POLSKA
Like

Koneczny się kłania!

30/04/2018
832 Wyświetlenia
8 Komentarze
6 minut czytania
Koneczny się kłania!

Przeciętny Polak Konecznego nie czyta, a na inne narody patrzy przez pryzmat własnej cywilizacji (cywilizacji łacińskiej). Nie byłoby w tym może nic złego gdyby Polska była państwem silnym i niepodległym, z którymi sąsiedzi i inne Państwa by się liczyły. Dobrze byłoby gdyby oprócz tego była rządzona przez mądrych mężów stanu utożsamiających się z Narodem Polskim. . Niestety, Polacy mają to “przechlapane”, że nie dość, że od lat mieli elity złożone ze sprzedawczyków, to dzisiejsze elity składają się niestety w dużej części z niechcących się dokształcać ignorantów, zwłaszcza w dziedzinie historiozofii (nauki o cywilizacjach). Tak prawdę mówiąc, zwykli ludzie nie muszą wiedzieć w jakiej cywilizacji żyją, wystarczy żeby z ojca na syna i matki na córkę ją przekazywali. . Niestety obce […]

0


Przeciętny Polak Konecznego nie czyta, a na inne narody patrzy przez pryzmat własnej cywilizacji (cywilizacji łacińskiej). Nie byłoby w tym może nic złego gdyby Polska była państwem silnym i niepodległym, z którymi sąsiedzi i inne Państwa by się liczyły. Dobrze byłoby gdyby oprócz tego była rządzona przez mądrych mężów stanu utożsamiających się z Narodem Polskim.
.
Niestety, Polacy mają to “przechlapane”, że nie dość, że od lat mieli elity złożone ze sprzedawczyków, to dzisiejsze elity składają się niestety w dużej części z niechcących się dokształcać ignorantów, zwłaszcza w dziedzinie historiozofii (nauki o cywilizacjach). Tak prawdę mówiąc, zwykli ludzie nie muszą wiedzieć w jakiej cywilizacji żyją, wystarczy żeby z ojca na syna i matki na córkę ją przekazywali.
.
Niestety obce nam cywilizacyjnie “merdia” starają się nam wpoić niezgodne z zasadami cywilizacji łacińskiej zasady, a czasem zwykłe bzdury, żeby osłabić naszą moralność, obrzydzić i zniechęcić do własnej historii itp. Rządzący zamiast Polaków chronić przed obcą nam cywilizacyjnie propagandą robią wiele, aby polskie rodziny uległy rozbiciu, a dzieci poddać jak najwcześniej lewicowej (wschodnio-cywilizacyjnej) indoktrynacji. Chodzi o to, aby przerwał się przekaz cywilizacyjny idący jak dotąd z pokolenia na pokolenie. Czegoś takiego u dbających o swoją kulturę, religię i tradycję Żydów nie ma!
.
Jakby tego jeszcze było mało, po obu stronach swego kraju, Polacy mają inne, znacznie różniące się od naszej (łacińskiej) wschodnie cywilizacje. Bizantyńskich Niemców i turańskich Rosjan. Do tego wszystkiego od tysiąca lat na terenie Polski oddzielnie, bo oddzielnie, ale żyła jeszcze trzecia całkiem spora cywilizacja wschodnia – Żydzi.
.
Tak, Żydzi to cywilizacja wschodnia (a nie łacińska). A cywilizacje wschodnie cechują się tym, że mają wiele łączących je cech wspólnych i odróżniających je tym samym od cywilizacji łacińskiej. Koneczny nazywał te cechy, cechami współmiernymi.

W takich cywilizacjach, na przykład, coś, co należy do członka plemienia, jest także własnością całego plemienia (lub jego przywódcy)! Proszę to porównać z obecnymi żydowskimi żądaniami. Oni po prostu zachowują się zgodnie ze swoją cywilizacją przekazywaną z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę, z ojca na syna i nie wyobrażają sobie żeby mogło być inaczej! To trzeba rozumieć, a nie dziwić się, że mają tego rodzaju żądania.
.
Co prawda prez. Duda w ramach “duraczenia” Polaków opowiada, że “…jesteśmy spadkobiercami naszej długiej i bogatej polsko-żydowskiej wspólnej historii..”, ale tylko ktoś nie znający historii Polski może w temu podobne dyrdymały wierzyć. Można by postawić panu prezydentowi pytanie: – Skoro mieliśmy wspólną historię i żyliśmy razem, to na jakiej podstawie Żydzi obecnie domagają się od Polaków odszkodowania za mienie bezspadkowe, jak od innego obcego sobie plemienia?
.
Kolejną zasadą odróżniającą cywilizacje wschodnie od łacińskiej jest odpowiedzialność zbiorowa za wyrządzone krzywdy. Za krzywdę wyrządzoną członkowi wschodniej cywilizacji (np. Żydowi) odpowiedzialni są zbiorowo wszyscy członkowie plemienia, którego członek (członkowie) wyrządzili mu krzywdę i to niezależnie od stopnia winy (niewinności) poszczególnego człowieka, czy uczynionych przez niego względem Żydów dobrych uczynków – to nie ma żadnego znaczenia!
.
Trzecią podstawową różnicą jest brak wybaczania!
W cywilizacjach wschodnich (cywilizacji żydowskiej też) krzywd się nie wybacza – należy je pomścić, chociażby tylko finansowo – jeśli nie da się inaczej!

Niestety, tragedią obecnych czasów jest to, że Żydzi swoim sprytem osiągnęli możliwości narzucania swoich zasad cywilizacyjnych innym narodom, czy państwom (np. USA), które do tej pory znajdowały się w kręgu cywilizacji łacińskiej i stosowały dotąd prawo oparte na prawie rzymskim. Uchwalając ustawy zgodne z zasadami cywilizacji wschodnich dają w ten sposób elitom tych państw instrumenty nacisku na państwa im podległe, takie jak Polska, aby do tych obcych im cywilizacyjnie zasad się stosowały.
.
I trzeba te różnice cywilizacyjne rozumieć, a nie dziwić się i oburzać. A znając je i rozumiejąc trzeba sprawy dotyczące stosunków polsko-żydowskich przedstawiać Polakom jasno, a nie “owijać w bawełnę” i “zamiatać pod dywan” jak robi to wybrany podobno przez Naród Sejm i rząd.
Janusz Żurek
P.S.
Trochę na temat Konecznego można przeczytać:
https://3obieg.pl/65-lat-temu-zmarl-feliks-koneczny/

Huntington Kontra Koneczny

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

144 publikacje
739 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816