POLSKA
Like

Koneczny się kłania!

30/04/2018
604 Wyświetlenia
8 Komentarze
6 minut czytania
Koneczny się kłania!

Przeciętny Polak Konecznego nie czyta, a na inne narody patrzy przez pryzmat własnej cywilizacji (cywilizacji łacińskiej). Nie byłoby w tym może nic złego gdyby Polska była państwem silnym i niepodległym, z którymi sąsiedzi i inne Państwa by się liczyły. Dobrze byłoby gdyby oprócz tego była rządzona przez mądrych mężów stanu utożsamiających się z Narodem Polskim. . Niestety, Polacy mają to “przechlapane”, że nie dość, że od lat mieli elity złożone ze sprzedawczyków, to dzisiejsze elity składają się niestety w dużej części z niechcących się dokształcać ignorantów, zwłaszcza w dziedzinie historiozofii (nauki o cywilizacjach). Tak prawdę mówiąc, zwykli ludzie nie muszą wiedzieć w jakiej cywilizacji żyją, wystarczy żeby z ojca na syna i matki na córkę ją przekazywali. . Niestety obce […]

0


Przeciętny Polak Konecznego nie czyta, a na inne narody patrzy przez pryzmat własnej cywilizacji (cywilizacji łacińskiej). Nie byłoby w tym może nic złego gdyby Polska była państwem silnym i niepodległym, z którymi sąsiedzi i inne Państwa by się liczyły. Dobrze byłoby gdyby oprócz tego była rządzona przez mądrych mężów stanu utożsamiających się z Narodem Polskim.
.
Niestety, Polacy mają to “przechlapane”, że nie dość, że od lat mieli elity złożone ze sprzedawczyków, to dzisiejsze elity składają się niestety w dużej części z niechcących się dokształcać ignorantów, zwłaszcza w dziedzinie historiozofii (nauki o cywilizacjach). Tak prawdę mówiąc, zwykli ludzie nie muszą wiedzieć w jakiej cywilizacji żyją, wystarczy żeby z ojca na syna i matki na córkę ją przekazywali.
.
Niestety obce nam cywilizacyjnie “merdia” starają się nam wpoić niezgodne z zasadami cywilizacji łacińskiej zasady, a czasem zwykłe bzdury, żeby osłabić naszą moralność, obrzydzić i zniechęcić do własnej historii itp. Rządzący zamiast Polaków chronić przed obcą nam cywilizacyjnie propagandą robią wiele, aby polskie rodziny uległy rozbiciu, a dzieci poddać jak najwcześniej lewicowej (wschodnio-cywilizacyjnej) indoktrynacji. Chodzi o to, aby przerwał się przekaz cywilizacyjny idący jak dotąd z pokolenia na pokolenie. Czegoś takiego u dbających o swoją kulturę, religię i tradycję Żydów nie ma!
.
Jakby tego jeszcze było mało, po obu stronach swego kraju, Polacy mają inne, znacznie różniące się od naszej (łacińskiej) wschodnie cywilizacje. Bizantyńskich Niemców i turańskich Rosjan. Do tego wszystkiego od tysiąca lat na terenie Polski oddzielnie, bo oddzielnie, ale żyła jeszcze trzecia całkiem spora cywilizacja wschodnia – Żydzi.
.
Tak, Żydzi to cywilizacja wschodnia (a nie łacińska). A cywilizacje wschodnie cechują się tym, że mają wiele łączących je cech wspólnych i odróżniających je tym samym od cywilizacji łacińskiej. Koneczny nazywał te cechy, cechami współmiernymi.

W takich cywilizacjach, na przykład, coś, co należy do członka plemienia, jest także własnością całego plemienia (lub jego przywódcy)! Proszę to porównać z obecnymi żydowskimi żądaniami. Oni po prostu zachowują się zgodnie ze swoją cywilizacją przekazywaną z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę, z ojca na syna i nie wyobrażają sobie żeby mogło być inaczej! To trzeba rozumieć, a nie dziwić się, że mają tego rodzaju żądania.
.
Co prawda prez. Duda w ramach “duraczenia” Polaków opowiada, że “…jesteśmy spadkobiercami naszej długiej i bogatej polsko-żydowskiej wspólnej historii..”, ale tylko ktoś nie znający historii Polski może w temu podobne dyrdymały wierzyć. Można by postawić panu prezydentowi pytanie: – Skoro mieliśmy wspólną historię i żyliśmy razem, to na jakiej podstawie Żydzi obecnie domagają się od Polaków odszkodowania za mienie bezspadkowe, jak od innego obcego sobie plemienia?
.
Kolejną zasadą odróżniającą cywilizacje wschodnie od łacińskiej jest odpowiedzialność zbiorowa za wyrządzone krzywdy. Za krzywdę wyrządzoną członkowi wschodniej cywilizacji (np. Żydowi) odpowiedzialni są zbiorowo wszyscy członkowie plemienia, którego członek (członkowie) wyrządzili mu krzywdę i to niezależnie od stopnia winy (niewinności) poszczególnego człowieka, czy uczynionych przez niego względem Żydów dobrych uczynków – to nie ma żadnego znaczenia!
.
Trzecią podstawową różnicą jest brak wybaczania!
W cywilizacjach wschodnich (cywilizacji żydowskiej też) krzywd się nie wybacza – należy je pomścić, chociażby tylko finansowo – jeśli nie da się inaczej!

Niestety, tragedią obecnych czasów jest to, że Żydzi swoim sprytem osiągnęli możliwości narzucania swoich zasad cywilizacyjnych innym narodom, czy państwom (np. USA), które do tej pory znajdowały się w kręgu cywilizacji łacińskiej i stosowały dotąd prawo oparte na prawie rzymskim. Uchwalając ustawy zgodne z zasadami cywilizacji wschodnich dają w ten sposób elitom tych państw instrumenty nacisku na państwa im podległe, takie jak Polska, aby do tych obcych im cywilizacyjnie zasad się stosowały.
.
I trzeba te różnice cywilizacyjne rozumieć, a nie dziwić się i oburzać. A znając je i rozumiejąc trzeba sprawy dotyczące stosunków polsko-żydowskich przedstawiać Polakom jasno, a nie “owijać w bawełnę” i “zamiatać pod dywan” jak robi to wybrany podobno przez Naród Sejm i rząd.
Janusz Żurek
P.S.
Trochę na temat Konecznego można przeczytać:
https://3obieg.pl/65-lat-temu-zmarl-feliks-koneczny/

Huntington Kontra Koneczny

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

135 publikacje
739 komentarze
 

 1. Avatar AS

  Nie zgodzę się z Panem. Profesor Skoneczny, już dawno wylądował na śmietniku i proszę się nim nie podpierać. To nie jest żadna cywilizacja turańska. To jest po prostu cywilizacja rosyjska. Dobrze jest sprawdzać teorie na warunkach brzegowych. W Europie jest państwo węgierskie. Jako pozostałość po Hunach. Nie ma chyba żadnej wątpliwości, że Węgry należą do cywilizacji europejskiej. Prawda? Ale gdyby to państwo ciągnęło się aż do Uralu, czy byłaby to cywilizacja europejska? Chyba nie. Trudno wymagać, aby państwo rozciągające się aż do Pacyfiku, było cywilizacją europejską. Za duży obszar, za dużo ludów azjatyckich. Rzymianie tworząc Imperium Romanum, oparli się na greckiej cywilizacji, ale tylko trochę. Cywilizacja Rzymska była zupełnie inna jak grecka. Dla Greków Rzymianie, to były prymitywni ludzie i prawie barbarzyńcy. Cywilizacja amerykańska powstała tak jak rzymska, tym razem opierając się na cywilizacji europejskiej, ale też jest inna jak europejska. Dla np. Francuzów, Amerykanie to prymitywni ludzie, prawie barbarzyńcy. A dla Europejczyków, czym jest cywilizacja rosyjska? Czy nie jest tak jak to było z Grekami i Francuzami, a teraz z Polakami? Jak historia się powtarza! Było już na świecie tyle cywilizacji, jedna więcej, jedna mniej, a co to w sumie za różnica.

  0
  • Avatar AS

   PS. Tak coś jeszcze dopowiem. 1RP władając ogromnym obszarem Europy stworzyła cywilizację środkowoeuropejską. Ona wcale nie była europejska. Np. dużo było w niej tureckości. Polski kodeks prawny, nie jest oparty na prawie rzymskim, jak w Europie Zachodniej. On jest oparty na polskim prawie zwyczajowym. Ooo!

   0
 2. Avatar zjanusz

  Szanowny Anonimowy Asie!
  Rozumiem, że nie czytając nawet Huntingtona (nie mówiąc o Skonecznym) własnymi przemyśleniami doszedł szanowny Pan do stworzenia własnej teorii powstawania cywilizacji. Mam nadzieję, że Szanowny Pan poda odnośniki do swojej bogatej twórczości, żeby mogło się z nimi zapoznać szersze grono czytelników. Chętnie bym przeczytał na przykład, jaka cecha tkwi w cywilizacji żydowskiej, że przetrwała tyle innych historycznych już cywilizacji i dziś nadal wspaniale się rozwija prawie na całym świecie zagrażając nawet cywilizacji polskiej (1RP).
  Janusz Żurek

  0
  • Avatar AS

   Nie zasnął Pan? Proszę się obudzić! Pewnie spodziewał się Pan czego innego. Ale na wszystko przyjdzie czas. Ooo!

   0
 3. Avatar AS

  Jak zapozna się Pan z terminem ‘Chazarowie’, to możemy pogadać. Jeżeli Pan się z tym terminem nie zapozna, to nie mamy o czym gadać. Bo to jest pusty dialog. Ooo!

  0
 4. Avatar AS

  Na początek zacznę od tego co mi się przytrafiło 20 lutego tego roku w tramwaju linii 15. Poznałem swojego rówieśnika, emigranta lat 60-tych. Wylądował w USA, tam mieszkał i pracował. Jest teraz na emeryturze. Przyjechał do Polski, tu robi rekonesans, tu chce zamieszkać i tu chce być pochowany. Zapytałem: dlaczego nie w Izraelu? Odpowiedział: Izrael to nie jest moje państwo. Urodziłem się w Polsce, tu miałem dzieciństwo i młodość. Tu jest moja ojczyzna. Koniec cytatu. Łza mi się w oku zakręciła. W internecie czytuje Polaków co wyemigrowali, i nie chcą mieć z Polską nic wspólnego, a tu taki kwiatek. Stosunki polsko-żydowskie są naprawdę bardzo skomplikowane i trzeba bardzo uważać, aby kogoś nie skrzywdzić. Będzie dalej, jak Wena się pojawi. Ooo!

  0
  • Avatar AS

   PS. Coś jeszcze dopowiem. Mój ojciec, rocznik 1906 miał 3 braci. Jeden z nich został zagazowany w Bełżcu. Trafił tak jako Żyd, mimo, że nim nie był. Ale tak wyglądał i Gennkarta nie pomogła. Żyd i już. Żydzi zawsze brali mnie za swojego. Pamiętam jak na przełomie lat 60/70, zupełnie przypadkowo napotkani ludzie, pytali mnie kiedy z Polski wyjeżdżam. Z początku nie wiedziałem o co chodzi, później zmądrzałem i odpowiadałem, że nie wyjeżdżam bo jest mi tu dobrze. Co i było prawdą. W ten sposób co i wyżej poznałem dużo ludzi żydowskiego pochodzenia, bo brali mnie jak zwykle za swojego. Jednym z nich był mój przyjaciel Tadeusz. Rocznik 49. Był w 70 występ zespołu muzycznego, Tadeusz grał na basie, podszedłem bliżej pogadaliśmy chwilę, wziął mnie oczywiście za swojego i tak zostało. Niestety umarł w 2002 na SM i był to bardzo, bardzo wspaniały facet. Tak to z tym Asem jest Ooo!

   0
   • Avatar AS

    PS. Rodziców Tadeusza przechowali w czasie wojny Polacy. W podzięce za to, przyjęli wiarę katolicką. Mieli Wojtka, Tadeusza, Jurka (jest dr hab. elektryki i mieszka w Konstancinie) oraz Tereskę. Co z nią się dzieje to nie wiem. Byli mi przez wiele lat jak bliska rodzina. Ooo!

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816