NEWS
Like

Polskich celebrytów kolejne porozumienie ponad podziałami

10/03/2014
447 Wyświetlenia
6 Komentarze
8 minut czytania
Polskich celebrytów kolejne porozumienie ponad podziałami

Według meteorologów mięliśmy w tym roku doświadczyć wyjątkowo surowej zimy. Kalendarzowa wiosna już u progu, a południowa Polska cieszyła się jak do tej pory zaledwie jednym śnieżnym dniem.  Za kilka tygodni ludzie zapomną o niesprawdzonych prognozach synoptyków i lekkiej zimie, a ci ostatni delektować się będą nadal tytułami „fachowców”, oraz związanymi z nimi apanażami i społecznym szacunkiem.

0


 

Opisana powyżej sytuacja w obszarze meteorologii nie powinna budzić większego społecznego niepokoju.  W końcu od dawna w „rozwiniętych” społeczeństwach funkcjonują zawody, które nic pozytywnego swym istnieniem w życie tychże nie wnoszą.  Jednym takim, w zakresie nauk przyrodniczych, jest właśnie meteorologia.  

 

Problem stanowi natomiast rozszerzanie się przedstawionego zjawiska na inne dyscypliny, w tym również nauki ścisłe, oraz wszelkie pozostałe dziedziny życia.

 

W zależności od tego, od kogo dany „naukowiec” uzyskał grant, będzie on potwierdzał, lub zaprzeczał teorii globalnego ocieplenia.  Utytułowani nagrodami Nobla, „ wybitni ekonomiści”, będą bez zmrużenia oka tłumaczyć pospólstwu, że wdrażany w ich społeczeństwach model gospodarczy jest jedynym możliwym, w związku, z czym nie powinno się ono przeciwstawiać popadaniu z jego powodu w nędzę i ruinę.

 

Zarysowane powyżej mechanizmy funkcjonowania społeczeństwa, wynikają z „celebryckiego” systemu sprawowania władzy w zdegenerowanych nacjach zachodu.

 

W sferze społeczno-politycznej wyglądają one następująco.  O ile, w przeszłości, narodom przewodziły za zwyczaj wybitne jednostki, stanowiące elity, których cele i logika postępowania, były nieustannie weryfikowane rezultatami ich działań zgodnie z biblijnym stwierdzeniem: „po owocach ich poznacie”; o tyle obecnie siłę przewodnią stanowią celebryci, którzy robią to co od nich wymagają „sponsorzy”, czyli międzynarodowa oligarchia finansowa.

 

Członkowie społeczeństwa nie analizuj, jak uprzednio tego co ktoś (z elity) robi, ale kto to robi.  Jeśli tym „kimś” jest celebryta, to naśladuje się go i wspiera bezwzględnie.  Jeśli natomiast tym „kimś” jest „nikt”, ignoruje się go i wyśmiewa, bez względu na to, co ma on społeczeństwu do zaoferowania.

 

Taka metoda sprawowania władzy daje wspaniałe efekty.  Bez potrzeby uciekania się do fizycznej przemocy, za pomocą „celebryckich” kukiełek, globalni „finansiści” sprawują niczym nieograniczoną władzę nad światem zachodnim.  W miarę postępu społecznej degrengolady,  celebrycka elita nasyca się coraz większą ilością głupców, psychopatów i kanalii wszelkiej proweniencji.  Pomimo to obywatele nadal tkwią w przekonaniu, że osoby obsadzają prominentne stanowiska ze względu na wysokie kompetencje, a nie z powodu swego zaprzedania systemowi światowej oligarchii.  Nie chcą przyjąć do wiadomości, że administrujący nimi celebryci, wyróżniają się z przeciętności jedynie całkowitym brakiem hamulców moralnych i patologiczną żądzą zaspokojenia swego ego.

 

III RP odziedziczyła po PRLu szczególnie toksyczny koktajl celebrytów,  składający się prawie wyłącznie z post-komunistów i ich tajnych współpracowników (TW). Owa „elita”, uporawszy się ze starszym pokoleniem Polaków, rozpoczęła niczym nieskrępowany rząd dusz wśród tak zwanych „młodych, wykształconych” (już w III RP) ludzi.  Przez umysły tego nowego pokolenia nie może przemknąć myśl o możliwości funkcjonowania w Polsce normalnego państwa dającego swym obywatelom szansę godnego życia i rozwoju, bez potrzeby emigracji.  Natomiast za niezbity dowód „awansu cywilizacyjnego” i „dobrobytu” III RP uznaje ono obraz wszechobecnych błyszczących szkłem centrów handlowych, w których kolonizatorzy sprzedają tubylcom chińską tandetę w zamian za rosnące zadłużenie, czyli stopniowe wyzbywanie się tych bogactw kraju, których dotychczas nie udało się tymże zrabować lub zniszczyć.

 

Największe łajdactwa, których dokonywali polscy celebryci na społeczeństwie nosiły niezmiennie tytuł „porozumienia ponad podziałami”. 

 

Koronnym takim łotrostwem było niewątpliwie pozbawienie Polski suwerenności i wtłoczenie w struktury germańskiej Unii Europejskiej.  Celebryci nie dokonali nigdy pełnego bilansu zysków i strat w obszarze ekonomicznym (włączając weń straty wynikające z likwidacji polskiego przemysłu), społeczno-kulturalnym wynikającym z degradacji spauperyzowanego społeczeństwa, a ponadto de facto zagłady biologicznej Narodu spowodowanej masową emigracją, która szacowana jest na około jedną trzecią populacji.  Utrata tak ogromnej liczby młodych obywateli musi doprowadzić w krótkim czasie każde społeczeństwo do katastrofy demograficznej.

 

Narzucony społeczeństwu sposób „rozumowania” był następujący: Jeśli cała (ponad podziałami) warstwa najmądrzejszych i najlepszych Polaków, czyli celebryckiej elity, jest za wstąpieniem do Unii, to Unia nie może być zła.

 

Również dzisiaj społeczeństwo cieszy się z kolejnego „polskiego sukcesu”, za jaki powszechnie uznaje fakt przepędzenia Rosjan z Ukrainy.  Ten „tryumf polskiej myśli politycznej” dokonał się także „ponad podziałami”. 

 

W Kijowie mamy „Europę”. Sotnie banderowców wzmacnianie amerykańskimi najemnikami z Blackwater  oraz wspomagane przez polskie i litewskie służby specjalne szykują się już do wprowadzenia „zachodniej demokracji i dobrobytu” w Sewastopolu i Charkowie.  Co prawda sama Ukraina znajduje się już na granicy bankructwa, ale Polska, Stany Zjednoczone I MFW szykują  bratnią pomoc.

 

Krajowi celebryci są tak skoncentrowani na wysługiwaniu się swym zachodnim panom, że nie mają już czasu na analizę konsekwencji płynących z zainstalowania w Kijowie nacjonalistycznego reżimu.

 

Jak będzie wyglądać „europejska” Ukraina?  Próbę odpowiedzi na to pytanie daje brytyjski niezależny dziennikarz Patric Cocburn, w swym dzisiejszym reportażu z opanowanego już przez banderowców Lwowa, opublikowanego pod znamiennym tytułem: „To See What Ukraine’s Future May be, Just Look at Lviv’s Shameful Past”

 

Autor podkreśla, że dzisiejszy bastion ukraińskiego nacjonalizmu, jeszcze w połowie ubiegłego stulecia był miastem, w którym Ukraińcy stanowili 10% mniejszość w polskim żywiole.  Przytacza on wywiad z lwowskim Polakiem, który opisuje mu, jakie przerażenie wywierały na nim jako dziecku monstrualne zbrodnie Ukraińców, dokonywane w czasie okupacji niemieckiej na Polakach.  Ale Niemcy i Bolszewicy też was przerażali?- pyta Cocburn. Polak milczy chwilę, po czym po namyśle odpowiada- tak, trochę tak.

 

Reasumując, w szerszym horyzoncie, poruszoną tu tematykę, należy stwierdzić, że Polska zdąża do zagłady i nastąpi ona niechybnie, jeśli Polacy nie odwrócą zaprezentowanego powyżej kierunku rozumowania na następujące: „Pod przewodnictwem obecnych krajowych celebryckich elit Polska zdąża ku anihilacji.  Ponieważ to niedobry kierunek, to prący ku niemu celebryci są źli.”

 

Dopiero po wymieceniu Polski z jej obecnych „elit” zaistnieje szansa na autentyczną sanację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

 1. [Nie powierzajmy swojego losu dyletantom ]>Do PE chce iść b. pospolita trójmiejska kurwa, ostatniego sortu, bo ze spelun trójmiejskich, do innych lokali miał ten sort zakaz wstępu, w latach 60-70 ub. wieku, tramwajarka z bezpośredniego przymusu Milicyjnego, bo ten najgorszy sort gnali do roboty wysyłając na tramwajarskie kursy, tym ładnym zapewniano “opiekę” ze swej strony, robiono tak i w Szczecinie, na całym Wybrzeżu, w większych miastach, czyli Krzywonos, bo wychowała dużo dzieci nie swoich oczywiście i Otylia Jędrzejczak, bo dobrze pływa i piłkarz były Żórawski, bo dobrze piłkę kopał, trójmiejska ukraińska tancerka na rurze i pospolita kurwa bo dobrze tańczyła, dawała, przyrodnicze POmyłki w osobach Środy, Szczuki i innych lewaczek bo…?, etc.. czy to kabaret lub bardzo dobrze płatne wczasy, czy poważne wybory, od których dużo dla Polski i Polaków zależy? Patrząc na te listy kandydatów do parlamentu UE z PO-PSL-SLD i PO-likociarni ogarnia mnie – na przemian – albo ŚMIECH albo PRZERAŻENIE! Unia to miejsce, gdzie toczy się ZAŻARTA WALKA O INTERESY POSZCZEGÓLNYCH PAŃSTW a ci debile myślą, że to bardzo dobrze opłacane wczasy!!! Czerwona zaraza traktuje parlament UE jako ŻEROWISKO DLA SIEBIE I SWOICH!!!! Tacy “kandydaci” nie mają prawa reprezentować naszych interesów!!! Nie pozwólmy, żeby b. i aktualne kurwy, dziwki, komedianci, nieuki i “C(W)ELEBRYCI” NISZCZYLI NASZĄ ŻYCIOWĄ SZANSĘ!!!! Pogońmy do jasnej cholery to przeklęte kurewskie i c(w)elebryckie badziewie!!!!! Zaoszczędźmy sobie strat i wstydu na całą Europę i Świat!!!

  0
 2. Avatar romeq

  Należy bezzwłocznie wypisać się ojrojewrejskiego kołchozu a na resztę szmat przyjdzie czas.

  0
  • Rozbudowałem powyższy mój wpis: [Nie powierzajmy Polacy swojego losu dyletantom i …. ]>Do PE chce iść b. pospolita trójmiejska kurwa, ostatniego sortu, bo ze spelun trójmiejskich(całe Trójmiasto o tym dobrze wie, przynajmniej starsze roczniki), do innych lokali miał ten sort zakaz wstępu, w latach 60-70 ub. wieku, tramwajarka z bezpośredniego przymusu Milicyjnego, bo ten najgorszy sort gnali do roboty wysyłając na tramwajarskie kursy, na salowe w szpitalach, sprzątaczki ulic, to była tzw. walka z lewusami, mętami społecznymi, do których ją zaliczano jak i jej podobne, była to dla nich fioletonosych po siwusze z niebieską, czerwoną kartką i denaturacie pewnego stopnia nobilitacja społeczna i maksymalny poziom awansu, dla tych niegramotnych, niepiśmiennych, potrafiących tylko nogi i usta rozwierać, nadstawiać dupy co im do dziś będących w starczym wieku pozostało, tym ładniejszym i ładnym zapewniano “opiekę” za darmowe korzystanie z ich walorów ze swej strony, robiono tak i w Szczecinie, na całym Wybrzeżu, w większych miastach, czyli mowa o Krzywonos po 7 klasach powszechniaka kończonego wieczorową porą – kurewstwo nie szło w parze z nauką, jak i powożenie tramwajami, no i bo wychowała dużo dzieci nie swoich oczywiście i Otylia Jędrzejczak, bo dobrze pływa i piłkarz były Żórawski, bo dobrze piłkę kopał, trójmiejska ukraińska tancerka na rurze i pospolita kurwa bo dobrze tańczyła, dawała, przyrodnicze POmyłki w osobach Środy, Szczuki i innych lewaczek bo…?, etc.. czy to kabaret lub bardzo dobrze płatne wczasy, czy poważne wybory, od których dużo dla Polski i Polaków zależy? Patrząc na te listy kandydatów do parlamentu UE z PO-PSL-SLD i PO-likociarni ogarnia mnie – na przemian – albo ŚMIECH albo PRZERAŻENIE! Unia to miejsce, gdzie toczy się ZAŻARTA WALKA O INTERESY POSZCZEGÓLNYCH PAŃSTW a ci debile myślą, że to bardzo dobrze opłacane wczasy!!! Czerwona zaraza traktuje parlament UE jako ŻEROWISKO DLA SIEBIE I SWOICH!!!! Tacy “kandydaci” nie mają prawa reprezentować naszych interesów!!! Nie pozwólmy, żeby b. i aktualne kurwy, dziwki, komedianci, nieuki i “C(W)ELEBRYCI” NISZCZYLI NASZĄ ŻYCIOWĄ SZANSĘ!!!! Pogońmy do jasnej cholery to przeklęte kurewskie i c(w)elebryckie badziewie!!!!! Zaoszczędźmy sobie strat i wstydu na całą Europę i Świat!!!

   0
 3. Avatar Ew

  Do Kula Lis 62….nic dodac ,nic ująć….popieram oczywiście.

  0
 4. Avatar Jan z Glasgow

  Potrzebny artykul ale komentarze nieco gorsze. Nawet nie probuje zdefiniowac, czy kos Pana zrozumial.
  Podstawa do rzetelnej dyskusji powinna byc praca naukowa z wielu dziedzin zycia spolecznego tj ekonomia, socjologia, psychologia, i inne. Celem tej pracy powinno byc porownanie Polski lat 70-tych,80-tych,90-tych i po 2000 oraz proba odpowiedzi na pytanie czy akces do Unii spowodowal awans naszego spoelczenstwa, czy przeciwnie ,jego degradacje.
  Nie chcialbym wrozyc z fusow ale z mojego wlasnego doswiadczenia podam jeden przyklad.
  W 1998 roku placilem kierowcy zatrudnionemu w mojej firmie w Polsce 1400 zl po opodatkowaniu (na reke). Teraz slysze ,ze zarobki sa na poziomie 1600 zl. W miedzyczasie koszt paliw, gazu, zywnosci, mieszkan i komunikacji miejskiej wzrosl od 3 do 5 razy.
  Liczba krajow niechetnych Unii w szybkim tempie wzrasta: Islandia,Norwegia,Wegry,Wlochy (ostatni premier wybrany w ub. tygodniu), Holandia.
  Pora na ruch ze strony Polski. Istnieje palaca potrzeba stworzenia ruchu ludzi podchodzacych do Unii w kategoriach biznesu a nie romansu.
  Niestety zarowno u Pana jak i w podobnych postawach (najczesciej w Ruchu Narodowym) widze jakis fatalny blad. Calkowite wyjscie z Unii byloby bowiem na reke Rosji a bardzo niekorzystne dla Polski. Nie obroni sie Pan przed opiniami, iz jest Pan agentem Moskwy. Racjonalne podejscie byloby raczej takie:
  -renegocjujmy umowy z Unia tak aby pozostawic cos w rodzaju dawnego EWG a pozostawic sobie zarzadzanie, administracje i kulture we wlasnych rekach. Wtedy bowiem sami decydowlaibysmy czy chcemy miec stocznie w Gdyni i Szczecinie, czy nie.

  0
 5. Avatar olo

  Na gebe tego obrzydliwego ksiedza nie moge juz patrzec !

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816