Bez kategorii
Like

Kapitalizm Kompradorski

05/07/2012
521 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Jedyny kapitalizm jaki działa w naszym kraju i ma się świetnie, to tzw. crony capitalizm, czyli kapitalizm kompradorski, który, jak to określił p. Stanisław Michalkiewicz, „zapewnia zyski ludziom należącym jedynie do sitwy partyjnej”.

0


 

Dzisiaj przeczytałem na onet.pl, że  "W przyszłym roku z polskiej mapy może zniknąć nawet tysiąc stacji benzynowych. Od 1 stycznia 2013 roku zacznie bowiem obowiązywać rozporządzenie Ministerstwa Gospodarki, zgodnie z którym każda stacja będzie musiała posiadać odpowiednie urządzenia do monitorowania wycieków i zabezpieczenia zbiorników paliwowych.By spełniać nowe wymagania techniczne właściciele stacji benzynowych muszą zainwestować od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych."

więcej tutaj: biznes.onet.pl/nawet-tysiac-stacji-zniknie-z-polskiego-rynku,18493,5180220,3030583,53,news-detal

 

W taki oto sposób rząd znowu pcha nas w łapska wielkich korporacji kładąc kłody pod nogii małym przedsiębiorcom. "Nasza sieć jest przygotowana do nowych przepisów technicznych od lat i wszelkie nowe inwestycje, które czynimy, te standardy spełniają" – zapewnia prezes BP Polska Bogdan Kucharski. A jakże! stare, wielki koncerny z oczywistych względów radę dadzą, takie prawo jest im na rękę bo wyeliminuje sporo konkurencji. Z równie oczywistych względów wiadome jest, że małe stacje popadną w ruinę albo w ogóle zostaną zlikwidowane..

 

Pytam się: Jak po tylu latach tego złodziejstwa i nieustannej ingerencji urzędasów w gospodarkę ktoś śmie nadal twierdzić, że mamy w Polsce wolnorynkowy kapitalizm i na dodatek rzekomo działający źle, albowiem kapitalizm z natury musi działać źle. Jak ktoś śmie nadal twierdzić, że korporocjonizm i monopolizm to domeny kapitalizmu!?

 

Jedyny kapitalizm jaki działa w naszym kraju i ma się świetnie, to tzw. crony capitalizm, czyli kapitalizm kompradorski, który, jak to określił p. Stanisław Michalkiewicz, "zapewnia zyski ludziom należącym jedynie do sitwy partyjnej".

0

Kohorta

40 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758