Bez kategorii
Like

Kłamstwo w biały dzień.

19/04/2011
385 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Kiedy prokurator Seremet podał informację o wykluczeniu,

0


na podstawie dostępnych materiałów, wersję zamachu w Smoleńsku jako przyczyny Tragedii, TVP uznało ,że wykluczenie tej wersji jest ostateczne.

Dzisiaj, kiedy identycznymi słowami, prokurator Seremet wykluczył naciski na pilotów ,usłużni dziennikarze podają inną interpretację: otóż wykluczenie nie jest ostateczne , bo śledztwo trwa. Przed chwilą komentator TVP powiedział wprost :prokuratura wykluczyła zamach, a tutaj zastrzega się, że śledztwo trwa.

To jest manipulacja w biały dzień. Cyniczna i obrzydliwa. Wymowa obu wypowiedzi jest identyczna. I o ile w przypadku zamachu nowe dowody mogą się pojawić (dostęp do oryginałów skrzynek ,badanie szczątków wraku, czy choćby ekshumacje) jest wręcz nieprawdopodobne, aby prokuratura nie znała wszelkich okoliczności, które mogłyby świadczyć o istnieniu nacisków.

To politykom zależy, aby ich nawoływania o ujawnienie treści rozmowy Jarosława Kaczyńskiego ,miały odpowiednią siłę rażenia. Utrzymując w niewiedzy, że treść tej rozmowa na pewno od dawna jest w rękach prokuratorów.

Taka interpretacja to upadek telewizji informacyjnej. I chyba powód do ingerencji Rady Etyki Mediów.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
1Maud

Mohair,owa emerytka,z doswiadczeniem w biznesie

100 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758