POLSKA
Like

Kontynuator polityki carów i genseków

31/12/2013
161 Wyświetlenia
28 Komentarze
2 minute czytania
Kontynuator polityki carów i genseków

Ktoś tam wybrał Putina na najbardziej wpływowego człowieka na świecie, ktoś napisał, że wymanewrował UE w sprawie Ukrainy; to wszystko w konwencji zachwytu nad skutecznością tego bezwzględnego “demokratycznie wybranego” premiera i prezydenta.Brak znajomości historii jest powszechny i budzi obawy, ale brak tej znajomości wśród publicystów jest przerażający, a brak owej znajomości wśród najważniejszych polityków świata, to już zgroza i zdumienie – czego tam uczą na uniwersytetach – w tym na najbogatszym w świecie – Harvardzie. Już wydany przez Obamę rozkaz “zabić” Osamę bin Ladena i jego wykonanie w stosunku do poddającego się – jest sprzeczny z Konwencja Haską i jako taki stanowi zbrodnię (jest zapisany i przyjęty przez wszystkie cywilizowane państwa zakaz nie udzielenia pardonu). Obama o tym nie wiedział.

Poczynania Putina przypominają jako żywo politykę Stalina w stosunku do swoich potencjalnych politycznych konkurentów, oczywiście w zawoalowanej formie – nie unicestwia ich fizycznie, ale skutecznie odsuwa od władzy (chociaż “zagadkowe” śmierci opozycyjnych dziennikarzy i np. oligarchy Bieriezowskiego – dają do myślenia). Błąd “Zachodu” polega na tym, że tego kolosa na glinianych nogach traktuje się jak mocarstwo, a jego siła, to bezczelna dyplomacja i atomowy straszak. To kidnaper trzymający nóż przy szyi porwanego dziecka – należy z nim negocjować, ale nie wpuszczać na salony. Obama się skompromitował, kiedy prosił Miedwiediewa o wyrozumiałość i czas potrzebny na akcję wyborczą, a po wyborach, to już będzie “bardziej elastyczny” (sprawa dotyczyła tarczy antyrakietowej). To dziennikarskie nagranie (przy nieświadomości rozmówców), to największa w historii kompromitacja prezydenta Stanów Zjednoczonych, to kwintesencja naiwności, niewiedzy i głupoty tego przypadkowego człowieka na najważniejszym stanowisku politycznym świata.

US ma kilkunastokrotną przewagę potencjału ekonomicznego nad Rosją, a w dziedzinie militarnej – stukrotną.

Fascynacja Rosją jest odwieczna i i irracjonalna. Nawet przed wojna elity “Zachodu” podziwiały to jedyne państwo “sprawiedliwości społecznej” w czasie, gdy Stalin wymordował kilkadziesiąt milionów ludzi żyjących na terenie Sowietów. Gdyby Ludzie przeczytali choćby z ciekawości książki Sołżenicyna, albo choćby przeczytali cokolwiek poważnego na temat tego “imperium zła” – nie budowaliby publicity temu kontynuatorowi polityki carów i genseków.

 

Inne zapisy autora:

Janusz40

322 publikacje
31 komentarze
 

 1. AS

  Przecież Putin doskonale się wstrzelił. I o to właśnie chodziło.

 2. Nagi w pokrzywach

  To chyba jasne, że Rosja jest mocarstwem atomowym. Skąd ta pogardliwa nuta?

  • Tomasz Parol Tomasz Parol

   Rosja jest mocarstwem atomowym tylko dla najbliższych sąsiadów bo dysponuje jedynie skuteczną bronią taktyczną. Reszcie może nafiukać.

  • Janusz40

   Uzbrojenie po zęby nie jest okolicznością do podziwiania; Rosja jako jedyne państwo atomowe (nie licząc śmiesznej Korei Płn.) wielokrotnie straszyła jej użyciem, a to już nie wzbudza szacunku dla niej, tylko świadczy o barbarzynstwie.

   • Nagi w pokrzywach

    Panowie popełniają stary błąd niedoceniania przeciwnika. Po pierwsze, kto tu mówi o podziwianiu? Po drugie, fakt posiadania groznej broni zawsze wymusza ostrożność. Postawa lekceważąca zwykle konczy sie tragicznie. Przeciwnika trzeba zrozumieć, żeby moc z nim wygrać albo konkurowac. Polecam lekture “Putin, czlowiek bez twarzy”. Otoz, musicie Panowie wiedziec, ze od mlodosci Putin wiedzial kim chce byc. Jest przede wszystkim dumnym patriota i to determinuje jego poczynania. Nie twierdzę, ze mord w Czeczenii albo na Kursku byl dobry, ale twierdzę, ze zadna decyzja nie jest przypadkowa. Z pewnoscia takiej postawy brakuje naszym politykom. Ruscy szachiści sa po prostu lepsi.

    • Max Otto von Stirlitz

     Mr.Nagi w Pokrzywach,
     Федор Емельяненко vs. Джефф Монсон,you tube.
     Walka Fedora to pokaz rosyjskiej duszy wojownika, tak bardzo przez Polaköw pomijanej,w tle i na zakonczeniu mordobicia niespodzianka dla wytrwalych w ogladaniu .
     Swietny komentarz ,pozostaje w uszanowaniu.

 3. Kula Lis 62

  To początek tego, na co Rosja od wieków pracowała. Jest to wynik obojętności i przyzwolenia świata na to co Rosja robiła w Czeczenii. Rozsądnych sil politycznych tego narodu nikt nie słucha wiec do głosu doszli ekstremiści. To wynik bezsilności w walce politycznej. NIE JEDŹCIE NA IGRZYSKA …MOŻECIE TAM ZOSTAĆ JUŻ NA ZAWSZE…!!! w trakcie budowy obiektów olimpijskich w SOCZI pracowały dziesiątki tysięcy ludzi z kaukaskich republik, dużo wśród nich to byli zadeklarowani wrogowie ROSJI, mieli kontakty z islamskimi organizacjami terrorystycznymi i byli przez nich wykorzystywani do podkładania w ukrytych miejscach w trakcie budowy BOMB ze ZDALNYMI ZAPALNIKAMI, teraz w różnych obiektach sportowych, hotelach dla gości i sportowców, w ścianach, konstrukcjach nośnych, w metro, w filarach mostowych, szybach wind hotelowych jest ukrytych dziesiątki jeśli nie setki bomb gotowych do odpalenia na sygnał ze zwykłego telefonu komórkowego…tam będzie horror..to było przygotowywane od czasu kiedy ROSJANIE dostali…OLIMPIADĘ !!! …muslimy z tamtych obszarów wyraźnie powiedzieli, że do żadnej olimpiady na KOŚCIACH ICH POMORDOWANYCH przez ROSJAN przodków …NIE DOPUSZCZĄ !!! …wojna w SYRII była miejscem skąd trafiały prawie bez problemu materiały wybuchowe i sprzęt do SOCZI…..taka PRAWDA…

 4. Stefan Czartoryski

  Jeżeli chodzi o historyczny aspekt polityki to znalazłem takie dwa odcinki filmów jak było to robione w starożytnym egipcie, to są te dwa filmy na które zapraszam wszystkich zainteresowanych historią bo ona ma wpływ na dzisiejszą oczywiście

  http://www.youtube.com/watch?v=1jnLp7xTXdA

  http://www.youtube.com/watch?v=_-4URgn88M8

 5. Kula Lis 62

  Z naszej europejskiej perspektywy ludzie, którzy podkładają bomby i zabijają cywilne osoby są terrorystami. A kim są w takim razie ludzie, którzy wysyłają potężną armię przeciwko ludności cywilnej ? Jak nazwać tych, którzy nakazują bombardowanie na ślepo stolicy Czeczenii bez oglądania się na straty wśród ludności cywilnej ? Putin wymordował w Czeczenii ponad 150 tysięcy Czeczenów. Niektóre źródła podają znacznie wyższą liczbę ofiar. Czy traktuje się Putina jako terrorystę ? Absolutnie nie. To jest mąż stanu. Jednym wolno mordować na masową skalę w imię swych imperialnych interesów a ofiarom nie wolno się bronić. W jaki sposób w ogóle mają się bronić przed taką potęgą wobec nich jak Rosja ? Pozostają im jedynie takie akty desperacji, by zwrócić uwagę świata na swe problemy. Tak zwany cywilizowany świat nie interesuje się Czeczenami, Gruzinami. Ich los jest mu obojętny. “Cywilizowany” świat przygotowuje się do igrzysk sportowych w Rosji. Agresor, okupant i ludobójca zostaje nagrodzony za swój bandytyzm.

 6. AS

  Ale macie zmartwienia… To już innych nie ma?

 7. Stary człowiek i może

  No, tylko POGRATULOWAĆ zidiociałym polaczkom napastliwości wobec pobratymców ze wschodu?!
  Cieszycie się jakbyście conajmniej za DARMO mieli iść dobic ruskiego niedźwiedzia osaczonego ze wszystkich stron ?
  Nie dzwię się, ze własnego Karaju nie potrafiliscie utrzymać więc wciśnieto wam “gender “,
  patalogie, pedrylstwo, rozkład moralny, rabunek ekonomiczny, upadek Rodziny, Religii, kultury, – w s z y s t k o z pachnacego czosnkiem zachodu !!!

  Wstyd panowie- po prostu wstyd.!!!

  • AS

   Tak, zgadza się. To tak wygląda, jakby za wszelką cenę dokopać Rosjanom. Bo to teraz już wolno. Jest mi często za to wstyd. Nieraz się boję, że może kiedyś w historii trzeba będzie ich poprosić o pomoc. I to w sytuacji bardzo podbramkowej. A oni powiedzą: tak na nas pyskowaliście, a to takiego wała! I może tak być, bo takie sytuacje mają skłonność do odwracania się.

  • Your’s is a point of view where real ingnillteece shines through.

 8. Krzysztof P

  Ja tam Ruskim nie wierzę. Ale znajac ich słowiańska mentalność wiem, że ” koszule zdejmą i oddadza biedniejszemu ” – zaś ci dobrodzieje z zachodu, JUŻ pokazali gdzie nas mają ?!

  Rosjanie to bardzo TRAGICZNY Naród, wymordowany w Milionach prez satanistę Stalina i zydowski aparat inwiglacji.
  Jaką perspektywę mieli Ruscy sołdacy gdy gonili Giermańca (?) albo ” w pierod “, albo kula od politruka z drugiej linii ?!
  Zdobywcy Berlina – czwórkami poszli do łarów / bo widzieli dobrobyt szkopów, a nawet “polsza” była dla nich RAJEM nieosiągalnym !

  I w takich to okolicznościach, przy tamtych ” k a d r a c h powstał nasz PRL. Nie powinno byc więc zdziwienia, że traktowano nas jak ostatnich grandziarzy i śmieciarzy? Ruski pamiętał nasze podskakiwanie, a nie potrafił ( bo nie ROSJANIE rzadzili tym molochem ), znaleźć z polska slowiańska duszą porozumienia? No..a teraz to się sami na ośmieszyliśmy z tą Unią.

  Wróćmy jednak do Rosjan. Prezydent i pijaczyna Jelcyn, – rozpoczoł ” reformy w stylu polskim od wpuszczenia koszernych ” doradców ” i uwłaszczenia Nomenklatury post sowieckiej ! Tymczasem ludzie nawet emerytury nie otrzymywali, bo wszystko ZNIKAŁO dziwnym trafem?
  PUTIN – chociaz w naszym szowinistycznym pojęciu ” swinia “,/ Czeczenia / jednak ten RABUNEK powstrzymał / sam tez skorzystał / i nie dopuścił do kompletnego r o z k ł a d u Państwa !!
  I za to kochają GO zwykli Rosjanie ! Przywrócił IM DUMĘ ( inna rzecz że imperialną ale lepsza taka jako spoiwo Narodowe, jak NIC )!! A ostanio zręcznymi posunięciami zablkował oderwanie Ukrainy, powstrzymał atak na Persów, zniwelował pomoc dla międzynarodowych BANDYTÓW w Syrii i Libanie.

  DAJ PANIE BOŻE, ŻEBYŚMY I MY MIELI KIEDYKOLWIEK TAKIEGO WODZA !!!!!!

  MY Polacy zawsze mieliśmy ” odwiecznych wrogów ” za sasiadów. Po części była to tez i NASZA wina albowiem nie pojmowano kiedyś jakie siły np. finansowały wszelakie Powstania Narodowe czy burdy w wewnatrz Kraju?
  Ale w sytuacji, kiedy zostaliśmy ROZDUPCENI na wszelaki sposób ( popatrz na wpis Kol. stary czlowiek i moze ) życzenie TEGO samego ROSJANOM, jest po prostu niegodziwe.

 9. ALI BABA

  od mlodosci Putin wiedzial kim chce byc. Jest przede wszystkim dumnym patriota i to determinuje jego poczynania. HA HA HA ŚMIECHU WARTE…PUTIN I PATRIOTYZM…TO DO KABARETU SIĘ NADAJE…DLA ZNAJĄCYCH ROSYJSKI POLECAM….WWW.POISKPRAWDY.COM…TAM JEST DUŻO O TZW, PATRIOCIE..!!

 10. Jerzy Wnorowski

  Trudno się rozmawia ludzmi, którzy bez przerwy, po gangstersku, trzymają rękę na spuście. Zgniła polityka zchodnia nigdy nie umiała rozmawiac z Moskwą.

  • AS (niedobry)

   Nieprawda, zawsze umiała. Tak było od początku 18 wieku. I za wyjątkiem okresu rządów Stalina, robiła z Rosją co chciała. A jak car nie chciał, to agenci angielscy cara uśmiercali. Pojawiał się następny car, a ten już robił co mu Anglicy kazali. Politykę angielską przejęli z czasem Amerykanie, a ci idą z Rosją ręka w rękę. I krzywdy sobie nawzajem nie zrobią. Nie ma o to najmniejszych obaw.

 11. Max Otto von Stirlitz

  Pan AS (niedobry).
  *
  Widac wyraznie na ringu forum.mixfight.ru M-1 Global Fedor Emelianenko vs Jeff Monson p.1 & p.2 –you tube.pl —
  jak Rosjanin tlumaczy Amerykaninowi polityke cyt ; “,,Amerykanie, a ci idą z Rosją ręka w rękę. I krzywdy sobie nawzajem nie zrobią. Nie ma o to najmniejszych obaw..”
  😎
  Max Otto von Stirlitz.

 12. I cannot tell a lie, that really hepedl.

 13. I really wish there were more arelicts like this on the web.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217