POLSKA
Like

Korwin Mikke domaga się aresztowania Rostowskiego

20/11/2013
773 Wyświetlenia
6 Komentarze
10 minut czytania
no-cover

Korwin Mikke „JE Donald Tusk usunął p. Jana Vincenta (ps.”Jacek Rostowski”) z funkcji ministra finansów. Zażądałem od Prokuratury, by niezwłocznie zatrzymała Go – przed Jego przypuszczalnym wyjazdem do Wielkiej Brytanii, która nie wyda nam poddanego Królowej – w związku z podejrzeniem o popełnienie następujących przestępstw: „…(źródło ) Janusz Szewczak „ Minister Rostowski nie powinien odchodzić, tylko zasiąść na ławie w Trybunale Stanu „….” Nowy minister finansów jest przedstawicielem zagranicznego banku działającego w Polsce. Pełni funkcję głównego ekonomisty ING, banku, który jest zaangażowany w Otwarty Fundusz Emerytalny. Z tego co wiem, minister Szczurek był zwolennikiem OFE, więc ciekawe jest, jak będzie realizował dotychczasową linię ministra Rostowskiego „….”To jest dramat, rzecznie spotykana na świecie. Wyobraźmy sobie, że ministrem finansów Niemiec zostaje prezes […]

0


Korwin Mikke „JE Donald Tusk usunął p. Jana Vincenta (ps.”Jacek Rostowski”) z funkcji ministra finansów. Zażądałem od Prokuratury, by niezwłocznie zatrzymała Go – przed Jego przypuszczalnym wyjazdem do Wielkiej Brytanii, która nie wyda nam poddanego Królowej – w związku z podejrzeniem o popełnienie następujących przestępstw: „…(źródło )

Janusz Szewczak „ Minister Rostowski nie powinien odchodzić, tylko zasiąść na ławie w Trybunale Stanu „….” Nowy minister finansów jest przedstawicielem zagranicznego banku działającego w Polsce. Pełni funkcję głównego ekonomisty ING, banku, który jest zaangażowany w Otwarty Fundusz Emerytalny. Z tego co wiem, minister Szczurek był zwolennikiem OFE, więc ciekawe jest, jak będzie realizował dotychczasową linię ministra Rostowskiego „….”To jest dramat, rzecznie spotykana na świecie. Wyobraźmy sobie, że ministrem finansów Niemiec zostaje prezes chińskiego lub amerykańskiego banku. To jest niemożliwe w cywilizowanym świecie i świadczy to albo o kompletnym uzależnieniu od zagranicznego lobby finansowego, albo o tym, że nikt przy zdrowych zmysłach, kompetentny, przyzwoity nie chce brać odpowiedzialności za spustoszenie, jakich dokonał tajfun Wincent. Pan minister Rostowski nie powinien odchodzić, tylko zasiąść na ławie w trybunale Stanu – „….( źródło )

Janusz Szewczak „ idea powołania komisji śledczej, która miała by zbadać stan finansów publicznych, jest jak najbardziej uzasadniona.PiS zgłosił pomysł skontrolowania kreatywnej księgowości naszego “sztukmistrza z Londynu”, czyli ministra finansów, i jest to pomysł trafny.
Przypomnijmy, ze te cuda wokół finansów publicznych dzieją się właściwie od sześciu lat, od momentu, kiedy ster w ministerstwie na Świętokrzyskiej przejął Jan Vincent Rostowski. Bo co najmniej kuriozalnym wydawało się powołanie na ministra finansów Polski, obywatela brytyjskiego, który nie ma ani polskiego NIP-u, ani PESEL-u i jest dodatkowo zadłużony w brytyjskich bankach. Tę kwestię, kto był promotorem powołania takiej osoby, należałoby wyjaśnić.”….(więcej )

Janusz Szewczak „ Bo według mnie decyzją kuriozalną jest, że ministrem finansów zostaje przedstawiciel zagranicznego banku. Bo ministrem finansów został Mateusz Szczurek, główny ekonomista ING Banku, banku holenderskiego. Tu zachodzi pewna obawa, bo o ile mi wiadomo ING posiada otwarty fundusz emerytalny, a przedstawicielem OFE ING byli jednymi z najostrzejszych krytyków obecnych zmian w ustawie o OFE. Czyżby więc minister finansów będzie inaczej patrzył na tę ustawę, czy będzie ją realizował mimo swojego związku z zagranicznym bankiem?Ciekawe, co by powiedzieli Niemcy, gdyby ministrem finansów został u nich pracownik banku włoskiego, czy amerykańskiego? Co by powiedzieli Francuzi, gdyby ministrem finansów został przedstawiciel banku niemieckiego? To są rzeczy raczej niespotykane. Ale nie w Polsce, pamiętamy przecież, że minister Rostowski przybył na polska ziemię nie mając nawet numeru PESEL, ani jakiegokolwiek związku z sytuacja gospodarczą i finansową naszego kraju.”….(źródło )

Ryszard Czarnecki o Szczurku „ Minister finansów wywodzi się ze sfery bankowej, podobnie jak jego starszy o 5 lat brat Michał, niegdyś szef ING Nationale Nederlanden (teraz CEO ING Romania), więc będzie bronił interesów banków, a nie podatników. Zapewne będzie kontynuował linię Rostowskiego, który wymyślił regulację nakazującą wręcz samorządom rolowanie długów w bankach, nawet, gdy mogą je wcześniej spłacić i uniknąć w ten sposób odsetek. Zresztą bańkowość ma mocne lobby w PO, skoro szef komisji finansów w Sejmie RP Dariusz Rosati (miał odmówić Tuskowi przyjęcia teki po Rostowskim) jest członkiem Rady Nadzorczej Banku Millenium, podobnie jak wpływowy senator PO Piotr Rocki, który też, jako członek RN tegoż banku kontroluje jego zarząd. Nie mówiąc już o tym, że Sławomir Neuman, zanim został posłem też pracował w bankowości. Lobby bankowe jest więc silne i robi wszystko, aby – inaczej niż w innych krajach – nie wprowadzać podatku bankowego, który mógłby zasilić budżet państwa i umożliwić rozwój kraju. „….(źródło )

„Nowy minister finansów powiedział, że jego celem jest zapewnienie skoku rozwojowego polskiej gospodarce. – Z jednej strony nie hamowanie go, a z drugiej zapewnienie tego – może to być mniej popularne – aby ten skok nie okazał się krótkotrwały, nie okazał się skokiem w przepaść – podkreślił Szczurek. Innowacja, a nie kreatywna księgowość Jak mówił zbilansowana polityka fiskalna to podstawa, której wielu krajom w Europie brakuje. – Mogą to potwierdzić rzesze bezrobotnych w wielu krajach Europy Zachodniej – powiedział. Szczurek mówił też, że polscy przedsiębiorcy powinni swój potencjał innowacyjny, swoją energię kierować na prawdziwe innowacje, a nie na przykład na omijanie podatków. – To jest zadanie długotrwałe, to jest ciągła praca, której również musimy się podjąć – zaznaczył. „…(źródło)

Jarosław Gowin „ Faktycznym autorem rekonstrukcji jest Jan Krzysztof Bielecki – schował się za plecami swoich wysłanników (Grabowski, Szczurek). Skoro ministrem finansów zostaje nieznany i niedoświadczony człowiek,znaleziony w ostatniej chwili, tzn że finanse publiczne muszą być w stanie ruiny. „…(źródło )
Jan Piński podziela  zdanie Haylan o „ umieszczają na najwyższych stanowiskach służących im skorumpowanym interesom kandydatów” i podaje fakty „Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs stał się głównym graczem w Europie.Pracowali dla niego obecny szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, nowy premier Włoch Mario Monti, a współpracował nowy premier Grecji Lucas Papademos. „….”Po zakończeniu kariery politycznej dla Goldman Sachs rozpoczął pracę były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Na przełomie 2008 i 2009 okazało się, że Goldman Sachs uczestniczył w ataku spekulacyjnym na złotówkę (Marcinkiewicz zaprzeczał, aby jego praca była związana z tym działaniami banku) „…(więcej)

—-
Mój komentarz

A jednak lichwiarstwo na którego usługach pozostawał Rostowski wymusiło na Tusku ewakuację swojego człowieka . Tusk , po politycznym zlikwidowaniu Schetyny capo di tutti capi całej Platformy nie jest jednak na tyle silny , aby postawić się rodzinom magnatów lichwiarstwa i pozostawić przy sobie w formie zakładnika Rostowskiego. W obliczu nieuniknionego całkowitego załamania gospodarczego Polski Rostowski byłby dla Tuska kozłem ofiarnym. A tak sam takim kozłem się stanie . Człowiek niejako wychowany, wytresowany , od najmłodszych lat służący lichwiarstwu jakim jest nowy minister finansów Szczurek może za jakiś czas w każdej chwili podać się do dymisji . Lichwiarstwo przypuści atak na złotówkę , załamie giełdy i rozchwieje systemem bankowym . Czy Tusk wtedy odda władzę wskazanemu przez lichwiarzy człowiekowi,tak jak w wypadku Włoch, czy Grecji ?

Jeśli uda się reżimowym mediom nadmuchać SLD i Millera , bo chyba tylko on może być ratunkiem przed z jednej strony przejęciem władzy przez Kaczyńskiego ,a z drugiej przed przyzwoleniem przez Niemcy Tuskowi siłowo powstrzymać Kaczyńskiego. W tym drugim wypadku Tusk raz zdobytej przy użyciu służb władzy nie oddałby już nigdy.

Jeśliby pompowanie Millera i SLD było skuteczne , to po wyborach on mógłby zostać koalicyjnym premierem , a nie Tusk .

Tusk pomimo rozmów o koalicji zapewne już dzisiaj planuje polityczna likwidację Millera . W innym wypadku Niemcy i Rosjanie zbudują na politycznym trupie Tuska koalicje SLD Platforma . ( http://naszeblogi.pl/42351-berlin-i-moskwa-buduja-przyszla-koalicje-w-polsce )

video Marian Kowalski w Klubie Gazety Polskiej
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte
 

“>

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816