Mazowsze
Like

Konwent gier strategicznych Grenadier 2013

23/05/2013
700 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Konwent gier strategicznych Grenadier 2013

W dniach 25 i 26 maja 2013 w Cytadeli Warszawskiej odbędzie się VIII Konwent gier strategicznych Grenadier 2013. W sobotę (25 maja) konwent będzie odbywać się w godzinach 11:30 – 20:30, zaś w niedzielę (26 maja) od 11:00 – 17:00. Konwent skierowany jest do wszystkich zainteresowanych grami strategicznymi (również tych, którzy dotąd nie mieli z nimi do czynienia), historią, militariami oraz rekonstrukcją historyczną. Organizatorzy konwentu zapowiadają pokazy systemów i gier strategicznych z wykorzystaniem map i innych środków symulacji (np. symulacji komputerowej), jak również figurek i modeli. Każdy z gości będzie mieć możliwość zapoznania się z zasadami rozgrywek (gry bitewne i planszowe) oraz spróbowania swoich sił jako strateg na polu bitwy. Ponadto w trakcie konwentu odbędzie się 7 rekonstrukcji: z VII […]

0


W dniach 25 i 26 maja 2013 w Cytadeli Warszawskiej odbędzie się VIII Konwent gier strategicznych Grenadier 2013. W sobotę (25 maja) konwent będzie odbywać się w godzinach 11:30 – 20:30, zaś w niedzielę (26 maja) od 11:00 – 17:00.

Konwent skierowany jest do wszystkich zainteresowanych grami strategicznymi (również tych, którzy dotąd nie mieli z nimi do czynienia), historią, militariami oraz rekonstrukcją historyczną. Organizatorzy konwentu zapowiadają pokazy systemów i gier strategicznych z wykorzystaniem map i innych środków symulacji (np. symulacji komputerowej), jak również figurek i modeli. Każdy z gości będzie mieć możliwość zapoznania się z zasadami rozgrywek (gry bitewne i planszowe) oraz spróbowania swoich sił jako strateg na polu bitwy.

Ponadto w trakcie konwentu odbędzie się 7 rekonstrukcji: z VII wieku, XIX wieku, I Wojny Światowej oraz II Wojny Światowej, w których weźmie udział 20 pojazdów historycznych oraz około 300 rekonstruktorów.

Na miejscu będą też pokazy sprzętu wojskowego, m.in.: park artyleryjski od XVI do XIX wieku, polski czołg z września 1939 7TP, legendarny wóz powstańczy „Kubuś” czy rozsławiony serialem „Czterej pancerni i pies” czołg T-34/85. W programie przewidziane są również wspomnienia kombatantów, koncert pieśni patriotycznych, wspólne śpiewanie przy ognisku, prelekcje multimedialne, pokazy filmowe, warsztaty artystyczno – historyczne, konkurs na najwierniej odwzorowane umundurowanie.

Na Grenadiera 2013 możliwy będzie darmowy dojazd specjalną linią autobusową, obsługiwaną przez zabytkowy autobus, tzw. „ogórek” (Jelcz 041).

Z własnego doświadczenia doskonale wiem, że tak „modelarze” jak i członkowie grup rekonstrukcyjnych mają szeroką wiedzę o sprzęcie, taktyce, obyczajach, regulaminach i historii, którą chętnie się dzielą z widzami, dlatego gorąco zachęcam do odwiedzenia Cytadeli Warszawskiej niezależnie od pogody.

Konwent rozpocznie uroczyste złożenie kwiatów w Bramie Straceń z okazji 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w sobotę o 12:00.

Więcej informacji na stronie organizatorów konwentu – http://www.grenadier.wargamer.pl/

Program VIII Warszawskiego Konwentu Gier Strategicznych Grenadier 2013 – http://www.grenadier.wargamer.pl/pdf/program2013a.pdf

Fot.: http://www.grenadier.wargamer.pl/

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816