Globalnie i Lokalnie
Like

Kilka ciekawych miejsc w Korei Południowej

24/07/2013
1899 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Kilka ciekawych miejsc w Korei Południowej

Korea Południowa to kraina nieskończonych możliwości. Oprócz bycia centrum technologii, posiada również wiele atrakcji turystycznych, które wszyscy wielbiciele Korei powinni zobaczyć. Trzeba samodzielnie zwiedzić tętniące życiem miasta, beztroskie środowisko kulturowe wsi i zabytki w całym kraju. Podróż do tego pięknego jak i wysoce rozwiniętego kraju byłaby zapewne  ekscytującym, jednym z najbardziej pamiętnych przeżyć.

0


 

Seoul Tower

Seoul Tower (Wieża Seoul) jest najwspanialszym miejscem do oglądania widoków nocą. Można do niego dojechać autobusem, kolejką linową czy też przyjść na pieszo. Najlepiej jest pojechać kolejką linową, ponieważ siedząc w tym pojeździe, oprócz podziwiania nocnej scenerii Seulu, można przy okazji zrobić dużo fajnych zdjęć. Seoul Tower odwiedzają nocą zazwyczaj pary, które chcą skorzystać z romantycznej i spokojnej atmosfery. Aby uniknąć tłumu ludzi, można odwiedzić budowlę w ciągu dnia, lecz to w nocy widok z wieży jest najpiękniejszy.

 

Rynek Namdaemun


Rynek Namdaemun jest dużym tradycyjnym rynkiem w Seulu. Znajduje się on obok Namdaemun (Wielka Brama Południowa), która była kiedyś główną bramą do południowej części starego miasta. Rynek jest otwarty przez cały czas (jedynie kilku sprzedawców zamyka swoja działalność na niedzielę). Jest to fantastyczne miejsce, jeżeli chce się kupić tanie ubrania, sprzęt do gospodarstwa domowego, tkaniny, biżuterię, akcesoria, zabawki, jedzenie, kwiaty, papeterię, czy też urządzenia. Istnieją tutaj tysiące sklepów zlokalizowanych w 30 budynkach wielopiętrowych, a także nieskończona ilość straganów.

 

Pałac Gyeongbok


Pałac Gyeongbok jest pałacem królewskim, położonym w północnej części Seulu. Jest on najbardziej znanym z pałaców znajdujących się w mieście. Jeżeli masz odwiedzić tylko 1 pałac, to odwiedź właśnie ten. W pobliżu znajdują się Ludowe Muzeum Narodowe oraz Narodowe Muzeum Pałacowe. Byłoby to bardzo miły spacer, lecz najlepiej jest zabezpieczyć się mapą, gdyż można łatwo zgubić się w tym wielkich rozmiarów miejscu.

 

Insadong

Insadong jest jedną z najsłynniejszych ulic w Korei Południowej. Znajduje się ona w samym środku miasta. Wąskie uliczki zbudowane są na wzór tradycyjnej sztuki budowlanej i sklepów rzemieślniczych. Istnieją liczne galerie sztuki i kawiarnie, a także ciekawa architektura, stara jak i nowa.

Jaskinia Hwansun

Jaskinia Hwansun ma 6,2 km głębokości i jest największą wapniową jaskinią w Azji. Publiczność ma wstęp maksymalnie do 1,6 km, gdzie szerokość może sięgać od 20 do 100 metrów, a wysokość od 20 do 30 metrów. W jaskini znajdują się również dwa place, 10 małych jezior różnej wielkości, a także 6 wodospadów.

Lotte World

Lotte World został otwarty 12 lipca 1989. Ten park tematyczny jest uważany za światowej klasy park rozrywki podobnie jak Disneyland w USA i Japonii. Około 8 milionów ludzi odwiedza Lotte World każdego roku, a łączna liczba zwiedzających przekroczyła 70 mln w kwietniu 2002 roku. Około 10% odwiedzających to cudzoziemcy. Liczba ta pokazuje Lotte World jako światowej sławy miejsce turystyczne, tak jak i najczęściej odwiedzany park rozrywki w kraju.

Świątynia Bulguksa

Świątynia Bulguksa jest wyjątkowa, gdyż mieści siedem skarbów narodowych Korei Południowej. W 1962 roku UNESCO dodało budowlę do listy Światowego Dziedzictwa.

Wyspa Jeju

Wyspa Jejudo lub też Jeju, znana również jako “Wyspa Bogów”, jest popularną atrakcją turystyczną dla Koreańczyków oraz wielu obcokrajowców. To miejsce nie przestaje być dla koreańskich nowożeńców jednym z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy. Wyspa jest mieszaniną skał wulkanicznych. Występują tu częste deszczów oraz umiarkowany klimatu. Wyspa oferuje turystom szeroki zakres atrakcji: wędrowanie po Halla-san (najwyższy szczyt Korei Południowej), łowienie nad oceanem o wschodzie , czy też o zachodzie słońca, podziwianie majestatycznych wodospadów, jazdę konną, lub po prostu leżenie na piaszczystych plażach.

Inne zapisy autora:

0

kalo
kalo

"Być ciekawym – to wychodzić z pewnego nieruchomego centrum, to usiłować uchwycić, ująć przedmiot, o którym miało się jedynie niejasne lub schematyczne wyobrażenie. W tym znaczeniu wszelka ciekawość skierowana jest ku peryferiom". Gabriel Marcel Ja natomiast jestem zaciekawiona kulturą, nie tylko własnej ojczyzny, ale także i innych krajów. Moje oczy spoglądają daleko, na drugą stronę półkuli, na Koreę Południową.

4 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816