HYDE PARK
Like

Kandydatem na premiera powinien być Mariusz Kamiński CBA

11/07/2014
819 Wyświetlenia
4 Komentarze
20 minut czytania
Kandydatem na premiera powinien być Mariusz Kamiński CBA

„W pierwszym sondażu CBOS uwzględniającym aferę podsłuchową Platformę popiera 29 proc. wyborców, PiS – 24 proc. W ciągu miesiąca PO straciła 3 pkt. proc., PiS ani drgnął. Rewolucji nie było. Dodajmy dla porządku, że w CBOS Platforma wypada zwykle lepiej niż w wyborach, a PiS – nieco gorzej. Ale nawet po uwzględnieniu tego efektu można powiedzieć tyle, że dwie największe partie remisują, tak jak zremisowały w majowych eurowyborach.”…

0


(źródło )

Jestem gorącym zwolennikiem tego, żeby prawica ze sobą współpracowała. Ale po ostatnich rozmowach sądzę, że musimy dać sobie trochę więcej czasu – mówi Jarosław Gowin odnosząc się do faktu niepodpisania ostatecznego porozumienia o współpracy Polski Razem z Prawem i Sprawiedliwością. Jak zapewnił w TVN 24 lider Polski Razem powodem chwilowego impasu były sprawy programowe, nie personalne. „…”ymczasem kilkanaście minut wcześniej Joachim Brudziński zapewniał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że Jarosław Kaczyński nie wycofał się z żadnych dotychczasowych ustaleń. To przecież jego projekt—zapewniał. Oferujemy wszystkim partiom obozu patriotycznego porozumienie prawicy. Mówimy Polska w potrzebie – rozmawiajmy.—mówił Brudziński. Dodał jednak: Ze strony mniejszych partii prawicowych mamy do czynienia z  z postawą aptekarsko-kupiecką. Może dwa deko więcej, może dopiszmy, że jeszcze w tym okręgu będzie nasz człowiek. Tak nie można prowadzić  polityki— wyjaśniał. Brudziński zapewnił, że sobotni kongres prawicy ( który miał by kongresem zjednoczeniowym PiS. PR i SP) odbędzie się bez względu na to czy wezmą w nim udział ugrupowania Gowina i Ziobry. PiS podaje szansę marginalnym partiom.Spotkajmy się wszyscy, którym los polski leży na sercu.Ci, którzy nie podejmą współpracy wezmą na swoje sumienie trwanie obecnego układu”...(źródło )

Marzena Nykiel „ Hołubiony przez salon, wiceprzewodniczący masońskiej loży B’nai B’rith Polska, prof. Jan Hartman, podzielił się swoją eugeniczną wizją z Grzegorzem Miecugowem w programie „Inny punkt widzenia”. Co ciekawe, Miecugow wpatrzony w salonowy autorytet, słuchał tych wynaturzonych majaczeń jak nic nierozumiejący uczniak, stawiający rozmówcę na mistrzowski piedestał za sam fakt istnienia. Zdaniem Hartmana, powinniśmy się zacząć żegnać z samowolą i „przygotować na takie społeczeństwo, w którym wolność prokreacji będzie ograniczona w stosunku do tej zupełnej swobody, którą mamy dzisiaj”. Jak twierdzi salonowy guru, chińska polityka jednego dziecka „to dopiero zapowiedź czegoś, co będzie prawdopodobnie globalnym standardem”. Nie ma co panikować. Przyzwyczailiśmy się do ograniczenia wolności w przemieszczaniu się, szanując własność prywatną, to i do odgórnej regulacji urodzeń przywykniemy. Wizja Hartmana sięga jednak znacznie dalej. „…”Jeśli człowiek może coś poddać regulacji i swojej władzy racjonalnej, to prędzej czy później tak się stanie. Będzie uważane za coś niemoralnego i niewłaściwego zdawać się na przypadek. W prokreacji prawdopodobnie ustali się etyczny standard, że prokreacja powinna być odpowiedzialna, a więc przebiegać pod kontrolą etyczną. (…) Nie ma żadnej oczywistości moralnej na rzecz przewagi moralnej którejkolwiek strony alternatywy: prokreacji całkowicie dowolnej, zdanej na przypadek i prokreacji ograniczonej i kierowanej. Nie ma tu żadnej oczywistej intuicji moralnej, że jedno jest lepsze od drugiego. Sądzę, że taka eugenika prewencyjna stanie się za jakiś czas standardem, a poza tym, ludzie mogąc wpływać na cechy swojego potomstwa, co najmniej na płeć, a pewnie na różne inne cechy, być może będą się na to decydować, chociaż może się to nam nie podobać– zapowiada i dodaje:To nam się wydaje próżne i paskudne, ale trzeba odróżnić swoje intuicje, czy jakieś odczucia, czy wrażenia od porządku przewidywania. Możemy przewidywać, że to przestanie być w wielu kręgach uważane za niewłaściwe, niestosowne, małoduszne, małostkowe i że ludzie się będą na to decydować, i że będzie przybywać ludzi udoskonalonych genetycznie. Nadal jeszcze ludzi. Może w przyszłości także istot, które będą bardziej zmanipulowane genetycznie, nie będą podpadały pod gatunek człowieka. Z tym też się musimy liczyć, w końcu gatunek ludzki istnieje niedługo „…(źródło )

„Wipler w “Ustalmy Jedno”: władza boi się zwycięstwa “wariatów od Korwina” – – Władza boi się głosowania przez internet – ocenił w rozmowie z Marzeną Suchan poseł Kongresu Nowej Prawicy Przemysław Wipler. – Minister Graś mówił, że jeśli takie głosowanie zostanie wprowadzone, to wygrają “wariaty” od Korwina. I miał rację. Młodzi Polacy, to są ludzie wybierający Nową Prawicę. Wygrywanie przez nas prawyborów na uczelniach wyższych i w szkołach średnich jest standardem – powiedział polityk w programie “Ustalmy Jedno” w Onecie. Wipler mówił też o rosnącej roli nowych mediów w komunikacji z wyborcami. – Mamy możliwość komunikowania się z milionami Polaków bez jakichkolwiek pośredników – podkreślił polityk. Jego zdaniem, “kiedyś politycy byli bezradni”, gdy ktoś w mediach “przekręcił” ich wypowiedź. Teraz to wszystko się zmienia – uważa Wipler. – Ja w tygodniu docieram do półtora miliona Polek i Polaków. To jest tak, jakbym prowadził tygodnik, albo dziennik – zaznaczył polityk. – Onet.”…(źródło )

Z doniesień tygodnika wynika, że Marek Belka, prezes NBP w zamian za wsparcie dla budżetu miał domagać się od ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza dymisji Jacka Rostowskiego – ustalenia miały mieć miejsce w lipcu 2013 roku, kiedy Rostowski jeszcze pełnił swój urząd. Poza tym prezes banku centralnego oczekuje nowelizacji ustawy o banku centralnym. „..”Szczurek za RostoskiegoKilka miesięcy później rzeczywiście Rostowski przestaje kierować resortem finansów. Po listopadowej rekonstrukcji rządu ministrem zostaje jak Mateusz Szczurek. Tygodnik pisze, że Belka miał się domagać kogoś „technicznego i niepolitycznego”. …”28 maja tego roku do Rady Ministrów wpłynął projekt założeń nowelizacji o NBP. Dotyczy ona wprowadzenie rozwiązania, zgodnie z którym 1/3 składu RPP byłaby powoływana co 2 lata w równej liczbie przez Prezydenta, Sejm oraz Senat. Ma to zapewnić płynne zmiany składu RPP i wpłynąć na zachowanie stabilności jej działania „…”MF zaproponowało też, aby bank centralny miał możliwość kupowania obligacji skarbowych poza operacjami otwartego rynku. – Planowane zmiany w ustawie o NBP mają pozwolić bankowi centralnemu być tzw. pożyczkodawcą ostatniej szansy. – Intencją zmienianego przepisu nie jest wprowadzenie możliwości finansowania przez NBP deficytu budżetowego – tłumaczył w specjalnym  oświadczeniu resort.
Zgodnie z “Traktatem o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej” zakazane jest udzielanie przez EBC lub banki centralne członków UE pożyczek na pokrycie deficytu lub jakichkolwiek innych kredytów rządom. Zakazane jest również nabywanie bezpośrednio od nich przez bank centralny strefy euro lub krajowe banki centralne ich papierów dłużnych. Także polska konstytucja mówi, że ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.”…”Jednak – jak przekonywał nasz resort finansów – wszystkie nowoczesne banki centralne mają możliwość skupu obligacji skarbowych z rynku. „…(więcej )

„PiS ma 43% w sondażu, czyli idziemy w taki wariant, gdzie, nie czarujmy się – tylko ekonomika decyduje o ocenie stabilności kraju .— zagaja Sienkiewicz. I dodaje:To się skończy katastrofą. Zwycięstwo PiS oznacza ucieczkę inwestorów i parę innych kłopocików wewnątrzpolskich. Trzeba podjąć decyzje – co my robimy? Czy to jest moment na uruchomienie tego typu rozwiązania czy nie? Albo idziemy wariantem czysto finansowym , albo jednak rozumiemy, że miedzy polityką a stabilnością finansową państwa znajduje się związek… — ubolewa szef MSW.
Sienkiewicz tłumaczy też, że przeszkodą jest między innymi Jacek Rostowski.Boję się, że kolega Rostowski mówi  „w życiu”, bo to zdewastuje opinię, bo jest niewykonalne, bo tego nie wolno robić… „Belka odpowiada:Mamy tę pieprzoną Radę Polityki Pieniężnej. Ale moim warunkiem jest dymisja ministra finansów. Przychodzi nowy minister. I wtedy robimy, co trzeba! Ale trzeba to zrobić wcześniej niż osiem miesięcy przed wyborami— mówi Belka. Belka mówi, że dopiero zmiana ministra finansów spowoduje, że uda się osiągnąć deal. Podziękować hrabiemu Rostowskiemu i powołać technicznego  ministra  finansów…— tłumaczy. Minister faktycznie został odwołany, a powołano  Mateusza  Szczurka.Hausner wtedy zgodzi się. On, jest, k… mać… Wiesz jak, temu ch…owi się to podoba? Myśli, że ma dłuższego. Niestety, każdy człowiek ma jakieś słabości, nawet on— słychać głos szefa NBP przy tubalnym śmiechu Sienkiewicza. „…(więcej )

Adam Hofman „ „Doszło do dealu, który musiał zrobić Donald Tusk z prezesem NBP, bo Sienkiewicz nie miał możliwości zdymisjonowania Rostowskiego, Sienkiewicz nie miał możliwości przygotowania zmiany ustawy o NBP. To, co panowie ustalili, stało się. „…”Donald Tusk, czyli grupa trzymająca władzę, wysyła swojego pośrednika – jak kiedyś Rywina do Michnika, tak teraz Sienkiewicza do szefa NBP – tylko po to, żeby dodrukować pieniędzy, by jedna partia, mówię o PiS, nie wygrała wyborów. To jest gorsze od afery Rywina. W aferze Rywina chodziło o jedną ustawę, kilkanaście milionów zł. Tu chodzi o konstytucyjne organy państwa, o dodrukowanie pieniędzy, o miliardy złotych, o to, żeby podmioty nie miały równych szans „. …(więcej )

————-

PiS potrzebuje młodego przywódcy , który stanie przy jako podpora i sukcesor Kaczyńskim .Polacy chcą wiedzieć , kto jest technicznym przywódca Obozu Patriotycznego . Charyzma Kaczyńskiego, nie mówiąc o instrumentach statutowych pozwoliłyby Kaczyńskiemu nadal kontrolować PiS . Kaczyński jest gigantem politycznym , ale ma już prawie siedemdziesiąt lat i nie da się zakląć rzeczywistości, szczególnie na konferencjach prasowych . Rzuca się w oczy na nich jak Hofman traktuje Kaczyńskiego, protekcjonalnie , przerywa mu w czasie wypowiedzi w których według Hofmana Kaczyński sobie nie radzi , czegoś nie pamięta , źle ujmuje zagadnienie. Takie , coraz częstsze sytuacje robią bardzo złe wrażenie .
Czy Hofman pozwoliłby sobie na coś takiego przy Kamińskim , na przerywanie , poprawienie, traktowanie jak jakiegoś puppeta . Wątpię, pierwszy raz by mu Kamiński odpuścił, ale po drugim takim razie instrumentalnego traktowania go wyrzuciłby go z funkcji rzecznika na zbity pysk .

PiS poniósł spektakularną klęskę w sprawie afery taśmowej . Tusk stracił dużo i upadnie jeśli będą się pojawiały kolejne taśmy , ale PiS nie kontroluje sytuacji . W sytuacji upadku całego systemu polityczno gospodarczego , którego ilustracją była rozmowa Belki i Sienkiewicza zabrakło inteligentnego stratega i analityka , który by rozsmarował Platformę na podłodze .

Dlaczego nie zapytano Belki i Sienkiewicza dlaczego do tej pory Tusk i rząd tolerowali Rostowskiego i czy ten ostatni służył interesom nie Polski , ale międzynarodowej finansjery , dlaczego Tusk i w czyim interesie rozdzielił prokuraturę , pomimo wiedzy jego ministrów że jest to szkodliwe dal państwa . Kim są te tłuste misie i dlaczego państwo musi mieć na nich gruby kij . Przepytać Sikorskiego, dlaczego uważa ,że sojusz z USA nie istnieje, na czym mają polegać dobre relacje z Rosją , czy na poparciu zajęcia Krymu , czym mogą nam grozić złe relacje z Niemcami . Zbrojna interwencją, szykanami gospodarczymi i politycznymi i jak by mogły one wyglądać . Czy też Sikorski plótł co mu ślina na język przyniosła lub nawet kłamał , aby Rostowski, czyli przedstawiciel lichwiarstwa poparł go w zdobyciu dla niego kluczowego dla USA stanowisko komisarza do spraw energetyki Unii Europejskiej . Chodzi tutaj o plany USA wyrugowania Rosji z rynku energii w Unii i zastąpieniu jej dostaw dostawami gazu i ropy z USA. Gdyby PiS i jego politycy podeszli do Palaków uczciwie , to rozpocząłby merytoryczną dyskusję nad bardzo ważnymi gospodarczymi i politycznymi kwestiami które poruszyli podsłuchiwani ., a nie pieprzyliby w kółko o wulgaryzmach, bojąc się ewidentnie podjąć rzeczowego ataku na to co robi Platforma z państwem i społeczeństwem , jak podejrzaną ma politykę zagraniczną

System gospodarczy w Polsce i Europie się wali , a PiS rozwodzi się nad wulgaryzmami . Gówno to słownictwo obchodzi młodego Polaka , który nie ma na utrzymanie rodziny Jego obchodzą konkrety , do ludzi dotarło że państwo ich okrada podatkami i nic w zamian nie daje . Miony urzędników, którzy mieli uczynić jego życie lepszym zgotowało całemu narodowi gehennę kontroli i sabotażu , państwo okrada Polaków ZUSem , a ludzie zaczynaj a zdychać pod szpitalami , okrada Polaków podatkami na szkolnictwo , a dzieci nie są w stanie zdać matury i głownie co i tam uczą małe dzieci to jak uprawiać seks .

I w tej dramatycznej sytuacji PiS nie wystawił mocnego , silnego i do tego popularnego kandydata , który by potrafił uderzyć Platformę , ale Glińskiego, który tylko ośmiesza PiS. Widać wyraźnie pierwsze oznaki smuty w PiS. Nie wystawienie Mariusza Kamińskiego ( CBA ) na kandydata na premiera rządu technicznego uważam za strategiczny błąd PiS, oraz dowód że walki frakcyjne zaczynają paraliżować partię .

Drug ą twarzą PiS tuż za Kaczyńskim jest Hofman , a wątpię w to , aby Polacy chcieli , aby w przyszłości to on zastąpił Kaczyńskiego i stanął na czele Obozu Patriotycznego .

W Polsce mamy dzięki kolonialnej konstytucji polityczny system wodzowski , czyli taki w którym kluczowa dla każdej formacji politycznej jest osoba przywódcy .

W tej chwili mamy problem z bardzo dziwną wizytą Tuska u Merkel . Jeśli za taśmami stoją Rosjanie lub Niemcy to może Merkel w zamian za nieujawnianie taśm Kulczyka i reszty zażądała od Tuska w zamia za uratowanie jego rządu i jego samego od wiezienia zerwania sojuszu z Amerykanami .

video Wystąpienie kandydata na premiera prof. Piotra Glińskiego 09-07-2014
video Sienkiewicz (wotum nieufności – debata) 09.07.2014

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Link do Różne takie

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „

Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

“>

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816