BIZNES
Like

Koncert Polskiej Piosenki zamiast 54. KFPP

26/05/2017
904 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Koncert Polskiej Piosenki zamiast 54. KFPP

Po poniedziałkowym zerwaniu umowy przez władze Opola z TVP na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej losy imprezy wydawały się niepewne.

0


Plotki, o negocjacjach TVP z władzami Kielc w sprawie organizacji imprezy okazują się wielce prawdopodobne. Wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut, potwierdził, że negocjacje z TVP za wyjątkiem jednego punktu są zakończone. Miasto we współpracy z TVP podjęło się zorganizować „Koncert Polskiej Piosenki”, który ma się odbyć 10 czerwca 2017 r. w amfiteatrze na Kadzielni.

Jak zaznaczył wiceprezydent Kielc: „Jestem przekonany, że pan prezydent Opola podjął decyzję o zakończeniu współpracy z TVP w zakresie organizacji festiwalu, kierując się dobrem i interesem swojego miasta. W wyniku tej decyzji, tego festiwalu nie ma, jest próżnia. My kierując się tymi samymi kryteriami, dobrem i interesem naszego miasta, mieliśmy obowiązek, tę wielką korzyść, która została niczyja, po prostu podnieść z ziemi”.

Sprawę przeniesienia lokalizacji festiwalu skomentował też publicysta (http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-opole-czyli-wielka-hucpa,nId,2398287) Rafał A. Ziemkiewicz: „Dla Opola widzę dwa scenariusze. Pierwszy jest taki, że poległy na wojnie polsko-polskiej festiwal w tym mieście przejdzie bezapelacyjnie do historii. […] dla samych Opolan to jednak poważna strata i umniejszenie nie tylko prestiżu, ale i dochodów. Albo plotki okażą się prawdą i jakaś inna telewizja rzeczywiście przejmie imprezę, nie dbając o skutki przyszłych procesów. W takim razie jednak pan Solorz, z którym Opole negocjuje, musiałby być frajerem, by nie wykorzystać sytuacji w jaką zagonił się w swej “walce z kiczem” prezydent Wiśniewski i nie wymóc na nim znacznie lepszych warunków, mówiąc krótko – wzięcie przez miasto na siebie generowanego przez festiwal deficytu, dotąd pokrywanego z pieniędzy publicznego nadawcy. Osobiście, obserwując interesy pana Solorza od dawna, uważam, że frajerem to on stanowczo nie jest”.

Źródło: PAP, interia.pl

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816