Bez kategorii
Like

Kancelaria Prezydenta Kaczyńskiego – “nie było nieprawidłowości”

02/07/2012
288 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Gdyby w kalendarzu istniał “Dzień bez manipulacji” GW musiałaby zawiesić nakład na ten jeden dzień.

0


Hiobowe wieści z Prokuratury Okręgowej ?
Niekoniecznie – druzgoczący opis tła tragicznego 10.04.2010 nie pozostawia wątpliwości, to po stronie (nie)kompetencji Tuska leży cała odpowiedzialność za katastrofę sprzed dwóch lat.

Dzisiejsze wiadomości podawane są raczej w minorowym nastroju. Oto Prokuratura Okręgowa umarza postępowanie smoleńskie w tzw. wątku organizacyjnym. Powodem jest "brak znamion przestępstwa."

Fakt, to informacja niezbyt dobra, niemniej w całym orzeczeniu zawarte są informacje o mocy dynamitu.

Rzecz najważniejsza i to w takim sensie, że powinna być leadem dnia, powielanym we wszystkich mediach z taką ilością wykrzykników ile pomieści szpalta:

Rzecznik prokuratury Renata Mazur – „jeśli chodzi o urzędników kancelarii prezydenta, wszystkie ich działania były prawidłowe. Mamy zatem oficjalny upadek narracji, która mówiła, że wszyscy coś tam spartaczyli więc nie ma co szukać winnych.

Współwina była wersją light, wersją hardcore wymachiwano znacznie dłużej – to kancelaria prezydenta i sam Lech Kaczyński mieli być głównymi odpowiedzialnymi z tragedię. Cytować nie będę bo czuję obrzydzenie, ale pewnie w pamięci wielu ludzi wciąż żyją wypowiedzi śmieci pokroju P*a czy N*o.

Media funkcyjne są najwyraźniej w szoku. G****a W*****a daje taki oto lead:

Ani w kancelariach premiera i prezydenta, ani w MSZ, ani w MON prokuratura nie znalazła osób, które można obarczyć karną odpowiedzialnością za przygotowanie wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku w kwietniu 2010 r. Dziś ogłosiła umorzenie śledztwa.

Fakty oczywiście są całkowicie inne – w KPRM, MON i MSZ dochodziło do poważnych naruszeń prawa, i to jak twierdzi prokuratura z pełną świadomością, to o osobie np. T. Arabskiego, niemniej mimo tego nikomu zarzutów nie postawiono. Ale GW nie przeszkadzają fakty, jak zwykle jest w stanie wytworzyć własną rzeczywistość.

Również "jak zwykle", GW w genialny sposób ofiarę pomieszała ze sprawcą.

Gdyby w kalendarzu istniał "Dzień bez manipulacji" GW musiałaby zawiesić nakład na ten jeden dzień.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
AdamDee

Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart

100 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758