Bez kategorii
Like

Kiedy się zmieniły prawa ekonomii ?

22/03/2011
289 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

  Może ktoś bardziej lotny w tej dziedzinie mi to wyjaśni ? Bo jeszcze ponad 3 lata temu podczas debaty Kaczyński-Tusk przed wyborami okazało sie, że za cenę jabłek, kurczaków, cukru, mąki i czegoś tam jeszcze  odpowiedzialny był wyłącznie Kaczyński jak premier rządu RP. Natomiast już dziś dowiedziałem się, że na cenę jabłek, kurczaków, cukru, mąki i czegoś tam jeszcze wpływa: cena benzyny, ceny na rynkach światowych, pogoda, spekulanci międzynarodowi, ceny walut, katastrofy naturalne i diabli wiedzą co jeszcze. Oczywiście dowiedziałem, się po tym jak Kaczyński postanowił odwinąć się Tuskowi i załatwił go jego własną metodą. W roku 2007 salonik do omdlenia rąk klaskał Tuskowi jak to załatwił Kaczyńskiego i słowem nie pisnął, że Kaczyński nawet jak premier ma mikry […]

0


 

Może ktoś bardziej lotny w tej dziedzinie mi to wyjaśni ? Bo jeszcze ponad 3 lata temu podczas debaty Kaczyński-Tusk przed wyborami okazało sie, że za cenę jabłek, kurczaków, cukru, mąki i czegoś tam jeszcze  odpowiedzialny był wyłącznie Kaczyński jak premier rządu RP. Natomiast już dziś dowiedziałem się, że na cenę jabłek, kurczaków, cukru, mąki i czegoś tam jeszcze wpływa: cena benzyny, ceny na rynkach światowych, pogoda, spekulanci międzynarodowi, ceny walut, katastrofy naturalne i diabli wiedzą co jeszcze. Oczywiście dowiedziałem, się po tym jak Kaczyński postanowił odwinąć się Tuskowi i załatwił go jego własną metodą.

W roku 2007 salonik do omdlenia rąk klaskał Tuskowi jak to załatwił Kaczyńskiego i słowem nie pisnął, że Kaczyński nawet jak premier ma mikry wpływ na wysokość ww. cen.

Dziś za to ten sam salonik we wszystkich zaprzyjaźnionych telewizjach wymieniał tysiące przyczyn i zmiennych mających wpływ na ww. ceny. I konkluzja była jedna nawet premier ma nikły wpływ na ceny. Nie jesteśmy autarkią gospodarczą i na ceny u nas ma wpływ światowa sytuacja gospodarcza.

Więc wnioskuję, że jakiś przełom kopernikański musiał w prawach ekonomii nastąpić. Bo przecież chyba TVN, Polsat, RMF-FM, onet.pl i wp.pl nie kłamią i nie manipulują ? Inaczej już by w roku 2007 krzyczały na cały świat co ma wpływ na ceny.

Bardziej zorientowanych w temacie kopernikańskiego przełomu w prawach ekonomii proszę o komentarze. Kiedy ten przelom nastąpił ? Może podanie jakiejś daty ?

0

frank drebin

Zlosliwy jak go cos wkurzy.

393 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758