WIEDZA
Like

Karta Prawdziwej Żywności

05/12/2015
463 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Karta Prawdziwej Żywności

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC wspólnie z rolnikami zaprasza na konferencję prasową „Stop penalizacji żywności z rodzinnych gospodarstw rolnych! Karta Prawdziwej Żywności”

0


 

KIEDY?: 8 grudnia, w godz. 11:00 13:00
GDZIE?: Warszawa, Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8

Bezpośrednio od Polskieo Rolnika

Podczas gdy supermarkety legalnie sprzedają niezdrowe, pozbawione wartości odżywczych, pełne chemii i sprowadzane z dalekiego świata artykuły spożywcze — najwyższej jakości, nisko przetworzona, lokalna żywność wytwarzana przez małe i średnie gospodarstwa rodzinne ma prawny status „żywności nielegalnej”.
KONIECZNE SĄ NATYCHMIASTOWE ZMIANY! Tysiące małych i średnich gospodarstw rodzinnych znajduje się na skraju niewypłacalności. Tymczasem kolejne rządy zmieniają przepisy tak, aby ich nie zmienić, np. po ostatnich zmianach 'wielkim hitem i dobrodziejstwem’ nowego rozporządzenia jest możliwość sprzedaży siary, ślimaków i łownej zwierzyny.
Jakie jest zapotrzebowanie wśród konsumentów na powszechne kupowanie siary?! Czy Polacy ślimaków zjadają więcej niż kiełbas i serów?! Czy i kiedy nowy rząd odrzuci te absurdy?” – pytają oburzeni rolnicy.

Na konferencji zostanie odczytana „Karta Prawdziwej Żywności” podpisana w BARDZO krótkim czasie przez tysiące Polaków, którą delegaci ICPPC przedstawią Pani Premier oraz Ministrom: Rolnictwa, Środowiska i Zdrowia.
W konferencji wezmą udział: Jolanta Dal – rolniczka i radna, dr Jacek J. Nowak – prof. SW, Dorota Staszewska – lekarz, Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, Tadeusz Rolnik – rolnik, ROL-APIS, Jadwiga Łopata – góralka, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC, Dr Krzysztof Mularczyk – prezes CIWF, Sir Julian Rose – rolnik, prezes ICPPC.
Uczestnicy konferencji przedstawią również jak promowany przez polityków model agrobiznesu korporacyjnego jest ściśle związany z gwałtownym wzrostem zachorowań Polaków na raka, otyłość, choroby serca, alergie i inne choroby cywilizacyjne.

Konferencja prasowa „Stop penalizacji żywności z rodzinnych gospodarstw rolnych! Karta Prawdziwej Żywności” jest kolejnym etapem ogólnopolskiej Akcji BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA prowadzonej przez Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC – wspólnie z rolnikami: http://bezposrednioodrolnika.pl/
UWAGA! MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA ZDJĘĆ – BĘDZIE „NIELEGALNA” ŻYWNOŚĆ
KONTAKTY:
Jolanta Dal, tel. 503 559 506
biuro ICPPC: Jadwiga Łopata i Aleksandra Żuławińska, tel.: 33 8797114, biuro@icppc.pl
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax
+48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Karta Prawdziwej Żywności | Bezpośrednio od Polskiego Rolnika

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758