PRAWO
Like

Kękuś uwolniony przez psychiatrów. Prawda zwyciężyła

25/08/2015
3398 Wyświetlenia
65 Komentarze
2 minut czytania
Kękuś uwolniony przez psychiatrów. Prawda zwyciężyła

Wczoraj (w poniedziałek) psychiatrzy (lekarki Danuta Woźniak, Urszula Hybel) wypisały dr Zbigniewa Kękusia ze szpitala im. dr Babińskiego w Krakowie.

0


 

 

 

Zbigniew Kękuś po 4 dniach pobytu w szpitalu im. Babińskiego w Krakowie został zwolniony przez lekarzy psychiatrów, w tym zastępcę dyrektora ds. lecznictwa – panią Danutę Woźniak.

 

Kękuś przebywał od czwartku na obserwacji psychiatrycznej zasądzonej bezpodstawnie – pomimo negatywnych przesłanek do jej zarządzenia, określonych w artykule 203 kpk – przez Sędzię Sądu Rejonowego dla Krakowa Krowodrzy Katarzynę Kaczmarę i podtrzymanej przez Sąd Okręgowy w Krakowie w składzie: SSO Lidia Haj, SSO Jadwiga Żmudzka i SSR del. Agnieszka Sułowska-Gibas.

 

Obserwację zasądzono na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Krowodrzy, która zarzuca Kękusiowi niepopełniony czyn i odmawia przeprowadzenia czynności dowodowych, weryfikujących zeznania pomawiających go policjantów.

 

O obserwację psychiatryczną wnioskowali na podstawie ewidentnie fałszywej opinii biegli psychiatrzy: 1/ Mariusz Patla z Zakładu Opieki Zdrowotnej Aresztu Śledczego Oddział Obserwacji Sądowo-Psychiatrycznej na Montelupich w Krakowie, 2/ Katarzyna Bilska-Zaremba z jednej z krakowskiej przychodni.

 

Kękuś został zatrzymany w czwartek w ubiegłym tygodniu przez policję i przewieziony do szpitala im. Babińskiego na Oddział 4 B. Od chwili zatrzymania głodował, w tym przez 2 dni także nie pił.

 

Lekarki Danuta Woźniak (ordynator) i Urszula Hybel po przeprowadzeniu z nim kilku rozmów zwolniły go w dniu wczorajszym do domu.

 

O okolicznościach zatrzymania informowałam w notce: https://3obieg.pl/krolowa-jadwiga-sie-w-grobie-przewraca-kekus-w-psychiatryku.

 

Wcześniejsze teksty:

 

https://3obieg.pl/kekus-i-talaga-z-krakowa-ida-do-psychuszki-pomozmy

 

https://3obieg.pl/prokuratorski-lincz-na-dr-kekusiu-nadal-trwa

 

 

Tutaj wywiad z Kękusiem po wczorajszym zwolnieniu ze szpitala:

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EvKnbFxTxb8

 

Filmy z pobytu w szpitalu:

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hmGPZ-JyGno

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZvP9VPTY6vM

 

Prawda zwyciężyła! Ale to dopiero pierwszy etap zmagań z prokuraturą. Trzymajcie nadal kciuki za Kękusia!

 

0

Rebeliantka

Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedajacych dym). Wspólzałozycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

207 publikacje
528 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758