HYDE PARK
Like

Katastrofa promu Virgin Galactic

02/11/2014
680 Wyświetlenia
1 Komentarze
5 minut czytania
Katastrofa promu Virgin Galactic

Katastrofa statku kosmicznego, Virgin Galactic z jedną śmiertelną ofiarą to dotkliwy cios dla turystyki kosmicznej. Milionerzy zmuszeni są poczekać ze dwa lata na wycieczkę do gwiazd. Z pewnością do nieba modlitwa zbliża bardziej niż rakieta.

Po wielu opóźnieniach firma Virgin Galactic miała nadzieję rozpocząć loty promów kosmicznych przewożących pasażerów na obrzeża kosmosu w 2015 r. Początek nowej ery turystyki dla osób chętnych i wystarczająco bogatych, aby zapłacić do 250.000 dolarów za przywilej oglądania Nieba z bliska jednak się nieco oddalił.

0


 

        
Pionierskie marzenia brytyjskiego potentata Richard Bransona “siła wyższa” rozrzuciła na pustyni Mojave w Kalifornii. Whadłowiec Virgin Galatcic  po piątkowej katastrofie, stał się potwierdzeniem słów ” z prochu powstałeś w proch się obrócisz”. Dobra lekcja dla wszystkich szkoda tylko że jest ona okupiona życiem jednego z pilotów i uszkodzeniem drugiego. które twierdził, Virgin Galactic SpaceShipTwo i życie jednego z pilotów.

 

“Inauguracji  turystyki kosmicznej nie należy spodziewać się ani w przyszłym roku ani  nawet  w ciągu kilku najbliższych lat powiedział Marco Caceres, starszy analityk i dyrektor badań przestrzeni Teal Group. “To z pewnością opóźnia wszelkie loty komercyjne Virgin Galactic o co najmniej dwa lata lub więcej.”

Virgin Galactic miały już zapisanych  na swoje pierwsze loty 650 klientów, w tym mnóstwo gwiazd które chciały przekonać się czy świecą lepiej niż prawdziwe. Takie gwiazdy jak Leonardo DiCaprio i Ashton Kutcher był wśród tych, którzy podobno planują znaleźć się w pierwszej fali  lotów Virgin Galactic.

Do wypadku doszło zaledwie w trzy dni po katastrofie rakiety przeznaczonych do transportu dostaw na  międzynarodową stację kosmiczną.

Złośliwi komentatorzy teraz twierdzą że amatorzy lotów powinni teraz nie tylko skorygować swoje kalendarze ale w pierwszej kolejności swoje polisy ubezpieczeniowe.

“Będą opóźnienia w tej branży i z tego  powodu opóźnienia w orbitalnej turystyce komercyjnej. Loty suborbitalne,” gdzie pasażerowie na kilka minut doświadczają nieważkości i mogą cieszyć  swoje oczy, z ciemności kosmosu podziwiając krzywiznę Ziemi, powiedział Cáceres  .

Cáceres powiedział, że teraz Virgin Galactic  będą musiały przeprowadzić znacznie większej  testów przed rozpoczęciem  lotów handlowych . Jak się okazuje te które przeprowadzono nie były wystarczające. ” Wykonano wiele testów na ziemi, ale nie przeprowadzono wystarczająco dużo testów w locie. Pojazdy muszą wylatać dużo więcej, zanim zaczną stałe usługi”
SpaceShipTwo jest wynoszony w górne warstwy atmosfery przez czterosilnikowy samolot który  posiada podwójny kadłub i jest z niego “wystrzeliwany” do trwającego około trzech godzin lotu   suborbitalnego. Jednostka jest przeznaczona do przewozu dwóch pilotów i sześciu pasażerów.


Branson ślubował być pierwszym który odbędzie taki lot. Na wycieczkę miał udać się z własnym synem już w przyszłym roku. Virgin Galactic uzyskał zezwolenie Federal Aviation Administration zezwolenie na uruchomienie lotów z bazy o nazwie “Spaceport America w Nowym Meksyku.”

John Logsdon, były dyrektor Instytutu Polityki Przestrzeni w George Washington University, powiedział, że katastrofy przyniosły moment otrzeźwienia. To wiadro zimnej wody na rozpalone emocjami kosmicznych podróży entuzjastów.

“Stworzono  Molocha wokół tego projektu:  szkolenia na ziemi i prywatne Kosmodromy, które były tworzone do obsługi amatorów turystyki kosmicznej i rodziły nierealistyczne oczekiwania.
Katastrofy torpedują również  program telewizji rzeczywistości (Reality Show) , planowany przez  amerykańską sieć TV NBC, zwany “Space Race.” Program miał relacjonować “wyścig szczurów” którego zwycięzca miał za darmochę polecieć na kosmiczna wycieczkę na SpaceShipTwo.

PS. Jak myślicie? Na kogo zrzuca się winę za te dwie ostatnie katastrofy. Nie,nie zgadliście. Nie na swoich. Winne są ruskie które z zemsty dostarczają wadliwe silniki. Zapomniano tyko jedynie  o tym że silniki akurat były sprawne bo obydwa pojazdy śmiało rwały w górę.

 

 

No właśnie, jak podróżować do Nieba ……. która droga jest bardziej bezpieczna?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816