POLSKA
Like

KANCLERZ..nie dzwoni dwa razy!

24/02/2014
1295 Wyświetlenia
24 Komentarze
6 minut czytania
KANCLERZ..nie dzwoni dwa razy!

Przykład Janukowycza winien wejść do annałów posługiwania się telefonem. “Jak go masz to odbieraj jak dzwoni Kanclerz”.. Trzeba być ciut bezmózgowcem , by w takim momencie gdy podpalają ci całkiem nie kiepski domek ze złotym sraczykiem nie odebrać telefonu od pani Merkel , która na 100 % nie dzwoniła “dla jaj ” !

0


 

Wiadomo , że kontakt Janukowycza z Putinem był w pełni kontrolowany przez jego szykujących się do zdrady – przybocznych piesków. To co miała mu do przekazania kanclerz to uzgodnienia i ustalenia taktyki postępowania zaakceptowane przez cara Rosji. A tu w takim momencie pan Prezydent Janukowycz nie odbiera telefonu. I chatę szlag trafił ! , przy okazji posadę TEŻ !..

 

pałac 2 jaunkowyczapałac 1 janukowycza

Oczywiście problem pozostał i pozostanie w cale nie łatwym do rozwiązania. Julia wyszła – z woli parlamentu – z puszki ale nie zachwyciła Majdanu. Kliczko złapał pierwszy w karierze nokaut od rozjuszonych biedaków nie zamierzających słuchać faceta , który mieszka w Niemczech i kombinuje po zakończeniu sportowej kariery ” dorobić ”  na państwowym urzędzie. Arsenij Jaceniuk (Batkiwszczyna) kreowany przez “naszych” europosłów – o których pisałem poprzednio – na przyszłego lidera również nie uchwycił dostatecznego poparcia tłumów , by ZACHÓD postawił na niego !

A sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Zgasł olimpijski znicz !.. Jutro blisko 2000 sportowców i dziennikarzy opuści Soczi.. Prezydent Putin wróci do Moskwy , gdzie “chciał-niechciał”  będzie musiał się odnieść do ukraińskiej rewolucji. Zdjęcie upodlonego, zbezczeszczonego  “snajpera” jest policzkiem dla niego również , bo o czym ma zapewnić swoich sołdatów  ewentualnie wysyłając ich do udzielenia “bratniej”  pomocy sąsiadom w połowie swej – rosyjskiego pochodzenia.

 

-

snajper na haku

W Charkowie ( Rosyjskim Charkowie – drugim co do wielkości mieście na Ukrainie )   dzisiaj witano powracającą milicję z Kijowa -BERKUT-  jak narodowych bohaterów. Witano ich pod pomnikiem Lenina zapewniając , że władza z Kijowa może rządzić Majdanem a nie nimi !.. Krym dzisiaj zmienił flagę ukraińską na rosyjską. Przypomnę tym zapominalskim , że Ukraina od Dniepru na wschód (plus Krym) to rdzenni Rosjanie !.. To wschodnia Ukraina ma bogactwa naturalne i ciężko tyrających za drobne pieniądze obywateli. To na ich majątku i tytanicznej pracy uwłaszczyli się ukraińscy oligarchowie , którym do Unii i praworządności nie śpieszno , bo stracą źródło swych dochodów !.. Przy Rosji się uchowają , bo będą jednymi z wielu w systemie w pełni akceptowalnego sposobu sprawowania nadzoru nad zdobytymi majątkami..

Problem do rozwiązania na  najbliższe dni to rezultat uzgodnień pani Kanclerz z Putinem polegający na tym : kto da kasę bankrutującej Ukrainie ?. A kasy trzeba bardzo dużo , no bo obiecane 15 miliardów dolarów pożyczki dla Ukrainy z Moskwy to już  ” czas przeszły “. Merkel coś pomruczy o Międzynarodowym Funduszu Walutowym , o Europejskim FW , o funduszach unijnych i to wszystko. Putin zająknie się , że Rosja nie ma interesu sprzedawać gaz i ropę Ukrainie za pół darmo i importować z Ukrainy towary bez cła , wspomni też że rosyjska część Ukrainy ma prawo oczekiwać od Niego pomocy nie tylko materialnej ale też militarnej – oczywiście w wypadku nadzwyczajnej konieczności..

Zwycięzcy na Majdanie dadzą kredyt zaufania każdemu kogo poprą tylko na kilka chwil , no do uroczystego pochowania wszystkich ofiar mordercy Janukowycza.  Potem oczekiwać będą wypłaty zaległych pensji , świadczeń socjalnych – emerytur i rent niepłaconych od miesięcy – , zatrudnienia i “ludzkich” wynagrodzeń , porządku i sprawiedliwości w urzędach , poprawy katastrofalnego stanu dróg i tego typu tysięcy jak najbardziej słusznych postulatów…

A kasa PUSTA !…… A pracować – bez łapówek – jakoś dziwnie , wielu odwykło przez ostatnie dziesiątki lat. Marsz do Europy , to marsz po europejską kasę i bezwizowy do niej wjazd.  To takie myślenie jest powszechnym u naszego wschodniego sąsiada. Z tym problemem zderzą się majdanowi zwycięzcy za chwil kilka..

Słuchając płynących z Kijowa zwycięskich hymnów i rozdających pokojowe Noble dla siebie naszych polityków , zastanawiam się czy tak trudno jest przewidzieć – czy też się nie opłaca – scenariusza dla ukraińskiego sąsiada.

Na tym nawet ze złotego kruszcu kiblu siąść może tylko jeden tyłek !

 

złoty kibel

45 milionów Ukraińców na nim się za przeproszeniem – nie załatwi !

Nie wycofuję się z poprzednio opublikowanej tezy o rozpadzie Ukrainy !…. to tylko kwestia czasu !!!!

Do historii przejdzie fakt , że to wszystko przez nieodebranie najważniejszego do niego  telefonu przez Janukowycza :

KANCLERZ …NIE DZWONI DWA RAZY !

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

24 komentarz

 1. Avatar wojakswojak

  Z dwojga złego lepiej dla nas żeby Rosja wschód Ukrainy wchłonęła. Skoro banderowcy przejmują władzę na ukrainie lepiej żeby mieli państwo pozbawione przemysłu i surowców. Ich złość skanalizuje się na Rosję a my będziemy mieć względny spokój na wschodzie byle tylko kaczyński tam nie mieszał bo on nawet z hitlerem i stalinem wszedłby w konszachty byle tylko do koryta się dorwać.

  0
  • Avatar Mik

   Mam wrażenie, ze myślisz Tusk z ferajna, a piszesz Kaczyński.
   To jakieś rozdwojenie jaźni ci się przydarzyło?

   0
 2. Avatar Igor

  znalazłem to samo zdjęcie na jakiejś rosyjskiej stronie, gdzie data postu jest 28 kwietnia
  http://tollik13.livejournal.com/507026.html

  0
  • Avatar Krzywousty

   I na dodatek z Czeczeni.
   Czy tekst jest podobną składanką?

   0
   • W tekście jednoznacznie jest napisane , że takie zdjęcia mają “motywować” soładatów do bratniej pomocy…proponuję czytać – ze zrozumieniem..

    0
    • Avatar kris

     Na wstępie zaznaczam, iż lubię ten portal..
     …można czytać ze zrozumieniem, lecz zestawienie dwóch fotografii dotyczącej Ukrainy a zaraz za nią z Czeczenii -nasuwa właśnie na myśl manipulację, choć być może nie zamierzoną. Powinna się znaleźć notka że wywieszone zwłoki są fotografią z Czeczenii.

     0
 3. Avatar QQQ

  Proszę o poprawienie w tekście zdania ” Jutro blisko 2000 tys sportowców ” na “Jutro blisko 2000 sportowców “. Dziękuję .

  0
 4. Avatar przecietnypolak1

  zdjecie bez glowy to manipulacja drogi panie. prawdopodobnie jest to rosyjki zakladnik zabity przez Czeczenow. http://shturmnovosti.com/view.php?id=55841
  niech Pan to usunie bo jest to perfidne przeklamanie

  0
  • Opublikowałem zdjęcie z pełną świadomośćą…w tekście nie ma mowy,że jest to zatrzymany snajper z Kijowa ….z tekstu jednoznacznie wynika , że takimi “OBRAZAMI” będą motywowani soładaci wysyłani w celu bratniej pomocy sąsiadom….a zdjęcie wziąłem z portalu rosyjskiego gdzie jest jeszcze więcej “motywujących soładatów” zdjęć….
   Nie ma tu więc żadnej manipulacji , przekłamania czy perfidii o którą mnie pan podejrzewa..

   0
   • Avatar Krzywousty

    Przepraszam, ale ze zdjęć jednoznacznie wynika że to część druga epizodu pod tytułem “Złapany Snajper”…
    Rzetelność wymaga umieszczenia podpisów pod zdjęciami a nie wymagania od czytelnika by czytał w myślach autora.
    Jeśli chce się pan upierać że z tekstu coś jednoznacznie wynika (choć ani ja ani moi znajomi tego nie wychwyciliśmy), to tekst powinien brzmieć:
    .Takimi “OBRAZAMI” jak ten z Czeczeni zamieszczony poniżej, będą motywowani soładaci wysyłani w celu bratniej pomocy sąsiadom…”

    0
    • Podzielam Pański pogląd..mogłem tak zrobić..ale nie chciałem rozwlekać tekstu by nie był za długi…Wydawało mi się , że jak piszę – takimi zdjęciami są motywowani sołdaci do bratniej pomocy – TO WYSTARCZY… widać nie i się w przyszłości poprawię ! BO “PRZYSZŁOŚĆ” W UKRAINIE będzie…

     0
   • Avatar Max Otto von Stirlitz

    Mr. 222.Legionista
    .
    http://www.youtube.com/watch?v=Ik1FjSlHsPw
    .
    Max Otto von Stirlitz.

    0
 5. Avatar Nomis

  “Zgasł olimpijski znicz !.. Jutro blisko 2000 sportowców i dziennikarzy opuści Soczi.. Prezydent Putin wróci do Moskwy , gdzie “chciał-niechciał” będzie musiał się odnieść do ukraińskiej rewolucji. Zdjęcie upodlonego, zbezczeszczonego “snajpera” jest policzkiem dla niego również , bo o czym ma zapewnić swoich sołdatów ewentualnie wysyłając ich do udzielenia “bratniej” pomocy sąsiadom w połowie swej – rosyjskiego pochodzenia”

  Umieszczenie bezpośrednio fotografii pod tym tekstem , bez żadnego przypisu sugeruje jednoznacznie że są to zwłoki “złapanego snajpera” !! I nie ma tutaj żadnego tłumaczenia…tak robi tylko “kret” !!!
  Szkoda, bo to była moja ulubiona strona www; ale jeżeli prawda ma być pokazana kłamstwem to sorry, kiedyś już to było …

  0
  • Avatar Krzywousty

   Amen.
   Ja też mam powoli dosyć forsowania swoich teorii wszystkimi dozwolonymi i niedozwolonymi chwytami. Zaczynam tęsknić do papierowych gazet w których artykuły były sprawdzane przed wypuszczenim do druku. No ale to se ne vrati 🙂

   Powoli wyrobiłem sobie nawyk – nie wierzę w nic zanim osobiście nie sprawdzę w kilku źródłach. Nie ważne kto by to nie napisał lub powiedział.

   0
   • Avatar Max Otto von Stirlitz

    Nawröcony_Krzywousty, z Matka Boska w klapie zamiast gwiazdek na pagonach.
    .
    to w US of A nie ma juz gazet codziennych do czytania ???
    tesknisz za ” Zolnierzem Wolnosci “..podanym przez kelnerke Jadzie , do obiadu w kasynie..
    😎
    .
    Max Otto von Stirlitz.

    0
   • Panie Krzywousty: Czy poza “‘SUPERSTACJĄ”,któraś z telewizji opowiedziała i pokazała – wydłubywanie oczu BARKUTOWI – bez sądu ,wyroku – tak w ramach wymierzenia “sprawiedliwości ludowej “….a może jakaś papierowa gazeta powiedziała o tym ZEZWIERZĘCENIU !!!!!!

    0
 6. Avatar Wiesław

  Przykro mi, bo ja również czuję się zmanipulowany tym zdjęciem. Po przeczytaniu tekstu i obejrzeniu tych dwóch zdjęć odniosłem wrażenie, że UPA powraca w “czystej formie”. Szkoda, że autor idzie w zaparte. Jest mi naprawdę przykro!

  0
 7. No bez przesady! To zupełnie jasne, że to nie zdjęcie z Majdanu. Autor ma prawo liczyć na inteligencję czytelników! Ale należą Mu się cięgi i adminowi też za nieuprzedzenie o mega-drastycznym foto w tekście. Ja jestem wstrząśnięty taką rzeźnią. Co do treści pełna zgoda.

  0
  • Dziękuje……….. ufff..nareszcie ktoś myślący…Oczywiście,że można WSZYSTKO napisać i wyłożyć “jak krowie na rowie” Tylko tekst będzie o wiele za długi i znudzi się po kilku str.
   BLOG – wymaga formy skrótowej !..Nikt nie ma czasu na godzinne czytanie newsa , który jest na miliony sposobów omawiany na setkach portali..
   Gdy pisałem “Ali Babę i 40 oligarchów” Nasz rząd z języczkiem całował Janukowycza, a część czytelników składała reklamację na debila to piszącego… Po następnym art. o rozpadzie Ukrainy…podobnie…Teraz nie wiem komu nie po drodze , ale myślę , że przyszłość najbliższa i tak zaskoczy wielu !..- w tym moich oponentów..
   A o zbrodniach na Ukrainie jeszcze usłyszymy !…

   0
 8. Avatar Sceptissimus

  No i widzicie szanowni Państwo sami – manipulacja jest wszechobecną. Nie ma sensu przekomarzać się na temat : “Co myślał autor…”
  Co myślał, to myślał. Faktem jest, że gdyby nie Igor z zacięciem śledczego to manipulacja by się powiodła, bo przecież autor sam by się nie skorygował.
  A więc, zachowujcie organizacyjną czujność by nie dać się wpuścić w maliny.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816