HYDE PARK
Like

Konfederaci z Targowicy też uważali się za ratowników Ojczyzny

20/12/2017
1235 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Konfederaci z Targowicy też uważali się za ratowników Ojczyzny

Takiego dyktatu jak towarzysze komisarze unijni nie stosował nawet Kreml.

0


Chociaż analogia jest oczywista, lewactwo brukselskie osadzone jest na rządach komisarzy ludowych, to jednak trudno sobie przypomnieć aby “radzieccy” stosowali tak nachalny dyktat wobec państwa członkowskiego.

Po drugie Kreml nie spieszył się zbytnio do realizacji wezwań nowej targowicy i mimo wezwań Jaruzelskiego nie użyto siły wobec reform solidarnościowych.

Rada Komisarzy Ludowych została powołana dekretem, tak jak obecna Komisja Europejska, której żaden urzędnik nie posiada mandatu pochodzącego z wyborów. Każdy komisarz to efekt porozumienia korupcyjnego europejskich aferałów

RKL miała rządzić krajem jako rząd tymczasowy kierując różnymi gałęziami życia publicznego. Skład Komisji Europejskiej ma zabezpieczać egzekwowanie programu globalistów.

Junkers pełni obecnie funkcję jaką miał niejaki Wołodia Iljicz Lenin.

W związku z nadużyciami uzurpowanej sobie przez komisarzy władzy, Wielka Brytania wykonała wyjście po angielsku – Brexit.

Junkers zaprosił na rozmowy premiera polskiego rządu, ale to polski prezydent powinien wezwać na spotkanie pana Junkersa, żądając od niego złożenia wyjaśnień i odpytując go ze znajomości specyfiki polskiego prawa. Taka rozmowa powinna być na żywo pokazana w TVP.

Timmermansa polskie władze powinny normalnie olać, bo to zwykły dupek.

Historia lubi się powtarzać, tylko my nie lubimy o tym pamiętać.

Konfederaci z Targowicy też uważali się za ratowników Ojczyzny

A Targowica to:

  1. Spisek możnowładców,
  2. Targi o Konstytucję,
  3. Wykorzystanie spisku przez Rosję,
  4. walki między frakcjami
  5. Bogacenie się kosztem Rzeczpospolitej.

Pamiętajmy jednak:

   Historia nigdy nikogo niczego nie nauczyła

Udowadniają to historycy na posadach opłacanych przez podatników.

https://

Akt konfederacji Targowickiej

My senatorowie, ministrowie Rzczpltej, urzędnicy kor., tudzież urzędnicy, dygnitarze i rycerstwo kor., widząc, że już dla nas nie masz Rzczpltej, iż sejm dzisiejszy, na niedziel tylko sześć zwołany, przywłaszczywszy sobie władzę prawodawczą na zawsze, a już przeszło przez lat półczwarta ciągle ją ze wzgardą praw uzurpując, połamał prawa kardynale, zmiótł wszystkie wolności szlacheckiego, a na dniu 3 maja r. 1791 w rewolucję i spisek przemieniwszy się, nową formę rządu, za pomocą mieszczan, ułanów, żołnierzy, narzuconą sukcesję tronu postanowił, królowi od przysięgi, na pacta conventa wykonanej, uwolnić się dozwolił, władzę królów rozszerzył, rzeczpospolitą w monarchię zamienił, szlachtę bez posesji od równości i wolności odepchnął, wolę narodu, w instrukcjach wojewódzkich daną, za nic poczytał, karę, nieprzyjaciołom Ojczyzny wymierzoną, na tych, co by przeciw tym bezprawiom użalać się śmieli, rozciągnął, wojsko narodowe do przysięgi na bronienie ustanowionej niewoli przymusił, (…) sam pod konfederacją sejmując, konfederować się całemu narodowi, prócz siebie, zakazał (…), w wojnę szkodliwą przeciwko Rosji, sąsiadki naszej najlepszej, najdawniejszej z przyjaciół i sprzymierzeńców naszych, wplątać nas usiłował. Albowiem któż gwałty i ciosy sejmu niniejszego, wolności zadane, zliczyć dostarczy, – a będąc bez nadziei, aby się sejm kiedy opamiętał (…), nie przywykli do kajdan, które konstytucja 3-go maja na nas włożyła, a równie niewolę kładąc ze śmiercią – protestujemy się jak najuroczyściej przeciwko sukcesji tronu, konstytucją 3-go maja ustanowionej (…), na koniec przeciwko wszystkim prawom i ustawom na tym sejmie wypadłym, które by wolność Rzczpltej obalały (…) konfederujemy się i wiążemy się węzłem nierozerwanym konfederacji wolnej przy wierze św. katolickiej rzymskiej, przy równości i dawności dla wszystkich szlachty, a nie dla osiadłej tylko, przy całości granic państw Rzczpltej (…), przy rządzie republikańskim jak najwolniejszym, przy utrzymaniu wolności praw uniowych W. Ks. Lit. do Korony, przy całości praw szlacheckich, przy zachowaniu potęgi narodowej (…), a przeciwko sukcesji tronu, przeciwko powiększeniu władzy królów, przeciwko oderwaniu najmniejszej cząstki kraju(…) , przeciwko konstytucji 3-go maja, w monarchię rzeczpospolitą zamieniającej (…), przeciwko wszystkiemu cokolwiek sejm zrobił illegalnego [bezprawnego], na koniec przeciwko wszystkim tym, którzy by konstytucję 3-go maja utrzymywali i mocą popierać chcieli – i tym celem obraliśmy sobie za marszałka J.W. Stan. Szczęsnego Potockiego, generała kor. artylerii (…), a za wodzów wojsk kor. przy konfederacji i jej władz będących J.W. Ksawerego Branickiego, w kor., Seweryna Rzewuskiego poln. kor. hetmanów (…).

A że Rzczplta pobita i w rękach swych ciemiężycielów moc całą mająca, własnymi z niewoli dźwignąć się nie może siłami, nic jej innego nie zostaje, tylko uciec się z ufnością do Wielkiej Katarzyny, która narodowi sąsiedzkiemu, przyjaznemu i sprzymierzonemu, z taką slawą i sprawiedliwością panuje, zabezpieczając się tak na wspaniałości tej wielkiej monarchini, jako i na traktatach, które ją z Rzczpltą wiążą.

Żądania nasze są, aby Rzczplta udzielną, samowładną, niepodległą, w granicach całą została, bo od wieków nikomu podległą i czyją własnością, dziedzictwem, nie była. – Żądamy wolności, narodowi naszemu przyzwoitej, bo w niej przodkowie nasi od wieków żyli, bośmy się w niej porodzili i umierać chcemy. – Żądamy spokojności wewnętrznej, trwałego z sąsiadami pokoju, bo szczęśliwości, bezpieczeństwa własności, nie zamieszania wojen szukamy. – Żądamy sobie utwierdzić rząd republikański, bo do innego przywyknąć nie zdołamy, bo inny niepokój i ruinę przynieść nam tylko może.

To są nasze zamiary, te abyśmy dokonać zdołali, dzielnej pomocy tej wielkiej monarchini wzywamy, która ozdobą i chlubą wieku naszego będąc, wzgardzając podłą zazdrością i chytremi podstępy, których zawody dzielność jej kruszy i niszczy, szczęśliwość narodu cenić umie i im pomocną podaje rękę.

Sprawiedliwość próśb naszych, świętość traktatów i sojuszów, które ją łączą z Rzczpltą, a nade wszystko wielkość jej duszy pewną nam dają nadzieję nieinteresownej, wspaniałej, jednym słowem, godnej jej dla nas pomocy. (…)

Bracia nasi, wołamy do was! Wznosimy ręce nasze do was, za tą wspólną Ojczyzną, która ginie, a którą wy zachować możecie, nie idzie tu o nas tylko, zginiecie i wy, gdy Rzczplta ginąc będzie, pomnijcie, iż gdzie się sadowi tyrania, tam na czas zwlec zgon swój można, ale go nie uniknąć, później czy prędzej wszystko, co tchnie wolnością, pod ciężarem despotyzmu upaść musi.
http://pl.wikisource.org/wiki/Akt_za%C5%82o%C5%BCenia_konfederacji_targo…

“Większość ludzi jest zbyt ostrożna, żeby nabrać się na prawdę.” Hugo Steinhaus

image

PS. Odbywa sie jakies przyjęcie u carycy Katarzyny.
– Czy aresztowano już Bestużewa?
– Tak, Wasze Imperatorskie Wieliczestwo – odpowiedział prokurator, kniaź Trubeckoj. – Zbrodniarza już aresztowano, a zbrodni jeszcze się szuka.
Dziś znamy zbrodnie, ale zbrodniarze przy okrągłym stole zawarli układ o nieagresji.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758