Artykuły redakcyjne
Like

Karol Cak – policjant bandyta skazany !!!

21/05/2013
2861 Wyświetlenia
20 Komentarze
2 minut czytania
Karol Cak – policjant bandyta skazany !!!

 To właśnie jego Karola Ciaka, cała Polska obejrzała jako „swarz bohatera” filmu wyemitowanego przez niezależny portal, a przedstawiający bandycki atak policyjnego komanda na spokojnych i bezbronnych manifestantów, … .    Przy zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego zachować szczególną rozwagę i stale mieć na uwadzecharakter tych środków, (…) nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania„ Obrońca Karola Caka. Patrycja Herod wniosła o warunkowe umorzenie sprawy na rok. Podkreślała, że „oskarżony był wzburzony, a 11 listopada 2011 r. demonstranci okazywali skrajną agresję wobec policjantów, m.in. rzucając w nich kostką brukową„.   Z kolei adwokat Nina Tomicka, pełnomocniczka pokrzywdzonego Daniela Kloca, który w sprawie ma status oskarżyciela posiłkowego i który przyjechał na Marsz Niepodległości w grupie kibiców Śląska Wrocław, kwestię kary pozostawiła do uznania sądu. […]

0


 To właśnie jego Karola Ciaka, cała Polska obejrzała jako „swarz bohatera” filmu wyemitowanego przez niezależny portal, a przedstawiający bandycki atak policyjnego komanda na spokojnych i bezbronnych manifestantów, … . 

 

480488_316831375112754_598823800_nPrzy zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego zachować szczególną rozwagę i stale mieć na uwadzecharakter tych środków, (…) nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania

Obrońca Karola Caka. Patrycja Herod wniosła o warunkowe umorzenie sprawy na rok. Podkreślała, że „oskarżony był wzburzony, a 11 listopada 2011 r. demonstranci okazywali skrajną agresję wobec policjantów, m.in. rzucając w nich kostką brukową„.  

Z kolei adwokat Nina Tomicka, pełnomocniczka pokrzywdzonego Daniela Kloca, który w sprawie ma status oskarżyciela posiłkowego i który przyjechał na Marsz Niepodległości w grupie kibiców Śląska Wrocław, kwestię kary pozostawiła do uznania sądu. Zwracała uwagę, że „silny stres nie powinien być usprawiedliwieniem dla oskarżonego„.

Policjant nie jest jednoosobowym wymiarem sprawiedliwości” – Sędzia Wojciech Łączewski przypomniał, że „zgodnie z ustawą o policji funkcjonariusz ma prawo do zastosowania środków przymusu bezpośredniego po uprzednim wezwaniu do zachowania zgodnego z prawem. Środki te powinny być jednak adekwatne do zaistniałej sytuacji” . Wskazał też, że „podczas zatrzymania poszkodowanego, inny, nieustalony dotąd policjant, założył mężczyźnie kajdanki z tyłu, czym także przekroczył swoje uprawnienia.

 

 

 Policyjnemu bandycie, Sąd wymierzył karę jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, pozbawił go możliwości wykonywania zawodu policjanta i w innych służbach mundurowych. Dodatkowo sierżant Cak musi zapłacić 2000 zł. kosztów sądowych, oraz nawiązkę dla Daniela Kloca zadośćuczynienie w kwocie 700 zł.

Sędzia Łączewski poinformował też, że zawiadomi prokuraturę oraz komendanta stołecznego policji o przestępstwie polegającym na składaniu fałszywych zeznań przez funkcjonariuszy zeznających w tej sprawie.

Sąd zawiesił wykonanie kary na okres trzech lat.. Wyrok jest nieprawomocny.

poniżej – na trzecie dzień po Marszu – Wyszkoleni prowokatorzy. To policja biła !!! (14.11.11)

 

0

Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
123 komentarze
 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758