Bez kategorii
Like

Kicz Tuska i dzieło J. Kaczyńskiego

22/03/2011
256 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

  D. Tusk ma nowe hobby. Oprócz rządzenia krajem , które jest pierwszym hobby , drugim stało się pisanie artykułów . Wszyscy wiedzą , że główną pasją życia Tuska i jego przesłaniem jest gra w piłkę nożną . Swoją pasję przekuwa w czyn pardon w Orlik , który chce przekazać jako polski wkład w rozwój Europy w rozpoczynającej się 1 lipca polskiej prezydencji w U.E. Ponieważ kraje U.E. mają własną ziemie , premier chce zwłaszcza zareklamować sztuczną nawierzchnię, na której z takim zapałem kopie futbolówkę. Wracając do artykułu notabene w organie , które napisał kiedyś „ Tusku musisz” głównym jego motywem było słowo zrobimy. Zrobimy to zrobimy tamto ,jak żywo przypomina mi to powiedzenia za czasów komuny „ weźmiemy się , zróbta” czy „ […]

0


 

D. Tusk ma nowe hobby. Oprócz rządzenia krajem , które jest pierwszym hobby , drugim stało się pisanie artykułów . Wszyscy wiedzą , że główną pasją życia Tuska i jego przesłaniem jest gra w piłkę nożną . Swoją pasję przekuwa w czyn pardon w Orlik , który chce przekazać jako polski wkład w rozwój Europy w rozpoczynającej się 1 lipca polskiej prezydencji w U.E. Ponieważ kraje U.E. mają własną ziemie , premier chce zwłaszcza zareklamować sztuczną nawierzchnię, na której z takim zapałem kopie futbolówkę. Wracając do artykułu notabene w organie , które napisał kiedyś „ Tusku musisz” głównym jego motywem było słowo zrobimy. Zrobimy to zrobimy tamto ,jak żywo przypomina mi to powiedzenia za czasów komuny „ weźmiemy się , zróbta” czy „ wy tam róbta a my wam potem nie bójta się”. Ponieważ z Irlandią Tuskowi nie wyszło , teraz będzie obiecywał Szwajcarię, Kuwejt, Kanadę i co tam jeszcze. Będzie straszył Pis-em, skomlał , że tylko on ma puste szuflady pełne ustaw. Zaprzęgnie do roboty , „mędrca Europy ”, tegoroczną laureatkę tygodnika Wprost (której wielkość została nagle odkryta po 30 latach gdy zrugała Kaczyńskiego po konsultacji z Bronkiem). Jeszcze raz odwoła się do strasznych dziaduniów (Bartoszewski , Kutz, Wajda). W sukurs przyjdą mu zaprzyjaźnione telewizje, część zwasalizowanej prasy, różne ałorytety typu Owsiak, Kora i inne antykaczyńskie profesory. Jestem przekonany, że Polaków  można oszukać tylko raz a jedyne co wyszło temu rządowi to wszystko po pianc ( pianc to po kaszubsku pięć.) Cukier po pianc benzyna po pianc. W obronie swego szefa stanęła platformerska lwica Aga Pomaska twierdząc , że cieszy się 100 tys. młodych bo nie ma poboru do wojska. Jeżeli pani Pomaska a chyba i jej szef traktowali pobór  jako brankę, to gratuluję propaństwowego myślenia. Reasumując , żadnej propaństwowej wizji , wszystko podporządkowane pijarowi i skomlenie przed jesiennymi wyborami. Porównując to o czym pisze Tusk do obrazu, to Tusk  maluje przed  oczami Polaków   mizerny landszaft, nazywając go arcydziełem, który co prawda można gdzieniegdzie kupić , ale amatorów na jego kupno jest coraz mniej.

W zasadzie można porównywać rzeczy porównywalne , ale czasami trzeba porównywać landszaft do dzieła sztuki. J.Kaczyński w ostatnio napisanych artykułach w Rzepie, S 24 i GW, przedstawił wizję Polski , jej obecne miejsce w Europie, zagrożenia i szanse.  W artykułach J. Kaczyńskiego ktoś kto nie jest zaślepiony antykaczyzmem a jedynie osobą obiektywną , pozna kto jest politykierem zapatrzonym w sondaże , którego rozkładem dnia jest , gra w piłkę nożną , wpatrywanie się w sondaże czy kierowanie państwem pod dyktando pijarowców. Z drugiej strony mamy polityka , którego jedną miłością jest Polska , jej dobro , znaczenie, troska o jej obywateli i przyszłoś zy to się komuś podoba czy nie. Jednym słowem to co robi J.Kaczyński jest dziełem , dziełem które nazywa się Polska.  

   

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Andy 51

Maz , ojciec lubiacy isc pod prad

194 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758