POLSKA
Like

Kopacz – bohater jak Emilia Plater

27/09/2015
910 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Kopacz – bohater jak Emilia Plater

Każda epoka ma swoich bohaterów. Emilia Plater, kapitan Wojska Polskiego w czasach Powstania Listopadowego, przeszła do historii jako nieugięta patriotka, a jej postawa stała się wzorem dla kolejnych pokoleń. Dzisiaj natomiast kolejną „kobietą nieulękłą” ma być Ewa Kopacz (z domu Lis).

0


Ukraińskie służby prawdopodobnie udaremniły zamach na Ewę Kopacz i Arsenija Jaceniuka – donosi “Super Express”. Na trasie, którą poruszali się szefowie polskiego i ukraińskiego rządu, odnaleziono granatnik RPG-26 oraz miejsce, z którego planowano przeprowadzić ostrzał. Przypomnijmy, że Ewa Kopacz złożyła wizytę na Ukrainie 17 września, w kolejną rocznicę napaści ZSRR na Polskę.

uid_3dbf018635767f06ec355c88d22646b31443263334577_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355 Ewa Kopacz uczestniczyła 17 września w obchodach kolejnej rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę z 1939 roku. Wraz z Arsenijem Jaceniukiem odwiedzili cmentarz wojenny w Bykowni upamiętniający polskich więźniów aresztowanych i zamordowanych przez NKWD w 1940 roku na terenie Ukrainy.
Delegacja, w której znajdowali się szefowie polskiego i ukraińskiego rządu, miała przejeżdżać trasą Bykownia – Boryspol. Służby specjalne postanowiły jednak zmienić trasę przejazdu, bowiem pod jednym ze znajdujących się na trasie mostów kolejowych odnaleziono granatnik RPG-26 oraz przygotowane miejsce, z którego prawdopodobnie planowano przeprowadzić ostrzał rządowej kolumny.

uid_8e4f7291e368a2610cc13e205994a4ab1443263380805_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/se-udaremniono-zamach-na-ewe-kopacz/z1mhhq

.

Przyznam, że o mało co nie spadłem z krzesła. Ostrzał z pojedynczego RPG-26? Przecież to „jednorazówka”, tak samo jak Panzerfaust!
A więc może wystrzelić tylko raz.
I gorąco się modlić, żeby trafić w cel, jakim jest pojazd pancerny wroga.
Ja rozumiem, że „Misiek” Kamiński w wojsku nie był. Ale nas, którzy służyli „socjalistycznej” Ojczyźnie jest jeszcze sporo.

1024px-Grenade_launchers_RPG-26 Granatnik RPG-26 to jednorazówka. Po wystrzeleniu pocisku resztę broni można wyrzucić. Przy czym odległość od celu nie powinna być większa, niż ok. 80-100 m.
Zasięg maksymalny wynosi aż … 250 metrów (to prawie tyle, ile zasięg skutecznego ognia artyleryjskiego w czasach wojen napoleońskich), czyli lecący z prędkością ok. 120 m/s pocisk pokonuje ten dystans w ciągu 2 sekund.
W tym czasie samochód jadący ok. 120 km/h przejeżdża prawie 70 m.
Z kolei strzelec znajdujący się bliżej trasy przejazdu ryzykuje, że zostanie zastrzelony przez ochronę prędzej, niż zdoła wycelować w prezydencki samochód.
Ale z materiału, zamieszczonego w SE wynika, że służby specjalne Ukrainy odnalazły granatnik i miejsce, z którego prawdopodobnie ktoś mógłby strzelać jeszcze przed wylądowaniem Kopaczowej w Kijowie.
O czym zresztą sama informuje media:
– Mieliśmy te informacje, kiedy zawrócono nas z trasy. Premier Jaceniuk poinformował nas o tym na lotnisku. Odpowiedziałam premierowi: taka jest nasza robota – powiedziała Ewa Kopacz, proszona o komentarz w tej sprawie.
http://www.wprost.pl/ar/521708/Planowano-zamach-na-Ewe-Kopacz-Taka-jest-nasza-robota/

,

Ewa Kopacz PO-zuje na kobietę, która wzorem niejakiego Waltera (czyli sowieckiego generała oddelegowanego do tzw. ludowego wojska, nazwiskiem bodaj Świerczewski), nie kłania się kulom.
Nawet, jeśli takowa jest w stanie przebić 440 mm stali albo 1,5 m żelbetowego muru.
Tymczasem brak jest danych, aby ktokolwiek planował zamach.
Jedynie, zdaniem mediów, prawdopodobnie ktoś mógłby strzelać.
0,,17984385_303,00 Ale w Polsce nadchodzą wybory, więc kobieta, która zimą zrobiła w ciula górników, jak to zgrabnie podsumowali na ostatnich manifestacjach, prawdopodobnie nawalona jak bąk podczas oficjalnej wizyty musiała być prowadzona przez Merkel, za wszelką cenę usiłuje znaleźć coś, co zatrze coraz bardziej utrwalający się w społeczeństwie wizerunek nowej chytrej baby z Radomia.
Niestety, nagłaśnianie „prawdopodobnego zamachu” na Ukrainie świadczy, że nie tylko chytrej.
Przede wszystkim bezdennie próżnej.
I głupiej.

,

comment_p2kHruS7P1mEsWGIVpAd8MbkGjdZrqok,w400

l

guuWmp8

.

27.09 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

2 komentarz

 1. Ariel Ariel

  Zastanawiam się czy pomysł (gdzieś to słyszałem) by pozwolić jednak nawet i 200 tysiącom imigrantom ekonomicznym zamieszkać tymczasowo w Polsce nie wyszedł by nam lepiej. Jeżeli odrzucimy emocje to co nam zostaje? Spora możliwość, że i tak wcześniej czy później ci ludzie wyjechali by do Niemiec. Zostawili by sporo gotówki. Najważniejsze, że po drodze IIIRP zakończyła by żywot bo państwo to eweidentnie nie radzi sobie nie tylko samo ze sobą ale występujać w roli poborcy podatkowego dla rosnącej rzeczy potomków (i jeszcze żyjących) układów z PRLu nie ma skąd zebrać gotówki na rosnące apetyty wymienioneych.
  Pozdrawiam

  Kiedy można się zorientować gdy polityk manipuluje? Gdy odwołuje się do emocji.,

  0
 2. Avatar AS

  To był taki sam zamach jak na Lecha Kaczyńskiego. Tylko zamiast L. Kaczyńskiego, pani Kopacz, zamiast Sagaszwilego pan Jaceniuk. Reszta bez zmian. Czyli jaki pre… taki zamach. Ooo!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816