POLSKA
Like

Kolejny cios w polskich rolników!

21/08/2013
395 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Kolejny cios w polskich rolników!

Miliony euro do zwrotu! Rzecznik Komisarza Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Roger Waite poinformował na konferencji prasowej, że decyzją Komisji Europejskiej państwo polskie musi zwrócić ponad 30 milionów euro do unijnego budżetu, które wcześniej wypłaciło jako unijne fundusze rolne. Taki stan rzeczy jest spowodowany niedostateczną kontrolą przy wykorzystywaniu funduszy unijnych dla polskich rolników w latach 2007-2008.

0


W opinii Solidarnej Polski jest to kolejny dowód wskazujący na nieudolność rządów PO-PSL. Skandalem jest brak należytej kontroli systemu identyfikacji działek rolnych przez administrację rządową, którą D. Tusk rozbudował do granic absurdu.

Należy przypomnieć, że to już kolejna sytuacja, w której Komisja Europejska pozbawia Polskę środków unijnych. W styczniu tego roku, Komisja miała wątpliwości dotyczące systemu kontroli i procedur zamówień publicznych, skutkiem czego Polska niemal straciła 4 miliardy euro na budowę infrastruktury drogowej.

Ponadto to kolejny cios w polskich rolników spowodowany nieudolnością rządu PO-PSL. Nasi rolnicy od kilku miesięcy zmagają się z niskimi cenami zboża i rzepaku. Jak tak dalej pójdzie to nie będziemy mieli rolnictwa, ale za to będą zegarki i Pendolino.
SP będzie domagała się sejmowej debaty w tej sprawie.
Źródło: Solidarna Polska
Redakcja AgroNews

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816