Bez kategorii
Like

KONSTRUKTYWNI – pierwszy „nasz” postulat w Sejmie.

11/04/2012
497 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Nie martwimy się tym, że ktoś podkrada nam pomysły. Nie pójdziemy z tym do sądu. Jak będzie trzeba kierować z tylnego siedzenia, to to zrobimy.

0


 

       Na 12 sesji Sejmu będzie procedowany „nasz” postulat odnośnie zmiany finansowania partii politycznych. Zmiana polega na zastąpieniu dotacji budżetowej na dotację obywatelską płaconą odpisem z PiT.

       Dlaczego piszę „nasz”. Otóż pojawił się on w blogosferze po raz pierwszy 13.04.2011r w pierwotnej wersji artykułu Filary państwowości naszej Później był powielany na różnych portalach, aż w końcu znalazł się na liście postulatów Ruchu Palikota.

       W stosunku do wersji, którą państwo głosowaliście Budujemy frakcję KONSTRUKTYWISTÓW – ankieta ma jednak zasadniczą wadę. Odpis od podatku jest procentowy a nie kwotowy: premiuje oligarchów i osłabia efekt sondażu. Jednak krok jest we właściwym kierunku. W przyszłości będzie można ten błąd poprawić.

       Powyższa zmiana nie naprawia całej polskiej polityki. Czeka nas jeszcze spora praca u podstaw. Pisałem o niej tu: Filary państwowości naszej (2 z11) – naprawa polityki

 

Nie martwimy się tym, że ktoś podkrada nam pomysły. Nie pójdziemy z tym do sądu. Jak będzie trzeba kierować z tylnego siedzenia, to to zrobimy.

 

0

nikander

Bardziej pragmatyczne niz rewolucyjne mysla wojowanie.

289 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758