Bez kategorii
Like

Katastrofa kolejowa w Holandii

22/04/2012
300 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

136 osób zostało rannych, w tym 56 ciężko, wskutek zderzenia pociągu dalekobieżnego z podmiejskim w Amsterdamie w sobotę wieczorem – poinformowały straż pożarna i policja kolejowa.

0


Z informacji tych wynika, że 13 osób odniosło bardzo poważne obrażenia, a 43 – poważnie. Obrażenia kolejnych 80 pasażerów są niegroźne.

Lokalna telewizja pokazała zdjęcia z miejsca wypadku: dwupoziomowe wagony, które znajdowały się z przodu pociągu dalekobieżnego intercity mają zmiażdżone lub zniekształcone drzwi wejściowe, jednak zewnętrzne zniszczenia wydają się niewielkie w porównaniu z liczbą ofiar.

Tymczasem – jak powiedział rzecznik holenderskiej policji kolejowej – to, iż wagony były bardzo obszerne sprawiło, iż obrażenia wielu pasażerów są szczególnie poważne. Wskutek zderzenia niektórzy z nich przelecieli przez cały wagon, uderzając w ściany i innych pasażerów.

Nie wiadomo na razie, co było przyczyną kolizji pociagów.

Katastrofa spowodowała chaos w ruchu kolejowym na zachód od Amsterdamu i przerwała połączenie kolejowe z lotniskiem Schiphol.

AFP

Inne zapisy autora:

0

Persona non grata

Blog przeznaczony do publikacji materialów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykulów i listów nadeslanych do Redakcji

422 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758