Komentarze dnia
Like

Kolaborancki rząd Grecja dokonał zamachu stanu

28/09/2013
500 Wyświetlenia
0 Komentarze
15 minut czytania
Kolaborancki rząd Grecja dokonał zamachu stanu

Kolaborancki w stosunku do Niemiec rząd Grecji dokonał zamachu stanu i zlikwidował mająca 15 procent poparcia partie polityczną. Nie wiemy, czy była to prowokacja na wzór spalenia Reichstagu. Kiedy pisałem ,że wcześniej czy później dojdzie do likwidacji resztek demokracji w Europie to zapewne mało kto w to wierzył . Niemcy nie mogą sobie pozwolić na powtórzenie się antyniemieckiej rewolucji węgierskiej Orbana i dojście do władzy w kolejnym państwie antyniemieckiej partii . Powinno to być ostrzeżeniem dla Polski. Tusk przygotowuje wojsko do rozprawy z Polakami na Marszu Niepodległości

0


The Economist „ według badań opinii publicznej poparcie dla „Złotego Świtu … skoczyło z 10 na 15 procent od czerwca „….(źródło )

 

Lider …greckiej partii Złoty Świt Nikolaos Michaloliakos został w sobotę zatrzymany pod zarzutem tworzenia organizacji przestępczej – podała policja. Zatrzymano też co najmniej jednego deputowanego partii – poinformowała rzecznika Iliasa Kasidiarisa. To nie koniec zatrzymań.”…Sąd Najwyższy wystawił nakazy aresztowania jeszcze co najmniej pięciu innych deputowanych Złotego Świtu oraz ok. 30 członków – doniosły anonimowo źródła policyjne .”Demokracja ma sposoby, by się bronić” – powiedział krótko po informacji o zatrzymaniu polityków rzecznik greckiego rządu Simos Kedikoglu. To pierwszy od 1974 roku przypadek aresztowania w Grecji deputowanych zasiadających w parlamencie.”..”Grecją wstrząsnęło w ubiegłym tygodniu zabójstwo 34-letniego antyrasistowskiego rapera Pawlosa Fyssasa, którego dokonał sympatyk skrajnie prawicowej partii.
21 września za zabójstwo rapera stanął przed sądem w Atenach 45-letni działacz ugrupowania Jorgos Rupakias. W środę wieczorem tysiące przeciwników Złotego Świtu wyszło na ulice Aten. Prawicowe ugrupowanie w ciągu tygodnia od zabójstwa Fyssasa straciło jedną trzecią poparcia w sondażach. W ostatnich dniach informowano o przeszukaniach biur partii przez policję oraz zatrzymaniach jej członków. W związku z tymi działaniami policji Michaloliakos zagroził w czwartek wieczorem wycofaniem posłów Złotego Świtu z parlamentu. Ugrupowanie ma 18 posłów i ich odejście mogłoby oznaczać konieczność rozpisania nowych wyborów.”….(źródło )

 

Niemcy rozciągają kontrolę nad Grecją

Merkel  dla “Bild am Sonntag” “W przyszłości musi być możliwe, by w ostateczności pozbawiać – przynajmniej przejściowo – prawa głosu państwo, które nie dotrzymuje swych zobowiązań. Niemcy uważają to za nieodzowne”…”Merkeloświadczyła też, że będzie bardzo zadowolona, jeśli niemieckie banki i towarzystwa ubezpieczeniowe będą współfinansować pakiet pomocowy dla Grecji.”…” Według nieoficjalnych informacji agencyjnych prezes Deutsche Bank Josef Ackermann koordynuje uzgodnienia pomiędzy podmiotami sektora prywatnego w Niemczech w sprawie ich udziału we wsparciu dla zadłużonej Grecji. Konsorcjum to miało już zaproponować przeznaczenie na ten cel 1-2 mld euro.”…(więcej )

 

„W Grecji, według Eurostatu, 31 proc. ludności popadło w 2011 roku w ubóstwo „….”Grecja, Hiszpania i Portugalia znalazły się w 2012 r. na drodze do przekształcenia się w “społeczeństwa dwuklasowe”, tj. takie, w których ludzie coraz bardziej dzielą się na bogatych i biednych, a zanika klasa średnia – biją na alarm europejscy socjologowie. „….”Średnio dochody tych drugich będą 15-krotnie przekraczały zarobki pierwszych. „…(więcej )

 

Krasnodębski „Na szczęście dla rządzących utrzymanie Tuska przy władzy jest w interesie wielu ważnych “europejskich graczy”, szczególnie naszego zachodniego sąsiada „…„W przeciwieństwie do chwalonego powszechnie Tuska Orban od samego początku znajdował się pod ostrzałem – nie mniejszym niż kiedyś Lech i Jarosław Kaczyńscy – europejskich mediów, inspirowanych przez rodzimych krytyków, głównie postępowych intelektualistów. „…„Przy tej ostatniej okazji Jean-Claude Juncker ogłosił, że suwerenność Grecji właśnie się skończyła, co w niemieckich mediach było przez chwilę wiadomością numer jeden „….”W tygodniku “Focus” Juncker wyznał otwarcie, iż “prawdą jest, że suwerenność Grecji zostanie w ogromnym stopniu ograniczona“. Jego zdaniem sprzedaż greckiego majątku powinna zostać przeprowadzona przez kontrolowane przez UE powiernictwo. Unia wyśle też ekspertów, by zajęli się ściąganiem podatków i zapewne w ogóle zarządzeniem Grecją. Tak więc nawet wyprzedaży swego majątku Grecy nie będą mogli dokonać sami, a Unii Europejskiej przybył kolejny protektorat – obok Kosowa i Autonomii Palestyńskiej. „…”Skądinąd warto jednak się zastanowić, jak łatwo jest stracić w Europie suwerenność i że dzisiaj utrata ta nie musi się łączyć z użyciem środków militarnych, jak długo wystarczają lokalne siły porządkowe. „…(więcej)

 

Będziemy harować jak niewolnicy Europy w interesie kapitału niemieckiego “ „….„Flagi ze swastyką przywitały Merkel w Atenach. “Nie dla IV Rzeszy!”…Angela Merkel jest w Atenach. Kilkugodzinnej wizycie towarzyszą manifestacje „….”Kanclerz Niemiec przywitały flagi ze swastyką i przebrani w hitlerowskie mundury demonstranci. Doszło do zamieszek. „….”Droga jeszcze się nie skończyła, ale dokonano ważnych kroków – podkreśliła szefowa niemieckiego rządu „….””Nie dla IV Rzeszy!”, “Precz z imperialistami”. …”Merkel obiecała również pomoc finansową dla reformy greckiej służby zdrowia i administracji regionalnej.”…(więcej )


„Dziennik „Bild” ujmuje takie propozycje w prosty sposób:
dostajecie szmal, ale dajecie nam Korfu.”… „Politycy i media radzą Grekom, aby wystawili na sprzedaż część swych wysp, ratując się w ten sposób przed bankructwem.”…” Niemcom podoba się także idea kupna greckich wysp. Nie jest nowa. Kilkanaście lat temu z pomysłem złożenia Hiszpanii propozycji kupna Majorki wystąpiło dwoje polityków bawarskiej CSU. „…(więcej )

Anne Applebaum , prywatnie żona Radosława Sikorskiego pierwsza zwróciła uwagę na pojawienie się w Europie „nowego kolonializmu„ jak go nazwała w czasie niszczenia podmiotowości Grecji w czasie „kryzysu greckiego „ Anne Applebaum „ Mam przed sobą wstępną wersję najnowszej „decyzji” Rady Unii Europejskiej w sprawie Grecji. Nie jest to tajny dokument, jego fragmenty pojawiły się w gazetach. Parlament w Atenach już przegłosował niektóre jego postanowienia. Podobną, choć nie tak szeroko zakrojoną decyzję ogłoszono już w lutym. Chociaż nikt nie robi z niej tajemnicy, mało się dotąd mówi o jej politycznym znaczeniu. Nie jest to bowiem zwykły produkt eurokracji. Przypomina raczej akt kapitulacji, który naczelny wódz podpisuje w stojącym w lesie wagonie na zakończenie krwawej wojny.”…” Ale decyzja ta stanowi przejaw czegoś zupełnie nowego. Wprawdzie Unia Europejska od zawsze wymagała od krajów członkowskich rezygnacji z części suwerenności, ale Grecja właściwie nie zachowa już żadnej suwerenność „…(więcej )

—–

Mój komentarz

Kolaborancki w stosunku do Niemiec rząd Grecji dokonał zamachu stanu i zlikwidował mająca 15 procent poparcia partie polityczną. Nie wiemy, czy mod ten był prowokacją na wzór spalenia Reichstagu.

Kiedy pisałem ,że wcześniej czy później dojdzie do likwidacji resztek demokracji w Europie to zapewne mało kto w to wierzył . Niemcy nie mogą sobie pozwolić na powtórzenie się antyniemieckiej rewolucji węgierskiej Orbana i dojście do władzy w kolejnym państwie antyniemieckiej partii . Powinno to być ostrzeżeniem dla Polski. Tusk przygotowuje wojsko do rozprawy z Polakami na Marszu Niepodległości

Katarzyna PawlakDonald Tuskskierował do MSWprojekt zarządzenia przewidujący „użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji”. Wojskowi mają zabezpieczać Marsz Niepodległości i odbywający się tego samego dnia szczyt klimatyczny. „….”W uzasadnieniu do projektu na uwagę zasługują słowa Tuska, który zastrzega: „Projekt ten będzie również testem dla służb odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w zakresie właściwego zapobiegania i przeciwdziałania zidentyfikowanym ryzykom, a także likwidacji wszelkich źródeł napięć i niepokojów społecznych” …(więcej )

Ustrojem gospodarczym Unii Europejskiej jest socjalizm niemiecki , będący zmutowaną forma socjalizmu hitlerowskiego. Do tego marzenia Niemiec o budowie IV Rzeszy oparte o koncepcje Mitteleuropy

video dr Izabela Gaworowska-Burzyńska TVG-9 Gdański Klub Myśli Politycznej –Wykład o Mitteleuropie ..„( więcej )

Video Michalkiewicza z wykładem na temat Mitteleuropy i Polski jako gospodarki peryferyjnej Niemiec „…(więcej )

Zakończę proroczymi słowami Krzysztofa Raka „Krzysztof Rak „Prawdziwą pasją Merkel jest, według Höhler, władza. Władza nieograniczona we własnej partii, w Niemczech, a wreszcie w Europie.”…”Stąd tylko krok do sięgnięcia po stan wyjątkowy, czyli rządzenie poza prawem. Władza odebrana większości skupiona zostaje w rękach nielicznych, których kontrola przez obywateli jest w gruncie rzeczy iluzoryczna.Postdemokracja niesie zatem zagrożenie autokracją. To najważniejsza lekcja systemu M. „…””Casus Angeli Merkel ujawnia jedno z podstawowych zagrożeń postdemokracji. „…(więcej )

video prof. Anna Raźny – Geopolityka Niemiec

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte

 

Węgierski przedsiębiorca i ekonomista István Varga odsłania szokujący proces uzależnienia swego kraju od zewnętrznego kapitału, z czym – ku protestom choćby Brukseli – walczy  Orbán. To relacja tym bardziej wstrząsająca i pouczająca, że łudząco przypomina sytuację w Polsce… „…”miany systemu w państwach Europy Środkowo-Wschodniej dały wielkie możliwości funduszom spekulacyjnym, nie tylko na Węgrzech. Parabanki, fundusze hedgingowe, firmy inwestujące na rynku długów w dolarach i euro wytworzyły ogromne wzajemne zobowiązania. To pieniądz syntetyczny, jak żetony w kasynie „…..”Systemy finansowe byłych państw socjalistycznych zostały stopniowo zmarginalizowane: forint, złoty, korona itd. Pieniądze banków emisyjnych i przepływy kapitałowe zostały skierowane do ich syntetycznych pieniędzy. Za te pieniądze wykupili majątek, obligacje, ziemię i jeszcze te państwa zadłużyli. W ten sposób pozbyliśmy się własnych aktywów, a nasze długi pomogły spekulantom wejść do prawdziwej gospodarki z prawdziwymi pieniędzmi „….”Kolonizacja Węgier jest bardziej intensywna niż innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzednie rządy sprzedały w obce ręce wszystkie strategiczne branże przemysłu, usługi komunalne, sektor energetyczny, instytucje finansowe, poza tym zagraniczny kapitał przejął przeważającą większość małego handlu, sieci domów handlowych, mediów i telekomunikacji „…”Na przykład nasz kraj wyróżnia się warunkami dla rolnictwa wysokiej jakości. Tymczasem przemysł spożywczy został wyprzedany obcokrajowcom, a następnie rozmontowany. Dzisiaj importujemy wszystko, co moglibyśmy sami wytwarzać w najwyższej jakości i taniej. (…) Wyprzedaliśmy nawet sieć kolejowego transportu towarowego, wagony itd., barki towarowe – wszystko w obce ręce. Wszystko zależy od zagranicznego kapitału „….”Ten rodzaj kredytów rozpowszechniano z ogromną energią. Po czym frank zdrożał o 50 proc. i setki tysięcy Węgrów zostało doprowadzonych do ruiny, tysiące zostało wyrzuconych ze swoich mieszkań. To jest prawdziwa kolonizacja – nie ma na to lepszego słowa „…”Węgierski ekonomista zaznacza, że działania rządu Orbána – choć torpedowane z wielu stron – systematycznie odwracają trend kolonizacji.Pojawiły się tanie kredyty, jakich nie było u nas od 20 lat. Rząd próbuje odkupić monopolistyczne przedsiębiorstwa komunalne, także firmy z branży energetycznej, co pozwoli zmniejszyć koszty ich usług. Rząd szuka rozwiązania, jak przekonwertować dewizowe stopy procentowe na forinty. To jest proste, bo wszystkie zagraniczne kredyty są w pewnych punktach niemalże nielegalne, działające na granicy prawa”…”Można się tu spodziewać wielkiej wojny. Obce banki bardzo niechętnie przyznają, że działają, opierając się na kruczkach prawnych, ale nacisk społeczny wzrasta, dochodzi do demonstracji. „….(źródło)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816