POLSKA
Like

Kaczyński obiecuje przeprowadzić konserwatywną rewolucję

04/09/2013
656 Wyświetlenia
1 Komentarze
17 minut czytania
Kaczyński obiecuje przeprowadzić konserwatywną rewolucję

Jarosław Kaczyński ”Obecna konstytucja jest naprawdę niedobra. Wchodząc w życie w 1997 r. spetryfikowała ona czysty postkomunizm. Przecież polski aparat państwowy nie został zbudowany do nowa, jest mutacją aparatu 
komunistycznego. „….”W nowej konstytucji trzeba jednak przede wszystkim wyraźnie zapisać kwestie aksjologiczne.

0


Obecny wstęp [„Obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i niepodzielający tej wiary” – red.] przypomina sformułowanie z czasów Gomułki: „partyjni i bezpartyjni, wierzący i niewierzący”. To jest całkowicie puste. Aksjologia konstytucji musi być jasna i zakorzeniona w tradycji – konstytucja powinna się zaczynać wezwaniem „W imię Boga wszechmogącego”. „…”W Anglii bardzo niewielu ludzi przyznaje się do wiary, a mimo to każde posiedzenie Izby Gmin rozpoczyna się od modlitwy. Bo to jest tradycja. Invocatio Dei miały Konstytucja 3 maja oraz Konstytucja marcowa – kluczowe ustawy zasadnicze w historii Polski. Ja nie chcę budować państwa wyznaniowego, tylko państwo mocno osadzone w polskiej tradycji. Czas przyjąć do wiadomości, że polityka to sztuka  wyboru opartego na zespole wartości ukształtowanych przez tradycje i religię.”….”musimy się zdecydować: albo rządzi prezydent, albo rząd.  W Polsce stworzono koncepcję prezydentury czynnej, która – jeśli prezydent i premier nie są ze sobą ściśle związani – musi prowadzić do konfliktu. Należy też jasno zapisać kwestie suwerenności Polski 
i wyższości krajowych przepisów nad prawem europejskim. Musi być jasno rozstrzygnięte, że gospodarzami w Polsce są Polacy i nie można nam narzucać niczego, co jest sprzeczne z polskim porządkiem prawnym i systemem aksjologicznym. Dlatego też jednoznacznie musi zostać zapisana kwestia rodziny i związku małżeńskiego. „…..”Rodzina jako związek kobiety i mężczyzny jest afirmowana przez państwo. Inne związki powinny być jedynie tolerowane. Zresztą, do pewnych granic – tą granicą jest pedofilia. Jest tendencja, żeby legalizować pedofilię. Jeśli w niektórych krajach zezwala się na stosunki z 12-latkami, to jest to właśnie pedofilia. Musimy się obronić przed tym szaleństwem. „…..”Mamy cały system finansów publicznych opisany na nowo w gotowych projektach ustaw. Chodzi o ustawy podatkowe i kompleksowy plan przebudowy urzędów skarbowych i celnych „…..”Tak – nowy VAT, nowy PIT i CIT, bez zmian zostawiliśmy tylko akcyzę. „….”A gdzie można ukraść najwięcej? Przy funduszach europejskich..Nagrania podsłuchów biznesmenów z firm drogowych obnażają ten stworzony przez PO system. Gdy wrócimy do władzy, to tacy ludzie znów powinni się bać. Będzie im grozić utrata majątku i wyroki. „…..”jest szacunek do uczciwego biznesu. Polsce potrzebni są Gatesowie, ludzie bardzo innowacyjni. Sądzę, że takich jest wielu, należy im pomóc „…..”Obserwują też nieuczciwą konkurencję i brak symetrii w traktowaniu krajowych i zagranicznych podmiotów „…..”. Generalnie Polacy zarabiają za mało, biorąc pod uwagę pozycję gospodarczą naszego kraju. A powinni zarabiać więcej – żeby zwiększyć popyt, jakość życia. A to proszę mi wierzyć przełoży się na wzrost. „…..”Jeśli wygramy przekonująco, to Komorowski będzie sobie zdawał sprawę, że zaszła poważna zmiana nastrojów społecznych i nie będzie szedł z nami na zwarcie. Oczywiście, najlepiej byłoby, aby wybory prezydenckie wygrał nasz kandydat prof. Piotr Gliński „…..”Oczywiście, że poprzemy wybory, ale tylko jeśli najpierw premier Tusk poda się do dymisji. Nie zgodzimy się na to, by ci ludzie, którzy przez tyle lat trzymali w rękach państwo, mogli jeszcze kontrolować wybory. „….”Jeśli po dymisji Tuska powstanie rząd pozaparlamentarny, aby pilnować wyborów, możemy się oczywiście na nie zgodzić. W innym przypadku trudno mi to sobie wyobrazić. „….”Inicjatywa referendum nie wyszła od Palikota – człowieka, który w niesłychanym stopniu przyczynił się do dewastacji naszego życia i powinien na stałe być wyeliminowany z polskiej polityki i jeszcze ponieść dalsze konsekwencje. „….”Żeby była jasność: moje kontakty z panem Guziałem są ograniczone. Musiałby nam dać gwarancje dotyczące spraw obyczajowych, bo ma tendencję do tęczowych manifestacji. Guział to człowiek bardzo nam  odległy, kiedyś związany z SLD, ale Platforma jest tak dużym złem… „…..”Nie będę opisywał składu rządu, choć mam go w głowie. Ale Antoni Macierewicz będzie w nim ważną osobą. „…..(źródło )

 

 

„ Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił, że największym zagrożeniem dla wolności jest poprawność polityczna. Dodał też, że bez wolnych mediów i pluralizmu nie ma demokracji. Aby bronić naszej wolności należy mówić stanowcze nie tym, którzy zamykają usta ludziom o odmiennych poglądach, dodaje. „….(więcej )

 

 

Kaczyński „ Czy nadal powinno się wymuszać poprawność polityczną, która de facto znosi dotychczasowe systemy wartości i niszczy tożsamości, zmienia społeczeństwo w manipulowaną bez trudu masę? …..”odrzucić hedonistyczną koncepcję życia człowieka sprowadzającą go do roli konsumenta …..(więcej )

 

Jarosław Kaczyński „ Musimy powiedzieć jasno: nie jeden raz w polskiej historii było już tak, że byliśmy wyspą wolności. I tą wyspą wolności musimy pozostać. Nie pozwolimy na to, by w Polsce jak w innych krajach, ktoś kto wyznaje wiarę chrześcijańską, kto wyznaje wiarę katolicką był prześladowany, był niszczony, był nawet więziony z tego powodu. A to dziś już w Europie się zdarza. Nie możemy się na to zgodzić „…..” pamiętajmy o słowach marszałka Piłsudskiego – zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Przed nami długa droga, mówił o niej ojciec Rydzyk, przed nami droga do rzeczywistej równowagi sił, także w mediach, bez tej równowagi bez zapewnienia praw katolikom Polska nie będzie krajem demokratycznym, nie będzie krajem, w którym wszyscy mogą swoją wiarę, swoją osobowość wyrażać w sposób równy „….” Jeśli myśleć o polskich sprawach i analizować je w chłodny sposób, to wracamy do prawdy podstawowej: nie ma Polski bez Kościoła, bo Kościół jest jedynym w Polsce dzierżycielem systemu wartości, który Polacy znają. (…) Kiedy tu stoimy – widzimy naszą siłę, jak nas jest wielu. Ale pamiętajcie, że poza tym klasztorem jest Polska i jest w niej wiele do zrobienia. Żeby ostatecznie zwyciężyć, jeszcze raz muszę odwołać się do słów o. dyrektora – musimy być jedno. Jeśli będziemy zjednoczeni, zwyciężymy. Podaję tutaj rękę tym, którzy kiedyś od nas odeszli – tak, musimy być jedno, zwyciężymy „…(więcej )

—–

Mój komentarz

 

Kiedy pisałem ,że jesteśmy świadkami rozpadu kulturowego i cywilizacyjnego Europy wzdłuż linii Odry , Sudetów , generalnie wzdłuż granic państw słowiańskich i Węgier to to co czyni Kaczyński jest tego najlepszym dowodem. Społeczeństwa Zachodu przyjęły bez szemrania religie niewolników, polityczną poprawność jako swoją świecką religię. Do tego doszedł socjalizm niemiecki , mutacja socjalizmu hitlerowskiego jako podstawa ustroju gospodarczego i społecznego .

 

Konsekwencja było totalitarne podporządkowanie jednostki państwu , zbiurokratyzowane jednostki , rozbicie rodziny , depopulacja rdzennym mieszkańców , korzystny dla koncernów i banków prymitywny konsumpcjonizm , gigantyczna imigracja siły roboczej .

 

Zachód wszedł w fazę cywilizacyjnej zapaści, z której prawdopodobnie nawet jeśli wybuchną w związku z próbą obalenia socjalizmu politycznej poprawności wojny domowe , zamachy stanu nie wyjdzie.

 

To co robi Kaczyński w Polsce ,a Orban na Węgrzech , czyli konstytucyjne , ustrojowe zlikwidowanie na terenie Polski i Węgier wpływów ideologicznych religii politycznej jaka jest polityczna poprawność to z jednej strony odsuniecie od Polski widma wprowadzenia socjalistycznego totaliataryzmu, a z drugiej wyrwania wyrwania Polski i Polaków z orbity dokonującej samozagłady niemieckiej Europy .

Już w tej chwili co chwile płoną przedmieścia Paryża, Sztokholmu, Londynu ,a to dopiero początek . Staczanie się gospodarcze Europy spotęguje i tak już narastający kryzys społeczny.

 

Polska i Polacy nie maja innej drogi jak dokonania konserwatywnej kontrofensywy przeciwko socjalistom i lewactwu . I jeśli się to uda Kaczyńskiemu to będzie to jeden z najważniejszych i mający konsekwencje dla całych następnych generacji zwrotów politycznych i kulturowych w historii Polski .

 

Zdaje sobie z tego sprawę doskonale pruskie lewactwo z Tuskiem i Sikorskim na czele . I dąży dokładnie do tego samego , tylko swój los związało z europejska , socjalistyczną IV Rzeszą

 

Sikorski „przystąpienie do strefy euro leży w strategicznym interesie Polski. Stawką jest geopolityczne umocowanie naszego kraju na dekady, a może – oby! – na wieki. „….(więcej )

 

Spuentuję to słowami profesora Zybertowicza „ „Część przedstawicieli polskich władz ulega mentalności kosmopolitycznej. Szczytem kariery jest dla nich „załapanie się” na jakieś wysokie stanowisko w instytucjach międzynarodowych. To sprawia, że lojalność wobec elit międzynarodowych bywa dla nich ważniejsza niż wobec swego kraju. „…(źródło )

 

video „Polski konserwatyzm w poszukiwaniu nowej tożsamości, 1/2, Klub Ronina”

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

Polski konserwatyzm w poszukiwaniu nowej tożsamości, 1/2, Klub Ronina

Profesor Zybertowicz „Część przedstawicieli polskich władz ulega mentalności kosmopolitycznej. Szczytem kariery jest dla nich „załapanie się” na jakieś wysokie stanowisko w instytucjach międzynarodowych. To sprawia, że lojalność wobec elit międzynarodowych bywa dla nich ważniejsza niż wobec swego kraju. „….”Jeśli uznamy, że kluczowym kapitałem Polaków jest tradycja narodowa, w tym szeroko rozumiany katolicyzm jako ważny nośnik tej tradycji, to atak na tę tradycję zmniejsza szanse, że uformujemy się jako nowocześnie zorganizowana grupą interesów. „…”W roku 1979 wybitny polski socjolog prof. Stefan Nowak postawił tezę o próżni socjologicznej. Oto Polacy posiadają dwa poziomy silnych tożsamości i lojalności: wąski, dotyczący rodziny i najbliższych znajomych oraz szeroki, symboliczny, związek z państwem i narodem. „…”Hiperindywidualizm i mentalność postkolonialna. Nie nauczyliśmy się dobrze rozumianego partnerstwa publiczno-prawnego. Zamiast tego plenią się grupki interesów, które wyrywają publiczne zasoby dla siebie. „….”Demokracja też jest stanem stopniowalnym i może ulec ufasadowieniu lub przechwyceniu przez oligarchiczne grupy interesów, które kosztem dobra wspólnego, np. bezpieczeństwa energetycznego państwa, działają na rzecz własnych korzyści. „….(źródło )

 

Jan Rokita „ “jeśli ktoś dzisiaj chce zapobiec odrodzeniu rosyjskiego mocarstwa pod rządami Putina, będzie dążyć do przejęcia władzy w Damaszku przez tamtejszych religijnych sunnitów, sprzymierzonych z Turkami oraz monarchami Półwyspu Arabskiego”.Każda zachodnia interwencja uprawdopodabnia taki właśnie rozwój zdarzeń. I czy ktoś nadal jest gotów na serio twierdzić, że to wszystko nic a nic nie ma wspólnego z polskimi interesami?”…”Ale ciągle powraca także pogląd, iż Damaszek nie ma jakiegokolwiek związku z polskimi interesami. Pół biedy, jeśli twierdzą tak politycy, którzy wiedząc, że dwie trzecie Polaków nie chce mieć nic wspólnego z syryjskim konfliktem, mają skłonność do prowadzenia gry “pod publiczkę”. A czasem nawet powinni w sprawach interesu państwa co innego mówić, a co innego myśleć, zwłaszcza jeśli planują wybieranie gorących kartofli z ognia obcymi rękoma. Nie wiem, czy tak jest, ale w każdym razie tak być może w przypadku Kaczyńskiego czy Tuska „….”Na pierwszy rzut oka widać, że od czasu bombardowań Belgradu w 1999 r. nie było planu zachodniej interwencji o tak istotnych, długofalowych konsekwencjach dla Europy Środkowo-Wschodniej. Doskonale rozumieją to prezydenci Litwy, Łotwy i Estonii, którzy właśnie na gwałt zbiorowo udali się do Waszyngtonu, aby tam wysłuchać uroczystego odnowienia przez Obamę gwarancji bezpieczeństwa ich krajów „….”Co najmniej od 1980 r. Syria jest rosyjskim lotniskowcem na Bliskim Wschodzie, z krótkim tylko momentem chwiejności po rozpadzie ZSRR. Teraz 80 proc. syryjskich dostaw broni pochodzi z Rosji, a Tartus jest jedynym na świecie przyczółkiem rosyjskiej floty wojskowej poza obszarem dawnego ZSRR. W Moskwie zapanowała więc histeria, kiedy Obama ogłosił zamiar bombardowania Syrii. Kremlowski ekspert postuluje odwetowe zajęcie Litwy, Łotwy i Estonii, w Dumie żądają odebrania Obamie Nobla, a sam Putin ogłasza wielką amerykańską prowokację „….(źródło )

 

 

Aksjologia (gr. αξιοs – godny, cenny + λογοs – nauka)

1. W węższym znaczeniu — szczegółowa teoria wartości, wchodząca w skład poszczególnych dyscyplin naukowych; dziedzina rozważań nad wartościami określonego rodzaju, np. moralnymi, estetycznymi, poznawczymi, ekonomicznymi, religijnymi.

2. W szerokim znaczeniu — ogólna teoria wartości, nauka o wartościach, wieloaspektowe rozważania teoretyczne dotyczące pojęcia wartości, wywodzące się z etycznych koncepcji dobra.

Aksjologia w szerokim znaczeniu zajmuje się:”…(źródło)

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816