Zdrowie
Like

Kobieta ma czekać na operację… 17 lat!

17/09/2014
383 Wyświetlenia
19 Komentarze
2 minut czytania
Kobieta ma czekać na operację… 17 lat!

Stan polskiej służby zdrowia pod rządami obecnej ekipy jest skandaliczny! Trudno w to uwierzyć, ale jedna z pacjentek ma czekać na operację stanu kolanowego – uwaga – aż 17 lat!

0


 

Sprawę 65-letniej mieszkanki Sosnowca, która czeka na operację stawu kolanowego, opisał tvn24.pl. Ze skierowania wynika, że zabieg miałby się odbyć w Górnośląskim Centrum Medycznym dopiero w 2031 roku.

„Mama zawsze wierzyła w ten kraj i system, więc po tej decyzji jest podwójnie zszokowana i podłamana” – poinformował tvn24.pl syn kobiety.

Jolanta Wołkowicz, rzeczniczka katowickiego szpitala nie miała do powiedzenia zbyt wiele, oprócz banału, że „sytuacja wszystkich pacjentów oczekujących na zabieg stawu biodrowego i kolanowego jest trudna”. Placówka tłumaczy się tym, że NFZ nie daje pieniędzy na tego typu operacje, choć wielokrotnie o to wnioskowano.

Jedyne, co szpital może zaproponować pacjentce, to… poszukanie innego ośrodka, w którym na operację będzie czekała krócej. Co ciekawe, okazuje się, że wiek kobiety nie gra tutaj roli i nie wpłynie na przyspieszenie operacji.

Podobny problem miała pani Malwina z Poznania, która 14 lat musiała czekać na to, by lekarze zajęli się jej ręką. Po złamaniu kończyna krzywo się zrosła i potrzebny był zabieg. Jej historię przedstawia tvn24.pl. Czy po tylu latach interwencja lekarzy będzie jeszcze potrzebna?

„Ta pani została wezwana na badanie, żeby stwierdzić czy coś rzeczywiście trzeba zrobić, czy nie. W związku z tym to nie jest tak, że ona przyjeżdża, a my ją kładziemy na stół operacyjny. Chcemy się dowiedzieć od niej, czy potrzebuje naszej pomocy” – powiedział dyrektor szpitala, prof. Leszek Romanowski cytowany przez se.pl.

Dyrektor placówki wyjaśnia, że pacjent może się zapisać gdzie indziej, lub zrezygnować z zabiegu, aby nie czekać w kolejce. To jest propozycja polskiej sposób służby zdrowia na krótsze kolejki?

„Kolejki na hospitalizację w klinice traumatologii, ortopedii i chirurgii ręki są długie, czas oczekiwania aktualnie wynosi około dziewięciu lat” – podała Regina Świokło zastępca ds. opieki zdrowotnej i pielęgniarstwa poznańskiego szpitala.

Autorzy: plk (akapity 1-5), mg (6-9)
Na podstawie: se.pl, tvn24.pl
Źródło: Niezależna.pl

0

Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758