Globalnie i Lokalnie
Like

Kociol w Debalcewie, ukrainski podstep?-widziane z USA

30/01/2015
568 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Kociol w Debalcewie, ukrainski podstep?-widziane z USA

Cos mi sie wydaja podejrzane te wszystkie kleski ukrainskiej armii na calosci frontu walk z silami Noworosji. Albo po stronie ukrainskiej siedza jacys kompletni durnie, planujacy kampanie przeciwko zbuntowanemu Donbasowi, albo te wszystkie poczatkowe kleski sa wkalkulowane w ostateczne rozbicie sil Noworosji, poprzez zaskakujacy manewr.Sztabowcy ukrainscy meli bardzo duzo czasu, by przygotowac sie do zdoycia Doniecka i Luganska i jestem niemalze pewna, ze caly plan obecnie toczacej sie kampani wojennej, zostal przygotowany i uzgodniony ze sztabowcami z NATO. Zreszta mysle, ze podobnie sily Noworosji, korzystaja ze wsparcia sztabowcow rosyjskich, planujacych obrone i jakdo tej pory skuteczne, ofensywne kontruderzenia.

0


 

Na czym polegalby sprytny manewr sil prokijowskiej junty, wspomaganej sztabowcami NATO?

Skupienie sil glownych Noworosji na zamykaniu kotla debalczewskiego i to sie wlasnie dzieje obecnie. Glowna uwaga jest skupiona wlasnie na kotle delaczewskim, gdzie znajdue sie okolo 8000-10000 zolnierzy kijowskiej junty. Jest tam tez sporo sprzetu woskowego, ktory przydalby sie silom powstanczym.  Kociol debalczewski jest teraz zamykany przez zagony pancerne sil Noworosji, przy dosc podejrzane biernej postawie dowodztwa wojsk ukrainskich, jak rowniez podejrzanej nieskutecznosci dotarcia tam posilkow, by wyciagnac zolnierzy z tego kotla.

Wydaje mi sie, ze jest to wliczone w straty sil prokijowskich te 10000 tysiecy zolnierzy. Ale nie nalezy rowniez zapominac, ze pod Debalcewem znajduja sie glowne sily pancerne Noworosji. Kamapania wojenna mogla byc tak wlasnie ustawiona przez doradcow NATO. Wczorajsza wypowiedz przywodcy Prawego Sektora Dmytro Jarosza, moze byc czescia tej zagrywki, mowiacej o tym, jak postepuje rozklad ukrainskiej armii.

Nalezy rowniez wspomniec, ze przez pewien czas, lotniska w poblizu Donbasu byly zamkniete, czyli tam zwozony byl sprzet zachodni. A dotychczas tego sprzetu w walkach w ciagu dwoch tygodni, widzielismy w sladowych ilosciach. Nic nie wiadomo o dostawach zachodniego sprzetu na lotniskach Zachodniej Ukrainy.

Na czym wiec polegalby manewr, majacy dac silom prokijowskiej junty, decydujace zwyciestwo?

Otoz zwiazanie sil noworosyjskich, glownie pancernych, skupionych na likwidacji kotla dedalczewskiego, podczas  gdy glowne i decydujace natarcie wszystkich wojsk pancernych poszloby w tym czasie w blyskawicznym natarciu na Donieck. Junta prokijowska pokazala, ze ludnosc Donbasu to dla nich insekty, ktore nalezy jak najszybciej wytepic. Zachod przymknalby oczy na eksterminacje ludnosci Donbasu. Zajecie Doniecka w blyskawicznym uderzeniu wojsk pancernych prokijowskiej junty, bylby decydujacym ciosem i praktycznym koncem zbuntowanych republik.

Nie wiem, czy kijowska junta dysponuje taka iloscia czolgow i dzial by w blyskawicznym tempie przelamac sily Noworosji, broniace Doniecka. Mysle ze wladze zbuntowanych republik zdaja sobie sprawe z tego niebezpieczenstwa. Rowniez Rosja, dla ktorej zdobycie Doniecka przez Kijow, byloby zepchniecie jej do roli mocarstwa regionalnego i pokazanie jej, ze jej miejsce jest tylko w tanim dostarczaniu surowcow dla zachodniego swiata. Najblizsze dni okaza sie decydujace dla calej kampanii wojenne, gdzie wedlug Poroszenki, Donbas mial dostac mocno w zeby a ludnosc miala nie wychodzic z piwnic.

Jestempewna ze Rosjanie caly czas minitoruja sytuacje na wszystkich frontach walki, oraz ze sa w stanie dostarczyc w odpowiednim czasie, odpowiednia ilosc sprzetu i ochotnikow, by wesprzec walczace republiki.

Zdobycie Doniecka oznaczaloby rowniez calkowita blokade Krymu, a tojuz bylaby wojna z Rosja na calego, gdzie Rosja w opinii propagandystow zachodnich, bylaby przedstawiana jako agresor, ktoremu demokratyczny swiat musi dac odpor, az do zwyciestwa. Musimy tez amietac, ze zdobycie Krymu jest kluczowe, dla skutecznego uderzenia na Iran, ktory jest glownym celem dla strategow USA i Izraela.

https://

Inne zapisy autora:

0

Avatar
slepa manka

Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

393 publikacje
51 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar AS

  Sojuz miał dobrych wojskowych i wcale żołnierzami nie szafowali jak cywile z ichniej bezpieki. Mówił mi o tym kapitan LWP z interwencji w Czechosłowacji w 68. W Pradze kilku Czechów zaczęło ostrzeliwać polski pododdział z piwnicy pewnej kamienicy. To Polacy, jak to Polacy, zaraz się nabzdyczyli i ich dowódca już organizował grupę, aby Czechów unieszkodliwić. Z Kałaszami. Był w pobliżu rosyjski dowódca i jak to usłyszał, zawołał; Wy z karabinami? Przecież paru z was na pewno oberwie i wasze matki będą po was płakać. Gdzieś tam krzyknął i za chwilę pojawiła się polowa armatka, strzeliła do okienka w piwnicy tylko jeden raz i za chwilę pojawiły się w okienku piwnicy białe flagi. Ale to co zrobił z Rosjanami ichni wywiad to jedna zgroza. Dlatego po 90-tym roku wielu rosyjskich wojskowych palnęło sobie w głowę, aby tego co jest i będzie, więcej nie oglądać. Wielka Cześć Słowianom!!!

  0
 2. Avatar AS

  To raczej do Młodych.
  Teraz wolno już wszystko pisać. I to publicznie. To i to czynią. Bo mówić po 56-tym już było wolno i wszyscy po tym roku mówili co chcieli. Nie wolno im tylko było tego pisać. Pech chce, że jesteśmy w tym miejscu Europy a nie innym. Na głównym szlaku tranzytowym, i niestety nie możemy robić tak jak chcemy. Tak jak robili to kiedyś Jugole, będący na peryferiach. Jesteśmy niestety ustawicznie zmuszani do robienia rzeczy, których nie chcemy. Przecież nie chcieliśmy przystępować do NATO, nas do tego zmuszono. Nie za bardzo też chcieliśmy przystępować też do Unii. Ale nie było wyjścia. Bo to przecież szlak tranzytowy. Zawsze były naciski, jak nie ze wschodu to z zachodu, aby tak się zachowywać a nie inaczej. 2 RP miała jeszcze tę możliwość aby zachować się zupełnie suwerennie. Bo Sowieci byli odizolowani od świata, a my jak na tych peryferiach. Teraz już niestety nie. Nigdy nie należałem do PZPR i do głowy mi to nie przychodziło, ale znałem ludzi polskiej Lewicy, zwłaszcza z tych mocno przedwojennych roczników, pamiętających permanentne bezrobocie, ludzi grzebiących po śmietnikach i mówiących przy tym, aby w nowej Polsce nigdy tego nie było. Znałem też byłych członków KPP, przesiadujących przed wojną na ogół w więzieniach za działalność wywrotową. Tak to się wtedy nazywało. Teraz jest to opozycja. I nigdy nie wiedziałem, dlaczego są oni nazywani komunistami. Przecież oni myśleli tak jak i ja, a ja nigdy nie byłem komunistą. Zawsze byłem, jestem i będę socjalistą. Bo nie wolno rozwarstwiać narodu! To co mi się właśnie podoba u Lewicy, to ściąganie wszystkiego do średniej, czyli podciąganie słabszych w górę i ściąganie lepszych w dół. W ten sposób powstaje klasa średnia, czyli podstawa państwa. Oczywiście może mi ktoś zarzucić, że w ten sposób powstała wielkoprzemysłowa klasa robotnicza, która już sama w końcu nie wiedziała, na czym to tak naprawdę jej dupa jeździ. Tak też było. Pewnie w ramach wypaczeń ustrojowych. Ale tak samo było z polska szlachtą w 1 RP, która też już sama nie wiedziała na czym to jej tyłek jeździ. To i się dowiedziała. Pewnie to taka polska przypadłość. Że jak zwykle pójdziemy z tym za daleko. Pewnie tak już mamy. I nie ma się tu czego wstydzić. Inni mają gorsze przywary.

  0
 3. Avatar jerzy

  “Jestem pewna ze Rosjanie caly czas minitoruja sytuacje na wszystkich frontach walki, oraz ze sa w stanie dostarczyc w odpowiednim czasie, odpowiednia ilosc sprzetu i ochotnikow, by wesprzec walczace republiki.
  .
  Nic więcej Ślepa Mańko nie musisz pisać – to jedno zdanie wystarczyło.
  Dlatego przestań pierniczyć tylko pisz jak jest – przestań nazywać rosyjską agresję na Donbas powstaniem. Najbardziej spodobało mi się słowo “ochotników”…
  Pewnie tych z garnizonu smoleńskiego jeśli wogóle wiesz o czym mówię?
  .
  Za chwilę napiszesz nam że Krym też sam i dobrowolnie oddał się w matczyne ręce Moskwy.
  .
  Tej pani już podziękujemy…
  Niech żyją wolni Słowianie! Jeszcze wolni…

  0
  • Avatar AS

   Niech Pan raczej się modli aby w ogóle przetrwali. Bo szykuje się niezła nawała na Słowiańszczyznę. Może być powtórka z Jugosławi.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816