Media Watch i recenzje
Like

Kazimierz Bańburski – esbek autorytetem?

28/10/2016
963 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Kazimierz Bańburski – esbek autorytetem?

Stanowczo protestujemy przeciw finansowaniu z budżetu miasta Tarnowa oraz wydaniu przez Miejską Bibliotekę Publiczną publikacji, której współautorem jest Kazimierz Bańburski – b. oficer komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, zatrudniony w tym samym „kościelnym” wydziale SB co np. mordercy księdza Popiełuszki.  

0


banburski

B. oficer SB Kazimierz Bańburski

Bańburski pracował później w komunistycznym Urzędzie ds. Wyznań, który – jak wiadomo – zajmował się m.in. prześladowaniem Kościoła katolickiego. Zdumieni jesteśmy także faktem, iż ten b. esbek jest jednym z prelegentów na dzisiejszej sesji w Tarnowie, poświęconej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, a  o w/w publikacji wydawcy piszą m.in.: „Może ona spełniać rolę dydaktyczną i wychowawczą jako pomocniczy podręcznik historii regionalnej, w czym tkwi jej wartość zarówno dla nauczycieli, uczniów oraz społeczności Tarnowa”.

Nie chcemy – także jako rodzice – by „rolę wychowawczą” spełniała publikacja, której współautorem jest były esbek.

Więcej informacji na temat oficera SB Kazimierza Bańburskiego tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/7514/esbek-kazimierz-banburski-autorytetem-niepodleglosciowym-jego-obronca-piotr-dziza

Oczekujemy, iż w tej sprawie zajmą stanowisko Prezydent Miasta Tarnowa p. Roman Ciepiela, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie p. Kazimierz Koprowski i komisje oświaty i kultury Rady Miejskiej w Tarnowie.

W imieniu stowarzyszenia OBURZENI

oddział Tarnów

dr Marek Ciesielczyk

www.oburzeni.pl

tel. 601 255 849

Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

152 publikacje
8 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758