Bez kategorii
Like

KONIEC ŚWIATA I OKOLIC CZYLI: Raport Millera jest zgodny z „fizyką Galileusza i Newtona”

11/01/2013
248 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

PIĘĆ PYTAŃ do prof. Nowaczyka. “Nigdy nie słyszałem, aby przyczyny jakiejkolwiek katastrofy wyjaśniano w trybie uzgadniania czy głosowania”

0


  

Członkowie byłej komisji Millera, głównie Maciej Lasek, z poparciem rządu zapowiadają stworzenie komisji weryfikującej "kłamstwa smoleńskie", jak nazywają hipotezy ws. katastrofy smoleńskiej sprzeczne z oficjalną propagandą. Jak Pan odbiera inicjatywę strony oficjalnej w Polsce?
 
Prof. Kazimierz Nowaczyk:
Mam wrażenie, że jest to gorączkowa próba zatarcia wrażenia, jakie wywarła informacja podana przez przewodniczącego zespołu parlamentarnego posła Antoniego Macierewicza o organizowanej dyskusji ekspertów zespołu, na którą zostali imiennie zaproszeni wszyscy członkowie komisji Millera. Nie znam podstaw prawnych powołania „komisji”, o której mówi Maciej Lasek, jej składu, uprawnień, postawionych przed nią zadań. Żadnych wyjaśnień nie przyniosły również liczne wywiady, jakich udzielali ostatnio dr Lasek i prof. Artymowicz. Dowiedziałem się z nich jedynie, że raport Millera jest zgodny z „fizyką Galileusza i Newtona”, a „nienaukowi” naukowcy wspierający zespół parlamentarny są motywowani politycznie. Nic nowego, ale jak widać już sama zapowiedź powstania „komisji” spowodowała niebywałe poruszenie wśród rządowych mediów.
 
Kieruje Pan zespołem ekspertów komisji parlamentarnej. Czy jakiś naukowiec podważył Państwa ustalenia na gruncie naukowym? Czy zna Pan jakieś rzetelne opracowania, które pokazują, że katastrofa przebiegała tak, jak głosi strona rządowa?
 
Nie znam takich ustaleń. Mówię nie o próbach, ale o udokumentowanych i rzetelnych naukowo, czyli weryfikowalnych, alternatywnych hipotezach. Nie można przecież traktować poważnie „medialnych ekspertyz” jak ta, wygłoszona przez dr. Laska na antenie Radia ZET. Mówił on:
 
Jeżeli jest wybuch, to nie ma trotylu. Jeżeli jest trotyl, to nie było wybuchu, bo co wtedy wybuchło?
 
Z tej wypowiedzi wynika bowiem, że dr Maciej Lasek nie wie, że w czasie eksplozji część materiału wybuchowego ulega rozproszeniu, a więc poszukiwanie śladów jest jak najbardziej uzasadnionym działaniem. W ten sposób nie zostały podważone nasze analizy, ale wiarygodność dr. Laska. To, co głosi strona rządowa, zapisane jest w raporcie Millera, a jaka jest jego „rzetelność” wykazaliśmy już wielokrotnie. W oparciu o nasze analizy zespół parlamentarny złożył również wniosek do prokuratury, który zakończył się umorzeniem sprawy.
 
Czy był Pan zapraszany na jakieś spotkania z udziałem ekspertów komisji Millera? Czy brał Pan w nich udział?
 
Nigdy na żadną konferencję czy spotkanie dyskusyjne nie byłem zapraszany. Ostatnia konferencja, na której omawiano katastrofę smoleńską, o której słyszałem, oprócz oczywiście Konferencji październikowej, to była cykliczna konferencja po nazwą „Mechanika w lotnictwie” w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w maju ubiegłego roku. Nie zostałem na nią zaproszony. Również prof. Binienda, mimo że akurat przebywał w Polsce a jego pobyt mógł stać się świetną okazją do naukowej dyskusji i skonfrontowania stanowisk, zaproszenia nie otrzymał. W internecie dostępne jest sprawozdanie z dyskusji panelowej XV Konferencji, sporządzone przez uczestniczącego w niej prof. P. Witakowskiego.
Członkowie komisji Millera byli wielokrotnie zapraszani przez zespół parlamentarny do dyskusji. Zaproszenie do udziału w posiedzeniu zespołu parlamentarnego i szansę na przedyskutowanie kwestii spornych otrzymał także główny oponent prof. Biniendy i mój – prof. Artymowicz z Kanady.
 
Zarówno profesor Artymowicz jak dr Lasek unikają bezpośrednich spotkań i rozmów z ekspertami zespołu, zajmując wygodne i bezpieczne dla siebie pozycje w studiach różnych telewizji, gdzie są jedynymi gośćmi. Komitet Organizacyjny I Konferencji Smoleńskiej, która odbyła się 22 października ub.r., wystosował zaproszenia do członków KBWL LP, niestety, pozostały one bez pozytywnej reakcji.
 
Jak Pan ocenia pomysł posła Antoniego Macierewicza zorganizowania konferencji naukowej z udziałem ekspertów strony rządowej oraz ekspertów zespołu parlamentarnego? Czy zamierza Pan wziąć w niej udział? Czego się Pan po niej spodziewa?
 
Uważam, że to dobry pomysł. Konferencja, a raczej debata, odbędzie się 5 lutego w Warszawie. Będę na niej obecny. Czego się spodziewam? Obecności przynajmniej kilku członków komisji Millera, którzy otrzymają, albo już otrzymali imienne zaproszenia. Dyskusja jest planowana na jednym z uniwersytetów, moderowana będzie przez naukowców, co, uważam, jest spełnieniem podstawowego wymogu niezależności. Pan dr Lasek proponuje natomiast spotkanie „za zamkniętymi drzwiami” i następnie przedstawienie wspólnie uzgodnionego stanowiska.
 
Nigdy nie słyszałem, aby przyczyny jakiejkolwiek katastrofy wyjaśniano w trybie „uzgadniania” czy głosowania.
 http://wpolityce.pl/wydarzenia/44550-piec-pytan-do-prof-nowaczyka-nigdy-nie-slyszalem-aby-przyczyny-jakiejkolwiek-katastrofy-wyjasniano-w-trybie-uzgadniania-czy-glosowania
 
Ja na takie dictum wymiękam, czy wogule jest sens z tymi debilami Laskiem i Artymiukiem rozmawiać ?? No przecie z tego co wychodzi na jaw to są to albo  debile, albo niedouki, które jakimś donaldowym cudem byli doktoryzowani, albo nasza nauka już na takie psy zeszła że nadaje tytuły za kasę i znajomości, no bo jak to inaczej nazwać?? Zeby profesor czy doktor taki głupoty i to przed kamerami sadził to obraża inteligencję pana Popiołka z serialu "Dom" /niech z Bogiem spoczywa/. Co tu się w tej naszej kochanej ojczyźnie wyrabia? W jednej z toalet publicznych za komuny przeczytałem: TU SIĘ WRABIA SER DLA ZSRR, znaczy się co zrobili z naszej ojczyzny publiczną toaletę, gdzie każdy zasranieć może "nawalić’ w dowolnym miejscu i jak ma dobre znajomości to mu gówno zrobią?? Ludzie do cholery nie pozwólmy więcej takim miernotom kalać imienia Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Czas pogonić tą szpanę tam gdzie jej miejsce czyli do pierdla  a jak zasłużyli to PO stawić pod ścianą i oczyścić ten nasz nieszczęsny kraj od tych śmieci i chwastów, sprzątnijmy nasz dom!!

 

Inne zapisy autora:

0

lancelot
lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816