POLSKA
Like

Kilka słów o stronie pomagamy.dbv.pl

22/07/2013
1613 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Kilka słów o stronie pomagamy.dbv.pl

W Polsce jest kilka milionów dzieci i dorosłych, które każdego dnia zmagają się z ciężkimi chorobami. Chcemy dotrzeć z naszym apelem do jak największego kręgu ludzi, instytucji i firm. Dołącz do Nas i Ty!

0


W Polsce jest kilka milionów dzieci i dorosłych, które każdego dnia zmagają się z ciężkimi chorobami. Chcemy dotrzeć z naszym apelem do jak największego kręgu ludzi, instytucji i firm. Dołącz do Nas i Ty!

W Polsce jest kilka milionów dzieci i dorosłych, które każdego dnia zmagają się z ciężkimi chorobami. Choroby te odebrały bezpowrotnie radość i dzieciństwo a także marzenia. Nasze Państwo robi niewiele, żeby pomóc chorym i potrzebującym rehabilitacji osobom. Z każdym rokiem, odbiera chorym kolejne ulgi i godność, czyli możliwości i szanse na zapewnienie leczenia oraz rehabilitacji w takim wymiarze, jaki jest niezbędny. Żeby chorzy mogli stać się samodzielni na tyle na ile jest to możliwe. Chorzy powinni być otoczeni staranną opieką, tak żeby niebyli skazani na ośrodki dla osób specjalnej troski.

 

Każdy z opiekunów chorych, codziennie zadaje sobie pytanie – skąd zdobyć pieniądze na kontynuowanie leczenia i rehabilitacji. W wielu przypadkach, jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek, który nie przekracza 700 zł. miesięcznie. Wielu chorych wymaga całodobowej opieki pielęgnacyjnej. Przynajmniej jeden z opiekunów musiał zrezygnować z pracy zawodowej, żeby móc zająć się swoim bliskim. W wielu miastach Polski załatwienie Specjalistycznych Usług Opiekuńczych to duże koszty dla rodziny. Ośrodki pomocy społecznej zawierają na podstawie przetargu umowy z prywatnymi firmami opiekuńczymi a jakość tych usług jest różna. Takie usługi przysługują każdemu niepełnosprawnemu a pracownik socjalny ustala odpłatność, jakie to mają być usługi i jak często. W praktyce chorzy mogą liczyć wyłącznie na opiekę swoich najbliższych.

 

Leczenie chorych przez rodzinę, pochłania czasami miesięcznie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych– Państwo nie pyta skąd mają na to otrzymać pieniądze? Rodzice wysyłają setki listów z apelami o pomoc do firm, instytucji pozarządowych, z prośbą o pomoc finansową. Niestety w większości przypadków, odsyłani są bez otrzymania pomocy. My, czyli pomagamy.dbv.pl chcemy to zdecydowanie zmienić. Chcemy dotrzeć z naszym apelem do jak największego kręgu ludzi, instytucji i firm. Im więcej osób odwiedzi stronę pomagamy.dbv.pl tym większe szanse na to, że potrzebujące osoby otrzymają pomoc.

 

Jesteśmy chętnymi do pomocy dla drugiego człowieka. Pomagając drugiemu człowiekowi, robimy to z przyjemnością a także mamy wielką satysfakcję i cieszymy się ze zwykłego słowa „dziękuję”. Nie robimy niczego za pieniądze, zgłoszenia dzieci i dorosłych oraz wszystkie podejmowane przez nas akcje, są zupełnie bezpłatne. Ponieważ nie jesteśmy Organizacją posiadającą osobowość prawną, jesteśmy wolontariuszami, dlatego nie zbieramy pieniędzy oraz nie zakładamy subkont.

 

Nasz wolny czas chcemy przeznaczyć na pomoc rodzinom w różny sposób: tworząc apele, plakaty, ulotki, tworzyć strony WWW, blogi oraz pomóc w tłumaczeniu dokumentów na języki obce – kiedy niewymagane jest tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego lub pomoc w znalezieniu tłumaczy. Rozsyłając informacje o chorych dzieciach i dorosłych i prowadzonych dla nich akcji przez macierzyste ich Fundacje.

 

Na naszym forum prawie każde zarejestrowane dziecko i kilka osób dorosłych szukających pomocy, posiada własny „pokoik”, gdzie opiekun lub sam potrzebujący pomocy na bieżąco może informować o swoich potrzebach, efektach leczenia a co najważniejsze podzielić się swoimi doświadczeniami i także troskami.

 

Potrzeby chorych i Ich rodzin są naprawdę ogromne. Niejednokrotnie wydatki na chorobę przerastają możliwości finansowe rodziny. Nierefundowane leczenie, drogie leki, turnusy rehabilitacyjne i dojazdy do lekarzy, to codzienność, z jaką zmagają się rodzice i opiekunowie chorych. Dla wielu chorych codziennością jest samotność i ogromna tęsknota do ludzi, jakiej zostali poddani przebywając długimi miesiącami w szpitalu. Czasami rodzinom naprawdę brakuje siły fizycznej i psychicznej, żeby patrzeć na cierpienia swoich bliskich. Wtedy właśnie my staramy się pomóc, przejść przez to wszystko razem. Dodajemy energii, ciepłych słów, dobrych rad i pomocy, wspieramy wpisami na stronach WWW. Nawet nie wiecie, jak bardzo rodziny tego potrzebują. Nasze słowa potrafią zdziałać naprawdę wiele dobrego w Ich trudnych chwilach.

 

Zapraszam Cię na stronę
POMOCy dla dzieci i dorosłych w leczeniu i rehabilitacji – pomagamy.dbv.pl
Może to właśnie Ty będziesz kolejnym dobrym duszkiem,
który pomoże Im w walce o godność i lepsze jutro?

 

„Ponoć dobro powraca zwielokrotnione,
dzielmy się więc dobrem”

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758