POLSKA
Like

Kłamstwo o wyzwoleniu Obozu w Oświęcimiu

24/01/2014
925 Wyświetlenia
6 Komentarze
2 minut czytania
Kłamstwo o wyzwoleniu Obozu w Oświęcimiu

Sześćdziesiąt dziewięć lat minęło od śmierci mojego brata Tadeusza Sękowskiego, który w ostatnim liście pisanym do mnie ze szpitala w Krakowie, dokąd przywiózł go polski lekarz, opisuje ostatnie dni funkcjonowania niemieckiego Obozu Zagłady Polaków w Oświęcimiu.

0


Tadeusz Sękowski Oświęcim

.

„DAJĘ dziś ŚWIADECTWO PRAWDZIE o WYZWOLENIU OBOZU w OŚWIĘCIMIU – ROSJANIE WKROCZYLI do OBOZU w OŚWIĘCIMIU, ale WCALE go NIE ZDOBYWALI” !!!

*****

.

 .

Daję dziś świadectwo prawdzie o wyzwoleniu obozu w Oświęcimiu

.

Będąc wtedy małą dziewczynką mieszkałam w Milanówku u rodziny, która zaopiekowała się mną po aresztowaniu w 1943 roku moich rodziców i brata Tadeusza.

List przyszedł pierwszą polską pocztą wojskową:

.

list1list2

.

Mój brat bardzo dokładnie opisuje opuszczenie obozu przez Niemców i okres około tygodnia, gdy pozostawieni chorzy zostali „na łasce losu”. Rosjanie wkroczyli do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu, ale wcale go nie zdobywali – jak kłamliwie głoszą od dziesiątków lat media obecnego systemu.

Niestety, brat nie cieszył się długo upragnioną wolnością: zmarł krótko po napisaniu listu.

 

A teraz kilka słów o samym Tadeuszu

Urodził się w 1924 roku w szlacheckiej, patriotycznej rodzinie. Uczęszczał do Gimnazjum Ogólnokształcącego w Łodzi aż do wybuchu II-ej Wojny Światowej.

W 1939 roku, jako piętnastoletni chłopiec, przy boku przy boku swojego ojca Henryka Sękowskiego, brał udział w bitwie nad Bzurą.

.

Henryk i Tadeusz Sękowscy

Henryk i Tadeusz Sękowscy

.

Po wkroczeniu Niemców do Polski, wraz z ojcem i matką, działał w konspiracji w szeregach A.K., aż do czerwca 1943 roku, kiedy to wszyscy zostali aresztowani przez gestapo i wywiezieni do Oświęcimia.

.

sękowski dokument 1

.

Był dzielnym, bardzo odważnym, młodym Polakiem, dla którego patriotyzm był największą wartością.

Cześć jego pamięci !

 .

Teresa Sękowska – ffoulkes

KONWENT NARODOWY POLSKI

hermes.fm@interia.pl

.

* Zdjęcie wprowadzające: Tadeusz Sękowski w wieku 19 lat: fotografia wykonana w czerwcu 1943 roku tuż przed aresztowaniem – Polak; więzień i ofiara obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu – nr obozowy 152483

 .

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/24/klamstwo-o-wyzwoleniu-obozu-w-oswiecimiu/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

 1. Zaczęły się prześladowania Polaków za prawdę o chazarskiej swołoczy! Pracownik Muzeum na Majdanku aresztowany za antysemickie plakaty.

  Czterej mężczyźni podejrzani o udział w grupie przestępczej zajmującej się drukowaniem i rozklejaniem w Lublinie plakatów o treściach antysemickich zostali aresztowani. Wśród nich jest pracownik Muzeum na Majdanku. Zarzuty w tej sprawie usłyszało łącznie sześć osób.

  Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała PAP, że sąd w piątek uwzględnił wnioski prokuratury o aresztowanie czterech podejrzanych. “Wobec dwóch pozostałych podejrzanych mężczyzn prokurator zastosował poręczenia majątkowe, a wobec jednego także dozór policyjny” – dodała.

  Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące działania w grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na propagowaniu faszyzmu, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych oraz znieważaniu innych osób. Szósty jest podejrzany o pomocnictwo do popełnienia takich czynów.

  Kępka powiedziała, że niektórzy z podejrzanych częściowo przyznali się do zarzutów. “Złożyli wyjaśnienia, których treści ze względu na dobro śledztwa nie ujawniamy” – zaznaczyła.

  Według policji od grudnia 2010 r. członkowie grupy – współdziałając ze sobą w różnych konfiguracjach – przygotowali i rozwiesili w Lublinie około 10 różnego rodzaju plakatów o treściach antysemickich.

  “W grupie istniał podział ról. Kto inny projektował, kto inny robił grafikę, kto inny drukował, kolejne osoby wyznaczano do tego, by plakaty rozmieszczać” – powiedział rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

  Trzech mężczyzn: 35-letniego Krzysztofa K., 34-letniego Bartłomieja K. i 34-letniego Łukasza P. mieszkańców Lublina – policja zatrzymała na gorącym uczynku w nocy ze środy na czwartek, kiedy zawiesili na przystankach autobusowych przy ul. Doświadczalnej w Lublinie dwa plakaty o formacie A4.

  Na plakatach widniały napisy “Syjoniści won z Lublina!” i “Nasze ulice! Nasze kamienice!”. Na plakacie była grafika odwołująca się do symbolu Gwiazdy Dawida i wizerunki 10 osób – pracowników różnych lubelskich instytucji kultury oraz organizacji zajmujących się m.in. badaniem historii i dziedzictwa żydowskiego w Lublinie czy problematyką mniejszości narodowych. W samochodzie, którym się poruszali, policjanci znaleźli kolejnych 14 takich plakatów oraz listę miejsc, gdzie miały być zawieszone. “Były to miejsca nie objęte monitoringiem. To świadczy, że sprawcy działali z rozmysłem” – dodał Wójtowicz.

  Zatrzymano też 50-letniego Krzysztofa K., który jest pracownikiem Muzeum na Majdanku. Według dotychczasowych ustaleń śledztwa używał on służbowej drukarki do drukowania plakatów w co najmniej w dwóch przypadkach.

  W czwartek zatrzymane zostały kolejne dwie osoby podejrzewane o udział w dokonywaniu tych przestępstw – mieszkaniec powiatu kraśnickiego 29-letni Rafał I. oraz mieszkaniec Łodzi 34-letni Michał W., właściciel jednej z firm, który według policji, na potrzeby grupy drukował banery o treści antysemickiej.

  Policja po przeszukaniu mieszkań podejrzanych zabezpieczyła komputery, aparaty fotograficzne, drukarki, materiały poligraficzne, materiały propagandowe o treści faszystowskiej. “U jednego z podejrzanych zabezpieczyliśmy odręcznie pisane materiały, w którym zawarto m.in. jakie mają być hasła na plakatach” – dodał Wójtowicz.

  Rzeczniczka Muzeum na Majdanku Agnieszka Kowalczyk-Nowak poinformowała, że w Muzeum wszczęte zostało wewnętrzne postępowanie wyjaśniające i do czasu jego zakończenia pracownik, podejrzewany o udział w grupie przestępczej, zostanie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. “Jesteśmy zszokowani doniesieniami prasowymi dotyczącymi zatrzymania naszego pracownika w związku z atakami o charakterze antysemickim w Lublinie” – napisała w przesłanym PAP komunikacie.

  Kowalczyk-Nowak zapewniła, że muzeum współpracuje w tej sprawie z prokuraturą i policją. http://wpolityce.pl/depesze/72551-pracownik-muzeum-na-majdanku-aresztowany-za-antysemickie-plakaty CZYTAĆ KOMENTARZE: “By dowiedzieć się kto rządzi, wystarczy sprawdzić kogo nie można krytykować” Voltaire.

  0
  • Avatar Szaweł

   Czyli innymi słowy polski wysoko kształcony prokurator nie rozróżnia antysemity od antysyjonisty? Co na to wymiar sprawiedliwości? Polski sędzia jak polski prokurator nie rozróżnia antysemity od antysyjonisty? Tak to jest niestety jeśli nie mistrz tylko uczeń uczy ucznia, a to jak widać w tekście ma miejsce w przypadku zarówno prokuratora i sędziego wydającego nakaz aresztowania obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy słusznie domagają się suwerenności na terenie własnego kraju. Jeśli poprawność polityczna doszła już do takiego stanu to znak, że tylko ogień może wypalić głupotę z głów urzędników publicznych, którzy mają stać na straży Naszej Konstytucji i suwerenności Polski.

   0
 2. Avatar Moherowy Berecik

  Pewnie pracownik miał powyżej uszu słuchania propagandy, którą sączy się z premedytacją przyjeżdżającym codziennie wycieczkom młodzieży izraelskiej.

  0
 3. Lista osobowa, tzw. polaków, ssących obrzezanym
  POLSKO-IZRAELSKA GRUPA PARLAMENTARNA

  Ukonstytuowała się w dniu 16-02-2012

  1. Małecka-Libera Beata /PO/ – przewodnicząca
  2. Abramowicz Adam /PiS/ – wiceprzewodniczący
  3. Borys-Damięcka Barbara /PO/ – wiceprzewodnicząca (senator)
  4. Kania Andrzej /PO/ – wiceprzewodniczący
  5. Sellin Jarosław /PiS/ – wiceprzewodniczący
  6. Szczerba Michał /PO/ – wiceprzewodniczący
  7. Ardanowski Jan Krzysztof /PiS/
  8. Bublewicz Beata /PO/
  9. Gąsior-Marek Magdalena /PO/
  10. Godson John Abraham /niez./
  11. Grodzka Anna /TR/
  12. Hoppe Teresa /PO/
  13. Jackowski Jan Maria /PiS/ (senator)
  14. Kamiński Mariusz Antoni /PiS/
  15. Katulski Jarosław /PO/
  16. Kilian Wiesław /PO/ (senator)
  17. Kmiecik Henryk /TR/
  18. Kulesza Tomasz /PO/
  19. Lassota Józef /PO/
  20. Mazurek Beata /PiS/
  21. Muchacki Rafał Klemens /PO/ (senator)
  22. Nowicka Wanda /niez./
  23. Person Andrzej /PO/ (senator)
  24. Piątak Andrzej /TR/
  25. Piechota Sławomir Jan /PO/
  26. Raniewicz Grzegorz /PO/
  27. Rocki Marek Dariusz /PO/ (senator)
  28. Rząsa Marek /PO/
  29. Święcicki Marcin /PO/
  30. Van der Coghen Piotr /PO/
  31. Wolak Ewa /PO/
  32. Ziemniak Wojciech /PO/

  Sekretarz grupy: Mariusz Głodzik „PARLAMENT IZRAELSKI jest PRZEDSTAWICIELEM wszystkich ŻYDÓW na CAŁYM ŚWIECIE, w tym OBYWATELI POLSKICH” ?!! http://i39.tinypic.com/2v8rdih.jpg W komentarzu na temat zbliżającej się sesji Knesetu w kraju, członek parlamentu z ugrupowania PiS, Dorota Arciszewska – Mielewczyk stwierdziła:

  „PARLAMENT IZRAELSKI JEST PRZEDSTAWICIELEM WSZYSTKICH ŻYDÓW NA CAŁYM ŚWIECIE, W TYM OBYWATELI POLSKICH.”

  “that the Israeli parliament represented Jews all over the world, including Polish citizens.” – słowa posłanki Doroty Arciszewskiej – Mielewczyk.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217