Bez kategorii
Like

Korepetycje dla portalu Lisa

21/04/2012
253 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Portal Tomasza Lisa (red. naczelny Tomasz Machała) poparł „reformę” edukacji polegającą na … zmniejszeniu nauczania historii w polskich szkołach. Uzasadnił to, ni mniej, ni więcej, tylko przykładami braku wiedzy historycznej samych nauczycieli (…).

0


 

Portal Tomasza Lisa (red. naczelny Tomasz Machała) poparł "reformę" edukacji polegającą na … zmniejszeniu nauczania historii w polskich szkołach. Uzasadnił to, ni mniej, ni więcej, tylko przykładami braku wiedzy historycznej samych nauczycieli historii. W tekście z 17 kwietnia czytamy m.in.: "W samej redakcji przytoczono kilka różnych anegdot o tym, jak to nauczyciele historii wykazywali się niekompetencją – w różnych epokach.- Uczono nas, że za czasów Mussoliniego we Włoszech był król – mówi jedna z pytanych przez nas osób".
   Cóż, rzadko się zdarza, aby tak samemu, z własnej, nieprzymuszonej woli obnażać braki we własnej edukacji. Droga redakcjo portalu "natemat.pl"- pójdź dziecię, ja Cię uczyć każę. Uprzejmie informuję redaktorów tegoż portalu, że wbrew temu, co oni uważają jako przykład nieuctwa swoich nauczycieli, sami są mocno niedouczeni. Bo za Mussoliniego we Włoszech król oczywiście był. Nazywał się Wiktor Emanuel III (Vittorio Emanuele) i był królem od 29 lipca 1900 do 9 maja 1946 roku. Ba, szanowni "znawcy" historii z portalu natemat.pl tenże przedstawiciel dynastii sabaudzkiej, syn Humberta I i Małgorzaty Sabaudzkiej doprowadził w 1943 roku do … dymisji Mussoliniego i podjął negocjacje z Amerykanami i Brytyjczykami. Abdykował już po wojnie, 9 maja 1946 roku na rzecz syna Humberta II. Ciekawostka: był odznaczony polskimKrzyżem Wielkim orderu Virtuti Militari I klasy.
   Jak chcecie pouczać innych – sami najpierw liźnijcie trochę wiedzy. Jako żywo: wiedza nie boli. Ta wpadka portalu Tomasza Lisa pokazuje, że lepiej jednak nie ograniczać godzin historii w naszych szkołach, bo prowadzić to będzie do zwiększenia analfabetów lub wtórnych analfabetów z zakresu dziejów Polski i Europy
   Dziennikarzom portalu "natemat.pl" oferuję korepetycje z historii… Bezpłatnie, chłopaki.
 

Inne zapisy autora:

0

Ryszard Czarnecki

521 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758