Komentarze dnia
Like

Kaczyński: Postkolonialna Platforma to teraz postkomuna

23/10/2013
957 Wyświetlenia
0 Komentarze
17 minut czytania
Kaczyński: Postkolonialna  Platforma to teraz  postkomuna

Jarosław Kaczyński „że jest taki fenomen jak system postkomunistyczny, który niektórzy nazywają postkolonialnym, bo on ma wiele, zwłaszcza w sferze kulturowej, cech postkolonializmu, to niewątpliwie PO jest głównąw sensie funkcjonalnym, formacją postkomunistyczną.

0


„23 października Węgry obchodzą swoje święto narodowe – Święto Powstania i Walki o Wolność – upamiętniające rocznicę wybuchu antykomunistycznego Powstania 1956 roku. „…”Jak mówi jeden z organizatorów przedsięwzięcia, redaktor naczelny tygodnika „Magyar Demokrata” Andras Bencsik „..”Ponownie też chcemy mocno stanąć w obronie Viktora Orbana, jak to uczyniliśmy za pierwszym razem [czyli w styczniu 2012 roku, gdy po atakach na Orbana w Parlamencie Europejskim na ulice Budapesztu wyszło 400 tys. oburzonych Węgrów – przyp. red.]. Tym razem demonstrować będziemy pod od hasłem: „Nie będziemy kolonią! ’…(źródło )

 

„ Komorowski namawia Koreę do inwestowania w Polsce i zapewnia ,że lubimy pracować u obcych „…”Patrzymy na was jako na jeden z najważniejszych ośrodków cywilizacyjnych „….”Polska to kraj ogromnej liczby świetnie wykształconych, młodych pracowników, którzy chętnie zasilają zasoby firm zewnętrznych „…( źródło )

 

Jarosław Kaczyński „że jest taki fenomen jak system postkomunistyczny, który niektórzy nazywają postkolonialnym, bo on ma wiele, zwłaszcza w sferze kulturowej, cech postkolonializmu, to niewątpliwie PO jest główną, w sensie funkcjonalnym, formacją postkomunistyczną.„…”Platforma zawarła sojusz z SLD, ale funkcjonalnie weszła w miejsce osłabionego SLD. Zrobiła to, broniąc zdecydowanie interesów establishmentu ukształtowanego w ciągu mnie więcej ostatnich trzydziestu lat.”…” PO ten stan rzeczy zaakceptowała i po upadku SLD zaczęła tę grupę obsługiwać.”…”Zatem w największym skrócie – PO to postkomuna.”…”jednocześnie jest tym, co było potrzebne komunie w okresie przemian. Była to ideologia skrojona dla nich, w ramach której mogli przeżyć i umocnić się w roli nowej klasy właścicielskiej, a więc panującej.”..(źródło)

 

Zbigniew Kuźmiuk „ Kilka dni temu premier Węgier Wiktor Orban na posiedzeniu parlamentu powiedział „dla zagranicznych firm na Węgrzech era kolonizacji się skończyła” ….”Ponad rok temu w wywiadzie dla Polskiego Radia wicepremier węgierskiego rządu Zsolte Semjen stwierdził „korporacje zagraniczne wyciągały z Węgier znacznie wyższe kwoty niżby to wynikało z zasady zysku. Tak traktuje się kolonie, a nie równoprawne państwa członkowskie”. …..”My doskonale wiemy, że tzw. saldo dochodów w bilansie płatniczym obejmujące transfery kapitałowe z Polski i do Polski od lat jest ujemne i osiągnęło w 2012 roku astronomiczną kwotę 71,4 mld zł. „….”A więc niezamożna Polska jest dostarczycielem kapitałów dla zagranicy i w latach 2000-2012, ten transfer sięgnął blisko gigantycznej kwoty 500 mld zł. „….”Przejęcie odpowiedzialności za rządzenie w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość będzie oznaczało zdecydowanie „przykręcenie” tego kurka z odpływającymi z naszego kraju kapitałami i zrobimy to równie sprawnie, zgodnie z unijnymi regułami jak rząd Orbana na Węgrzech. „..( http://naszeblogi.pl/40844-orbana-zdemontowal-lichwiarski-system-bankowy )

 

 

Wiktor Orban „„Budujemy kraj, w którym ludzie pracują nie dla zysku obcokrajowców. Kraj, gdzie tonie bankierzy i zagraniczni biurokraci mają mówić, jak mamy żyć, jaką mamy mieć Konstytucję,kiedy możemy podnosić płace czy emerytury. Budujemy kraj, w którym nikt nie może narzucać Węgrom, by służyli interesom innych. „…”Na innowacje i badania przeznaczymy docelowo 4-5 proc. PKB. Kilka naszych uniwersytetów wprowadzimy do 200 najlepszych na świecie. „…”Stworzymy 10 tysięcy konkurencyjnych węgierskich przedsiębiorstw średniej wielkości wytwarzających także na eksport.Powołanie 15-20 węgierskich spółek działających w skali międzynarodowej,da siłę węgierskiej gospodarce, by zaznaczyła się na poziomie globalnym, a w tym samym czasie zadłużenie państwa zredukujemy do 50 proc. PKB.„…(http://naszeblogi.pl/36600-orban-deficyt-niewolnicza-praca-dla-lichwiarzy )

 

 

—-

Mój komentarz

 

Postkomuna zrobiła z Wesołego Bronka komwojażera zachwalającego najlepszy polski towar eksportowy , czyli tanią polska siłę roboczą . Polska , czyli II Komuna w czasach hegemoni Niemiec w Unii Europejskiej jak eufemistycznie nazywa się IV Rzeszę zrealizowała marzenie niemieckiego socjalisty o milionach polskich tanich robotników w głównie niemieckich fabrykach na terenie całej Europy .Tym socjalistycznym marzycielem był nie kto inny jak sam Adolf Hitler .

 

Viktor Orban pierwsze co zrobił , aby skończyć z wyzyskiem kolonialnym Węgier i przekształcaniem Węgrów a parobków pracujących za grosze dla obcych było …obniżenie podatków i kapitałowe wsparcie węgierskich firm .

 

Tusk, kolaboracyjny rząd, Komorowski i reszta układu kolonialnego traktuje Polaków jako bydło robocze , który można wynajmować kto da więcej . W końcu obce koncerny „inwestujące „ Polsce w zamian z prawo do eksploatacji taniej siły roboczej płaca nomenklaturze II komuny haracz a postaci ZUS, podatku dochodowego i VAT od wartości dodanej , czyli również od pracy . Ponieważ haracz jest bardzo wysoki , aby zrekompensować to koncernom obłąkany w swej chciwości postkolonialny układ zgodził się na wypłacanie Polakom nędznych pensji , co doprowadza do niespotykanej w historii z wyjątkiem okresu wojen masowej nędzy Polaków

 

„W zeszłym roku już niemal co dziesiąta rodzina robotnicza żyła poniżej granicy skrajnego ubóstwa. Oznacza to wzrost o 1,5 pkt proc. w ciągu zaledwie dwóch lat. „….”Niestety, dziedziczenie biedy pogłębia się w Polsce niezależnie od sytuacji makroekonomicznej kraju  – podkreśla prof. Domański.”…(źródło)

 

„Produkują w Polsce, bo koszty pracy w Chinach ciągle rosną. Obecnie są już zaledwie o 15-20 proc. niższe niż w naszym kraju. „..( http://naszeblogi.pl/33023-triumf-tuska-za-rok-polski-robol-tanszy-od-chinskiego )

 

Kiedy Kaczyński oskarża nomenklaturę postkomunistycznej Platformy o to że jest ona strukturą kolonialną to dane pokazujące strategię wynajmu Polaków jako siły roboczej obcym , aby za ten wynajem uzyska opłaty w postaci ZUS i podatku dochodowego .

 

Bardzo ciekawe jest w tym kontekście niszczenie polskich przedsiębiorców prze system podatkowy i terror reżimowych urzędów skarbowych . Po prostu niszcząc Polaków mających własne firmy postkomunistyczny Układ kolonialny niszczy z jednej strony konkurencję, która w szarej strefie zatrudnia Polaków bez płacenia haraczu II Komunie . Z drugiej strony niszcząc Polaków mających małe firmy wpędza się ich w nędze i zmusza się ich do pracy dla obcych koncernów. Z ekonomicznej eksploatacji Polaków i wpędzenie ich w nędze wspólne korzyści odnosi „Układ Komorowskiego Tuska „ i obcy .

 

Tutaj warto przyjrzeć się strategi Orbana .

 

Tomasz Teluk „Jednocześnie uruchomiono program tanich pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bank narodowy pożycza innym bankom forinty bez oprocentowania, pod warunkiem że udzielą MSP pożyczki najwyżej na 2,5 proc. (choć obowiązująca stopa procentowa wynosi 4,5 proc.) ….(więcej )

 

I .strategi …Chin

 

Rafał Otoka-Frąckiewicz Rozmowa z prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem, specjalistą od Dalekiego Wschodu ….„Tanie Chiny się skończyły „….””Istotą  sprawy  jest,  że  ówczesny  premier  wybrał  najpierw  2  tys.  firm  państwowych,  potem  ograniczył  to  do  600,  a  na  koniec  zostawił  200.  Na  wzór  japońskich  i  południowokoreańskich  czeboli  zaczęła  się  budowa  wielkich  konglomeratów  państwowych,  wspierana  przez  państwo.  To  powiązane  z  nim  przedsiębiorstwa  kapitalistyczne.  Czyli  przeciwieństwo  konsensusu  waszyngtońskiego,  który  stawiał  na  prywatyzację,  liberalizację  i  brak  kontroli  ze  strony  słabego  państwa.  Chińczycy  powiedzieli  zupełnie  inaczej:  silne  i  wspierające  gospodarkę. „….”Co  jest  istotne  z  naszej  perspektywy,  Chińczycy  wybrali  siedem  czy  osiem  sektorów,  poczynając  od  banków,  gdzie  nie  mógł  wejść  obcy  kapitał.  A  jeżeli  mógł,  to  tylko  w  drobnym  wymiarze.  Zawsze  bez  pakietu  kontrolnego  akcji.  Bankowość,  lotnictwo  cywilne,  porty  morskie,  telekomunikacja  oczywiście,  przemysł  wydobywczy,  przemysł  petrochemiczny.  To  branże,  w  których  żaden  obcokrajowiec  pakietu  kontrolnego  w  Chinach  nie  uzyska.  Po  prostu  chronią  swój  rynek  i  interesy. „….”Plus  dzierżawa  ziemi,  która  wyklucza  ewentualny  wykup  ziemi  przez  obcokrajowców. „…(więcej )

 

 

video W jaki sposób prawda staje się kłamstwem? ….PRL, postkomuna, III RP – chwiejna, podzielona Polska. Dlaczego złamano kregosłup narodowi? Dlaczego jedni stanęli przeciw drugim? Dlaczego obecna władza woli relatywizm, nie chce określić kto jest zdrajcą? Jaki stan jest najlepszy dla słabego, zniewolonego narodu? Na czym polega przekonanie ludzi pokonanych?
Druga część rozmowy Joanny Lichockiej z pisarzem Markiem Nowakowskim.

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

Jarosław Kaczyński „ W moim przekonaniu, odkąd PO przejęła władzę, podział postkomunistyczny zupełnie się odtworzył. Nie w tym sensie, że już wtedy Platforma zawarła sojusz z SLD, ale funkcjonalnie weszła w miejsce osłabionego SLD. Zrobiła to, broniąc zdecydowanie interesów establishmentu ukształtowanego w ciągu mnie więcej ostatnich trzydziestu lat. Jego dziełem w wielkiej mierze jest transformacja. Początków trzeba szukać w chwili, kiedy aparat t komunistyczny zaczął się zmieniać w grupę ludzi o uświadomionym interesie ekonomicznym, łączących się ze sobą także więzami rodzinnymi. Ten proces był jakoś moderowany przez władze komunistyczne „…”Potem w czasach rządów Jaruzelskiego ta grupa, w dość skomplikowanym procesie, wyłoniła się na tyle silna, że mogła podjąć transformację. Przeszła w nowy system z pewnymi stratami, przy różnych zmianach hierarchii, ale w III RP stała się podstawą establishmentu. Dokooptowano z jedne strony politycznej niektórych ludzi z Solidarności, przy czym w grę wchodziły tu też korzyści ekonomiczne, a z drugiej ludzi, którzy się do nich jakoś przebijali. PO ten stan rzeczy zaakceptowała i po upadku SLD zaczęła tę grupę obsługiwać. Gdy teraz zaczyna słabnąć, to z punktu widzenia interesów establishmentu funkcjonalne jest połączenie sił z SLD. Proszę pamiętać, że elementem obozu postkomunistycznego jest także PSL. „…”Zatem w największym skrócie – PO to postkomuna. Dokładnie tak. Jeśli możemy mówić, że jest taki fenomen jak system postkomunistyczny, który niektórzy nazywają postkolonialnym, bo on ma wiele, zwłaszcza w sferze kulturowej, cech postkolonializmu, to niewątpliwie PO jest główną, w sensie funkcjonalnym, formacją postkomunistyczną. Stanowią o tym różnego rodzaju relacje z establishmentem i to, co nazywamy niekiedy żartobliwie nowym światopoglądem naukowym, specyficzna forma bardzo uproszczonego liberalizmu czy raczej lumpenliberalizmu, określająca m.in. stosunek do państwa, a dokładniej niechęć do niego, podtrzymująca jego miękki, skrajnie nieefektywny kształt. To jest przecież dokładnie to, co głoszą twórcy PO, i jednocześnie jest tym, co było potrzebne komunie w okresie przemian. Była to ideologia skrojona dla nich, w ramach której mogli przeżyć i umocnić się w roli nowej klasy właścicielskiej, a więc panującej. Kontynuacją rządów komuny jest też całkowita rezygnacja Polski i z pełnienia roli podmiotowej w polityce zagranicznej. „….(źródło )

 

 

Jarosław Kaczyński „że jest taki fenomen jak system postkomunistyczny, który niektórzy nazywają postkolonialnym, bo on ma wiele, zwłaszcza w sferze kulturowej, cech postkolonializmu, to niewątpliwie PO jest główną, w sensie funkcjonalnym, formacją postkomunistyczną.„…”Platforma zawarła sojusz z SLD, ale funkcjonalnie weszła w miejsce osłabionego SLD. Zrobiła to, broniąc zdecydowanie interesów establishmentu ukształtowanego w ciągu mnie więcej ostatnich trzydziestu lat.”…” PO ten stan rzeczy zaakceptowała i po upadku SLD zaczęła tę grupę obsługiwać.”…”Zatem w największym skrócie – PO to postkomuna.”…”jednocześnie jest tym, co było potrzebne komunie w okresie przemian. Była to ideologia skrojona dla nich, w ramach której mogli przeżyć i umocnić się w roli nowej klasy właścicielskiej, a więc panującej.”..(źródło)

 

video W jaki sposób prawda staje się kłamstwem? ….PRL, postkomuna, III RP – chwiejna, podzielona Polska. Dlaczego złamano kregosłup narodowi? Dlaczego jedni stanęli przeciw drugim? Dlaczego obecna władza woli relatywizm, nie chce określić kto jest zdrajcą? Jaki stan jest najlepszy dla słabego, zniewolonego narodu? Na czym polega przekonanie ludzi pokonanych?
Druga część rozmowy Joanny Lichockiej z pisarzem Markiem Nowakowskim.

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte

 

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758