POLSKA
Like

Karabinek MSB”Grot”- to nowa generacja polskiej broni. Zagrożenie dla przeciwnika ?

26/01/2021
693 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Dzisiaj gdy Siły Zbrojne Ukrainy starają się o zakup dużej części tych właśnie karabinków polskiej produkcji wymyślonej przez polskich inżynierów i produkowanych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej był on tzw.”solą w oku” Niemców starających się o ten lukratywny kontrakt.

0


Karabinek MSB „Grot” to, jak podają eksperci wojskowi, nowoczesna broń, opracowana od podstaw w ostatniej dekadzie, ale oparta o takie konstrukcje jak karabinek modułowy Lantan. Rozwiązania zastosowane w systemie MSBS są objęte ochroną prawną, którą stanowi: pięć patentów, sześć przemysłowych wzorów wspólnotowych oraz jeden wzór przemysłowy.

Karabinki Grot trafiają nie tylko do jednostek WOT, ale również do oddziałów wojsk operacyjnych. W obecnej chwili brak jest oficjalnych danych jakie to mogą być jednostki. Ze względu na ich pełną zgodność ze standardem STANAG logiczne byłoby wyposażenie w MSBS Grot żołnierzy biorących udział w misjach sojuszniczych, ale również współpracującymi z jednostkami NATO w Polsce. W taki sam sposób należy wskazać na możliwe wprowadzanie ich sukcesywnie do jednostek współdziałających z tworzonymi kolejno brygadami WOT, w celu unifikacji.

Testy nie ujawniły istotnych wad konstrukcji, ale raczej uwidoczniły nawyki użytkowników. Dla żołnierzy szkolonych na Berylach jest to na przykład nowy dla nich celownik przezierny, który posiada zamiast klasycznej szczerbinki przeziernik z otworem w którym należy zgrać muszkę.

Żołnierze Wojsk Specjalnych, którzy najczęściej posługują się karabinkami HK416 narzekają na twardy „ogólnowojskowy” spust (broń komandosów ma zwykle wyczynowe układy spustowe o mniejszej sile nacisku) oraz inny układ bezpiecznika-przełącznika rodzaju ognia, który ma skok 45 stopni (broń komandosów ma zwykle 90 stopni, co powoduje odruchowe przełączenie broni na ogień ciągły zamiast pojedynczy). Ale w MSBS mogą być używane również komponenty inne, niż krajowe. Jest on pierwszym polskim karabinkiem w pełni zgodnym ze standardami NATO. Posiada nie tylko szyny Picantinny, które można dowolnie konfigurować, ale może być zasilany standardowymi magazynkami STANAG, takimi jak niemiecki HK416, brytyjski SA80 czy czeski Bren2 albo amerykański M4. Podczas testów w WOT sprawdzono funkcjonowanie broni z kilkudziesięcioma różnej produkcji magazynkami. (https://www.defence24.pl/karabinek-msbs-grot-nowa-generacja-polskiej-broni-analiza).

Dzisiaj gdy Siły Zbrojne Ukrainy starają się o zakup dużej części tych właśnie karabinków polskiej produkcji wymyślonej przez polskich inżynierów i produkowanych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej był on tzw.”solą w oku” Niemców starających się o ten lukratywny kontrakt.

Nie ma co się dziwić, że Niemiecki Onet zaatakował polską myśl techniczną twierdząc bezprawnie,że to”bubel”. Co jest kłamstwem, jak podają eksperci z dziedziny wojskowości wraz z Ministrem Obrony Narodowej. Cel jakim Onet zaatakował Wojsko Polskie w tym narodowy przemysł zbrojeniowy został ujawniony już publicznie. SKANDAL, celowe działanie, a może zwykła Niemiecka polityka krętactw, kłamstw patrz Nord Stream 2,szczepionki na Covid 19, polityka historyczna w tym słynne ” Polskie obozy” Itd…dziwne ,ze Platforma Obywatelska atakuje krajowy przemysł wtórując w tym portalowi Onet. Cóż swój swego popiera. Jak pamiętamy z relacji założycieli tej partii, to Niemcy ją finansowali co co się dziwić takim postawom.

Jaka  z tego nauczka na przyszłość, są według mnie co najmniej dwie. Jedna to NATYCHMIASTOWA repolonizacja mediów co już rozpoczyna „ORLEN”, druga to reparacje wojenne od Niemiec za zamordowanie 6 milionów Polaków i zniszczenie kraju.

 

0

dziennikarzobywatelski https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/2023/05/bohaterowie-rzeczypospolitej-ostatni.html

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem. Dziennikarz obywatelski, wnuk Żołnierza Wyklętego.

115 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758