej!

   0
   • Nie dodałem, że straty fińskie w ludziach były około 10 krotnie mniejsze, a w sprzęcie około 100-krotnie mniejsze. W dodatku, wbrew pozorom, uzbrojenie fińskie nie było ani lepsze, ani nowocześniejsze od tego, które posiadała Armia Radziecka. W wielu wypadkach wręcz przeciwnie!
    Jak opowiadał mi mój teść, w Krakowie w Sukiennicach była w tym czasie codziennie aktualizowana gablotka ilustrująca wojenne “postępy” “zaprzyjaźnionej” Armii Radzieckiej w wojnie z Finlandią.
    Janusz Żurek

    0
    • Aha! I jeszcze jedno! Podane straty w ludziach “niezwyciężonej” Armii Radzieckiej, to dane oficjalne. Chruszczow wyraził się podobno, że w rzeczywistości były dwa razy wyższe (1mln.)
     Janusz Żurek

     0
 6. Avatar Alojzy

  JKM bronił też emerytur ubeków, tłumacząc to w stylu Wałęsy.

  0
  • Drogi Alojzy, zapomniałeś dodać drugą część wypowiedzi JKM na ten temat, że tych co popełnili przestępstwa wobec Polski i Polaków należy osądzić i skazać. Stosowanie zemsty w postaci odbierania nadanych przywilejów i odpowiedzialność zbiorowa są charakterystyczne dla cywilizacji wschodnich (turańska, żydowska, bizantyńska) przyniesionych do Polski wraz z socjalizmem (zarówno narodowym jak i międzynarodowym) i nie mają nic wspólnego z cywilizacją łacińską, do której być może chciałbyś się przyznawać. Po “obaleniu” komuny trzeba było uznać PZPR (wraz ze wszystkimi zbrojnymi ramionami) jako organizację zbrodniczą, a jej członków ścigać jak członków Niemieckiej Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotniczej (NSDAP), a nie narzekać teraz na Korwin-Mikkego. Pół prawdy Panie Alojzy, to jeszcze nie prawda!
   Janusz Żurek

   0
   • Panie Alojzy, gdyby trudno było Panu zrozumieć w całości moją wypowiedź, to dla wyjaśnienia dodam, że uznanie członków jakiejś organizacji za organizację zbrodniczą i ściganie ich nie jest formą odpowiedzialności zbiorowej, gdyż do organizacji wstępowali dobrowolnie. Członków mafii też się ściga za samą przynależność do niej. Rolą sądu jest natomiast rozstrzyganie wysokości należnej kary dla przestępcy.
    Żurek Janusz

    0
    • Odpowiedzialność zbiorowa jest wtedy, gdy osoby niewinne odpowiadają za to co uczynił ktoś inny. Cywilizację łacińską charakteryzuje wybaczanie, a nie zapamiętała zemsta jakiegoś plemiona rozszerzana na inne całe plemiona (odpowiedzialność zbiorowa za zbrodnie na…) Ktoś, kto myśli inaczej już znalazł się w łapkach socjalizmu i hołduje zasadom, na których opierają się cywilizacje wschodnie. Tak, tak Alojzy. Przejrzyj się w lusterku!
     Żurek Janusz

     0
 7. Oczywiście Mikke ma rację. Mówi też z dużym poczuciem humoru.(o Geremku). Co do ulic – dość kontrowersyjne. Ale tylko Ci, którzy nie znają poglądów JKM-a mogą mu zarzucać sympatię do komunistów. Jednym słowem: Radziu, więcej chilloutu.

  0
 8. Ktos tu chyba przekreca slowa Mikke i ich nie rozumie…

  Co do ulic, to najlepiej nie nazywac ich po nazwisku…

  0
 9. Avatar AS

  “Korwin- Mikke: Komuniści powinni zachować nazwy ulic”. A ich następcy? O tym Korwin już przezornie nie pisze. Bo i po co się tak wszystkim narażać? A ja mam pretensję do Rosjan, też Słowian, że przywrócili niemieckojęzyczne nazwy miejscowości. Jak oni z tym teraz się czują? Ja rozumiem, że nie chcieli Leningradu, bo to od Lenina, a coś im odbiło i mówią teraz, że Lenin był bee (a kiedyś był Święty). Ale bez przesady! Wołałbym jechać do Piotrogradu jak do Petersburga. Petersburg – a fe! Niech oczyszczą najpierw swoją glebę z niemieckich chwastów, a później mówią o panslawiźmie. AS

  0
 10. Avatar Pyrka

  Pan Janusz Korwin-Mikke był jednym z inicjatorów ustawy lustracyjnej, która miała bardzo racjonalne podstawy – miała ona na celu uniemożliwienie szantażowania, osób będących byłymi agentami bezpieki w “wolnej” Polsce. Może wyzywa Pana Macierewicza od oszołomów z innych powodów? Skoro sam był inicjatorem ustawy lustracyjnej.
  Oczywiście, że trzeba zostawiać ślady historii, pamiętajmy, że kiedyś tu byli naziści i sowieci, i róbmy wszystko, aby już nigdy nie wrócili. Na murach Auschwitz można zobaczyć, zapadający w pamięć cytat “Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie.”

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816