Komentarze dnia
Like

KORNEL MORAWIECKI MARSZAŁEK SENIOR SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

13/11/2015
558 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
KORNEL MORAWIECKI MARSZAŁEK SENIOR SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Marszałek senior Kornel Morawiecki otwierając pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji mówił o potrzebie zaproponowania Polsce i Europie nowej Konstytucji „na miarę XXI wieku”.

0


SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA W SEJMIE RZECZYPOSPOLITEJ

KORNEL MORAWIECKI MARSZAŁEK SENIOR SEJMU

PIERWSZE PRZEMÓWIENIE W SEJMIE POEZJĄ PATRIOTYCZNĄ

 

 

Poezja patriotyczna w prezentacji przemówienia sejmowego marszałka seniora Sejmu VIII kadencji Kornela Morawieckiego w dniu 12 listopada 2015 roku:

 

” …Niosę Cię Polsko, niosę

Jak żagiew, jak płomienie

Gdzie Cię doniosę…nie wiem…”.

 

Marszałek senior Kornel Morawiecki otwierając pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji mówił o potrzebie zaproponowania Polsce i Europie nowej Konstytucji „na miarę XXI wieku”.

– Wyrośliśmy z chrześcijańskiego ducha, z walki o wolność i niepodległość, z fenomenu „Solidarności”, My, Polacy, jesteśmy dumnym i wielkim narodem, mamy wielką przyszłość (…).

Mamy obowiązek mówić wspólnym głosem, mamy obowiązek – spierając się – dochodzić do porozumienia i służyć Polsce, wszystkim obywatelom. Taka jest nasza wielka odpowiedzialność i wyzwanie(…).

Na co dzień widzimy bezprawie, draństwo i rozpacz, rządzą ci, co mają pieniądze i siłę. Ludziom potrzeba uczestnictwa, możliwości wypowiadania się, decydowania o sobie i o kraju, takie są nasze cele i takie będą nasze czyny – powiedział marszałek senior Kornel Morawiecki.

W dalszej części swojego przemówienia pełniący funkcję marszałka seniora Morawiecki podkreślał wagę Polski i istotną rolę w regionie wynikającą z położenia geopolitycznego naszego kraju.

– Żyjemy nie tylko dla siebie, żyjemy i umieramy dla innych. Polska ma rosnąć, rozwijać się nie tylko dla Polaków. Jesteśmy potrzebni sąsiadom, światu, mamy łączyć zachód Europy z jej Wschodem.

My razem jesteśmy ważniejsi niż każdy z osobna – ponad nami są wartości: dobro i prawda.

Nad nimi jest poczucie sensu naszego indywidualnego życia i narodowego trwania. Sensu, tożsamego z niepojętym Bogiem – mówił Kornel Morawiecki.

Jednocześnie marszałek senior zaznaczył potrzebę stworzenia nowej Konstytucji. Wielkiej Konstytucji służącej Polsce i narodom świata.

– Po Okrągłym Stole zabrakło nam odwagi, wyobraźni i oryginalności. Marzy mi się, żebyśmy w tym parlamencie – z udziałem całego społeczeństwa – zaproponowali Polsce i Europie nową, wielką konstytucję na miarę XXI wieku. W nowej Konstytucji powiemy o nowym podziale władzy; dziś nie możemy zgodzić się na panowanie pieniądza nad polityką i prawdą – mówił Kornel Morawiecki, wielki Polak, założyciel Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszam na moja stronę autorską i facebooka:

http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=1&Itemid=2

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009664654533

 

 

 

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1199 publikacje
7 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758