Bez kategorii
Like

Kongres NP popiera referenda lokalne

14/08/2012
381 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

NOWA PRAWICA dąży przy pomocy narzędzia politycznego referendum lokalnego na wniosek mieszkańców do likwidacji niepotrzebnej straży miejskiej m.in. w Rybniku.

0


REFERENDA LOKALNE NA WNIOSEK MIESZKAŃCÓW

Referendum lokalne należy do instrumentów przyszłego ustroju Demokracji Bezpośredniej. W ustroju Demokracji Bezpośredniej takie referendum jest finansowane z budżetu państwa. Rozstrzyganie spraw lokalnych w drodze referendum rozwija społeczeństwo obywatelskie.
 
Straż miejska, która ma być wkrótce przemianowana na policję municypalną jest znienawidzona w większości miast i miasteczek. Nawet w Warszawie ze względu na jej ekscesy, jest szansa pozbycia się bandy darmozjadów w drodze referendum lokalnego  na wniosek mieszkańców.

Aktualnie odkrył referendum, jako narzędzie walki politycznej KONGRES NOWEJ PRAWICY. KPN zainicjował referendum w Rybniku i zebrał już wymaganą dla jego przeprowadzenia 11000 głosów, następnym miastem ma być Stargard Szczeciński.
 
Ci, którzy zauważyli, że nie tylko ostatnie wybory zostały oszukane informatyką powinni wpłynąć na organizatorów referendum w Rybniku i wskazać im, że oprogramowanie dla referendów firm Dituel i Pixel jest całkowicie nieprzejrzyste i  publicznie niesprawdzone na przekręty wyborcze.
 
Tak długo jak do obsługi referendów będzie stosowane to samo, niejawne oprogramowanie, tych samych od lat firm, z tymi samymi procedurami sprawdzania wyników głosowań, nie można wynikom komputerowym ufać.
 
Patrz przypadek odkrycia manipulacji wyborczej podczas wyborów 2011. Odkryte oszustwa w oprogramowaniu wszystkie mass media oraz instytucje – CBA, SN, PG, PKW zamiast sprawdzić, starały się zatuszować.
 
Liczcie więc ręcznie, tak długo aż przeliczycie! W Egipcie komitety wyborcze podliczały głosy ręcznie parę miesięcy, ale wyliczyli dobrze.
Kolejne referenda mogą się odbyć w Wiśle i Ustroniu
 
KNP robi konsultacje społeczne pod tytułem:
 
Czy Straż Miejska jest potrzebna?
Rozmowy przy „Stoliku Wolnościowym”– 17.  Sierpnia o godz.  18 w Wiśle – pizzeria AMADEO, ul. 1 Maja 61, a o godz. 19: 30 w Ustroniu – Karczma Wrzos, ul. Grażyńskiego 23.
 
Działalność Kongresu Nowej Prawicy jest bardzo pragmatyczna.
Trzeba jednak zauważyć, że Prezes KNP Janusz Korwin-Mikke tylko dlatego używa instrumentu politycznego referendum lokalnego na wniosek mieszkańców, gdyż nie ma rzeczywistej władzy. Miałby taką władzę, to patrząc na program KNP by instytucję referendum obywatelskiego wyczyścił z jej najsilniejszej mocy prawnej – ustawodawczej ! [1]

 


[1] Patrz program KNP. "8. Za bardzo ważny uważamy samorząd:
a) Zapewnimy ogromną autonomię wszystkim ziemiom, upraszczając strukturę samorządową.
b) Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Próby ustanowienia suwerenności lub oderwania ziem od Państwa Polskiego będą ostro zwalczane.
c) państwo będzie też bronić ludzi przed uciskiem ze strony samorządów."
 

 

0

adevo

Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Bezposredniej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkanców, rozpowszechniam terminy!! Prosze siebie i Polski nie skracac w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

96 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758