BIZNES
Like

Katowice. Powstaje Centrum Innowacji dla Przemysłu

10/10/2017
304 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Katowice. Powstaje Centrum Innowacji dla Przemysłu

Jeden z liderów krajowego rynku IT, producent oprogramowania JCommerce SA, przy wsparciu PAIH uruchamia Centrum Innowacji dla Przemysłu w Katowicach. Projekt jest wyjątkowy – realizuje go rodzima firma z czołówki rankingu „TOP 200 polskiego rynku IT”, która w ramach inwestycji stworzy 95 wysokopłatnych miejsc pracy dla specjalistów IT.JCommerce

Na realizację inwestycji JCommerce otrzymała rządowy grant w wysokości blisko 1,2 mln zł z tytułu tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy w jednym z priorytetowych sektorów polskiej gospodarki.

Jak przekonuje Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która pomogła inwestorowi w procesie pozyskania pomocy publicznej, projekt w najwyższym stopniu spełnia kryteria Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

-To przedsięwzięcie wiodącej, polskiej firmy, która realizuje procesy informatyczne o najwyższym poziomie innowacyjności i złożoności, a swe usługi dostarcza klientom zagranicznym – tłumaczy Krzysztof Senger. I dodaje: – JCommerce wspieramy również we względu na zaangażowanie spółki w rozwój talentów oraz współpracę z lokalnymi ośrodkami badawczymi i akademickimi.

Centrum Innowacji dla Przemysłu w Katowicach rozpoczęło działalność latem 2017 roku, jednak JCommerce zaplanowała jego rozwój na kolejne lata.

– Projekt zakłada podjęcie wielopłaszczyznowych prac nad istniejącymi i nowymi narzędziami informatycznymi dla branży ubezpieczeniowej, bankowej, budowlanej, naftowej, gazowej, elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, robotyki, elektroniki precyzyjnej, przemysłowej oraz telekomunikacyjnej. Wszystkie obszary wdrażane w ramach tego przedsięwzięcia wymagają szczególnej wiedzy i doświadczenia domenowego – tłumaczy Piotr Zyguła, prezes JCommerce. W tym celu, firma zatrudni analityków, programistów, testerów oprogramowania i kierowników projektów. Łącznie, w ciągu trzech lat utworzonych zostanie 95 miejsc pracy dla specjalistów IT. Będą oni opracowywać m.in. szybsze i bezpieczniejsze algorytmy stosowane przy optymalizacji procesów produkcyjnych.

– Pozwoli nam to na zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozwój spółki przede wszystkim na rynkach zagranicznych -wyjaśnia Piotr Zyguła.

JCommerce realizuje zlecenia dla klientów głównie z Unii Europejskiej, jak również Ameryki Północnej. Dynamika wzrostu rocznych przychodów w spółce sięga 60 proc., w tym 25 proc. z tytułu eksportu. W 2017 roku JCommerce zanotowała już ponad 40 proc. wzrost zatrudnienia. Aktualnie dla inwestora pracuje ponad 300 osób. W katowickim Industrial Innovation Centre pracę znalazło już 15 specjalistów.

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217