POLSKA
Like

Kolaboracja i wysługiwanie się Niemcom Wałęsy i Wajdy

25/09/2013
880 Wyświetlenia
8 Komentarze
8 minut czytania
Kolaboracja i wysługiwanie się Niemcom  Wałęsy i Wajdy

Lech Wałęsa “Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy to idee starej epoki. Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa” ….(źródło )

0 

Krasnodębski „ Nie można jednak wykluczyć, że zwyciężą tendencje mocarstwowe, coraz mocniejsze wśród niemieckich elit. Tony Corn, doradca amerykańskiego Departamentu Stanu, twierdzi, że „dzisiaj niemieckie elity (…) próbują uczynić z 27 członków Unii Europejskiej nowoczesny odpowiednik 27 landów Cesarstwa Niemieckiego” „…(więcej)

 

„W latach 1939–1940 planowano także utworzenie polskiego państwa szczątkowego (niem. Reststaat) zależnego od Rzeszy[16], koncepcja ta jednak została porzucona wobec kilku istotnych czynników. Niemcy, mimo iż niektóre postacie ówczesnego życia politycznego w Polsce wyrażały gotowość do pewnych negocjacji, ostatecznie nie mogli znaleźć polskiego odpowiednika Hachy lub Quislinga[17] i elit chętnych do kolaboracji „…(więcej )

 

2009 „Jarosław Kaczyński bardzo surowo zrecenzował rządy Platformy, które mają korzenie w planach Kongresu Liberalno Demokratycznego, który opowiadał się za landyzacjąPolski i rozważał likwidację Wojska Polskiego. – Proszę pomyśleć o tym, co dzieje się dzisiaj: niszczenie systemu oświaty, rozbijanie polityki kulturalnej, rezygnacja z polityki historycznej, plany sprzedaży energetyki i resztki banków – zauważa Kaczyński.” …(więcej )

 

 

Kaczyński „Obecnie taka Unia oznaczać będzie po prostu potężną niemiecką Rzeszę, w granicach największych w historii. Dla Polski to żaden interes. „….”Ale ważniejsze pytanie jest głębsze i sprowadza się do tego,czy Unia Europejska powinna iść nadal w dotychczasowym kierunku, a więc wymuszania tzw. pogłębionej integracji pod przywództwem Niemiec?Czy nadal powinno sięwymuszać poprawność polityczną, która de facto znosi dotychczasowe systemy wartości i niszczy tożsamości, zmienia społeczeństwo w manipulowaną bez trudu masę „…..”odrzucić hedonistyczną koncepcję życia człowieka sprowadzającą go do roli konsumenta. Słowem, powinniśmyrobić wszystko, by Polska przetrwała. Bo obecna dekadencja jest, mam co do tego całkowitą pewność, przejściowa. Jeśli jednak dopuścimy teraz do rozmontowania państwa, nie zmontujemy go z powrotem. A jeśli nawet, to cena będzie ogromna.A więc nie dla unii politycznej, o której ostatnio tyle się mówi?Zdecydowane nie.Obecnie taka Unia oznaczać będzie po prostu potężną niemiecką Rzeszę, w granicach największych w historii. Dla Polski to żaden interes. „….(więcej)

 

Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką oraz Lech Wałęsa przybyli w sobotę na polską premierę filmu “Wałęsa. Człowiek z nadziei” ….”Prezydent powiedział, że film ten “będzie miał ogromne znaczenie dla przyszłorocznych obchodów 25. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności”. – Tworzyć on będzie nie tylko naszą wiedzę, a szczególnie wiedzę młodego pokolenia, o tych niezwykłych czasach, ale już dosyć odległych, (…) będzie także utrwalał nasze wewnętrzne przekonanie, że wszyscy jako naród powinniśmy być wdzięczni i okazywać wdzięczność Panu Bogu za to, że się udało, Lechowi Wałęsie, że potrafił w niełatwych sytuacjach znaleźć odpowiednio dobrą i odważną drogę – mówił Komorowski „….(źródło )

 

 

Gontarczyk „ Lex Wałęsa”….. „Wyrok wydany w sprawie Wałęsa – Wyszkowski potwierdza jedną z fundamentalnych zasad funkcjonowania III Rzeczypospolitej: kiedy obraduje sąd, nikt nie może czuć się bezpieczny – pisze historyk „ ….( więcej )

 

Okoliczności śmierci znanego operatora filmowego Bartłomieja Frykowskiego wciąż intrygują dziennikarzy. Teraz postanowili powrócić do tej sprawy sprzed lat i zadać kilka pytań Karolinie Wajdzie (to w jej posiadłości odebrał sobie życie). Przede wszystkim intryguje to, dlaczego nie było śladów na nożu, którym ugodził się ojciec Frytki? „….”Są jednak spore nieścisłości co do okoliczności tej tragedii. Kilka pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Kto wytarł ślady na trzonku noża? Dziwi też fakt, dlaczego na podłodze nie stwierdzono śladów krwi.

Karolina Wajda twierdzi po latach, że śmierć Frykowskiego trudno nazwać typowym samobójstwem! To raczej chęć zwrócenia na siebie uwagi, która zakończyła się takim skutkiem. Nie wiem dlaczego to zrobił – mówiła córka Andrzeja Wajdy i Beaty Tyszkiewicz.To jednak nie wszystko. W tajemniczych okolicznościach zaginął telefon komórkowy Frykowskiego, a w bilingach nie ma śladu kontaktów operatora z jego znajomymi, które miał wykonać tego feralnego dnia.Co ciekawe, zniknęły także zapisy rozmów Karoliny Wajdy z policją i pogotowiem. Nie ma też śladu po młodym dziennikarzu, który twierdził, że w dworku oprócz Bartka Frykowskiego, Karoliny Wajdy i jej znajomej Katarzyny była jeszcze czwarta osoba.”…(źródło)

 

 

—–

Mój komentarz

 

Wałęsa to jest niezbyt rozgarnięty intelektualnie i łatwo takim manipulować , ale cóż się mu dziwić, kiedy taki Wajda świadomie się sprostytuował tworząc propagandówkę pro pruskiego reżimu .

Hitlerowcy nie mogli stworzyć marionetkowego rządu w Polsce, bo nie znaleźli nikogo, kto pragnąłby ich hegemoni w Europie . Ani co ważniejsze , nikt przy zdrowych zmysłach w Polsce nie wyobrażałby sobie ,że ustrój Niemiec , czyli totalitarny socjalizm jest ustrojem , który służyłby Polakom .

 

Przecież budowa federalnej Europy to nie budowa państwa federalnego jakom była I Rzeczpospolita , w którym obywatele to budowa XIX wiecznych Prus. Wielkich Prus w których germańska oligarchia eksploatuje i kontroluje w sposób totalitarny resztę społeczeństwa .

 

W tym kontekście żenująca jest bezmyślność w tym wysługiwaniu się Wałęsy Niemcom. . Do statusu donosiciela dochodzi kolaborant .

 

Aby zrozumieć Wajdę i jego film o Wałęsie warto zastanowić się nad rolą filmu w propagandzie .

Film Wajdy o Wałęsie będzie tak samo znany jak hitlerowski fabularny film propagandowy , w którym prawdziwe fakty pomieszano z propagandą na potrzeby zdemoralizowanej władzy.

 

video ROTSZYLDOWIE. AKCJE POD WATERLOO. |POLSKIE NAPISY|

Film “Rotszyldowie. Akcje pod Waterloo” uznawany jest za jeden z trzech głównych propagandowych filmów z okresu Niemiec hitlerowskich (drugi to “Der ewige Jude” – “Wieczny żyd”, zaś trzeci: “Jud Süß” – “Żyd Süß”).

 

Marek Mojsiewicz
O
soby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

ROTSZYLDOWIE. AKCJE POD WATERLOO. |POLSKIE NAPISY|

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

  1. Pingback: Kolaboracja i wysługiwanie się Niemcom Wałęsy i Wajdy | forumemjot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816