POLSKA
Like

Kaczyński o działalności Korwina: Operacja czysto dywersyjna

11/07/2013
1365 Wyświetlenia
38 Komentarze
2 minut czytania
Kaczyński o działalności Korwina: Operacja czysto dywersyjna

Na jednym ze spotkań Jarosław Kaczyński zabrał głos na temat Janusza Korwin- Mikkego oraz Nowej Prawicy. Prezes PiS nie ma najlepszego zdania o jego działalności. Określa ją mianem “operacji o charakterze czysto dywersyjnym”.

W interesie komuny, było to, aby najzdolniejsza część młodego pokolenia nie uczestniczyła w budowaniu pomyślności nowej Polski. Kaczyński stawia zarzut Korwinowi, iż bałamuci on nam zdolną polską młodzież: “Nic tak w głowach nie mieszało młodym Polakom jak ideologia Korwina, która nie ma żadnego związku z rzeczywistością. Nigdzie na świecie te idee nie są realizowane. Natomiast świetnie ona służyła temu, żeby młodzi zdolni ludzie zamiast zajmować się tym jak zorganizować Polskę, wspólnotę roili o jakimś superaliberaliźmie; społeczeństwie, w którym nie ma żadnych obowiązków.

0


Nigdzie na świecie czegoś takiego nie ma(…) To jest jeden z mechanizmów manipulowania młodym pokoleniem, w szczególności jego najzdolniejszą częścią . Bo to właśnie w elitarnych uczelniach, w SGH w Warszawie ta ideologia pustoszy. Ci młodzi ludzie powinni zajmować się realną polską gospodarką, jak ją doprowadzić do rozkwitu, jak rozwiązać sprawy polskiego państwa, polskiego statusu jako narodu. A oni się zajmują jakimiś bajkami jak to na Wyspach Dziewiczych jest dobrze”.

Ponadto Kaczyński zwraca uwagę, że liberalne poglądy głoszone przez partie Korwin- Mikkego uzasadniały oraz usprawiedliwiały rabunek jakiego dokonali postkomuniści w III RP na polskim majątku narodowym: “To była bardzo dobra robota,nie twierdzę, że świadoma, dla tych, którzy chcieli utrzymać w Polsce dawne stosunki: przewagę nomenklatury, tych którzy nas dręczyli i okradali przez wiele lat. To temu służyło! Trzeba rozumieć czemu te wszystkie bredzenia służą.To jest operacja o charakterze czysto dywersyjnym “- stwierdził Kaczyński.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego dzisiaj postkomunistyczny establishment będzie używał Korwina do walki z PiS w celu utrzymania obecnego porządku: “W tej chwili ci, którzy boją się rządów PiS, zastanawiają się co tu zrobić, żeby PiS nie wróciło do władzy i Nowa Prawica jest metodą, która ma temu służyć”.

Wśród niektórych środowisk panuje przeświadczenie, iż prawica musi być wolnorynkowa. Wynika to z umiłowania wolności, oraz uznania wolnej woli jaką otrzymaliśmy od Boga. Sam Korwin często odwołuje się do zasady, iż “chcącemu nie dzieje się krzywda”. Jarosław Kaczyński zakwestionował ten pogląd i odwołał się do przykładu francuskich partii prawicowych, które często prezentowały socjalny program.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Radzio

182 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar Marek

  Strach Kaczyńskiego przed prawdziwymi partiami prawicowymi wzrasta. Urwanie 5-7% głosów może spowodować brak możliwości samodzielnego rządzenia.
  Dlatego w miarę wzrostu notowań KNP oraz RN ataki na nich będą częstsze i brutalniejsze.

  0
 2. Prorokuję – w zapomnianym przez Boga i ludzi kamieniołomie, ciota Kaczyński będzie przykuty do jednej taczki z JKM, a JA będę odrzucał ich prośby o łaskę.

  0
  • Avatar Joasia

   “Rusticulus” !!! – Głupek ! Koszmarny głupek ! Nic więcej nie da się powiedzieć !

   0
  • Avatar ADA

   sam jesteś ciotą idiotą, to nie obelga ale diagnoza jełopie POpaprany. Kto i po co daje ci jeść? Ja bym nie dała i jednego idioty byłoby mniej…

   0
  • Panie Rusticulus,czy nie wie Pan,co sie stalo z artykulem,wyslanym do Jaroslawa K przez blogerow i duchownych kilka dni temu.

   0
 3. Avatar antares

  Kaczyński to bolszewicka to imitacja człowieka inteligentnego. Niby słowa potrafi układać bez komorowskiego “bulu” – ale to tylko taka różnica między Kaczyńskim a Szmaciakiem , że Kaczyński już nie używa onuc. Swoją drogą skarpetek do dzisiaj nie nauczył się podciągać a i zawiązywanie sznurówek przekracza jego umiejętności praktyczne. Jeśli ktoś kogoś w III RP używa do swoich celów to tylko Kaczyńskiego, który sam zresztą przyssał się do cycka III RP “dotacyjnie”. Jest na tyle głupi, że nawet gdy widzi że poglądy JKM-a zdobywają poparcie wśród najbardziej inteligentnych młodych ludzi – to twierdzi, że poparcie jest wynikiem manipulacji. Kaczor jest skuteczny wśród durniów. Niestety pogłębia ich głupotę.

  0
 4. Avatar Stefan

  Drogi “Radziu”, pozwolę sobie odnieść się do Twojej charakterystyki, która w dużej mierze będzie rzutowała również na ww. artykuł.
  Piszesz, że “zabijasz słowem”. Kiedy to miało miejsce, uprzejmie pytam?
  Ani to dowcipne, co piszesz, ani szczególnie doniosłe naukowo, otwierające oczy na pewne dotąd niezauważalne zjawiska, ani wreszcie szczególnie mądre. Ot, takie pomieszanie z poplątaniem, polegające głównie na negowaniu Michalkiewicza czy Korwina, ale już bez żadnych własnych konstruktywnych poglądów na daną sprawę. Taki przeciętniak z Ciebie, dolne stany średnie, bym powiedział.
  I jeszcze jedna rzecz, która być może usprawiedliwi Twoją pychę – ile Ty masz lat? 15, 16? Bo z całym szacunkiem, ale osobę podpisująca się jako “Radzio” muszę podświadomie uważać za gówniarza…

  0
 5. Pingback: WCzc.Jarosław Kaczyński raczył był nazwać mnie oczywistym dywersantem | 3obieg.pl

 6. Avatar kura ra

  antares, stary gimbusie – a wiesz, że fikke-mikke znów u opary pisywa?

  0
  • Avatar antares

   Nie wiem. Ale jeśli ty na ścianie w sraczyku napiszesz że dwa dodać dwa jest cztery – nie będę miał o to do ciebie pretensji. Po epitecie jaki przydzieliłeś JKM-owi człowiekowi o umyśle najwyższej jakości – widać żeś nie kurara a zwietrzała trutka na szczury.

   0
   • Avatar kura ra

    ależ nie gniewam się wcale; wstań i leź :]

    0
    • Avatar janum

     No jakby to powiedziec ma pan racje i antares juz nie jest taki
     wielki , jak mu sie wydaje. No i tak na marginesie , nick Antares
     to chyba wybor albo malego penisa albo zbyt duzego wyobrazenia o sobie.
     mili

     0
   • Avatar janum

    No to antares zachowal sie rzeczowo, nic nie wie ale sraczyki odwiedza.
    @antares
    umysly genialne ocenia sie nie po muszce i belkocie a po osiagnieciach.
    Tutaj pan w muszce ma osiagniecia mizerne.
    Wiem, to my jestesmy idiotami a on geniuszem ale takiego przyglupa, inteligentnego
    swiat dawno nie widzial.. Partia zwyszkuje w ocenach a on walnie numer aby notowania spadly. Mnie sie wydawalo zawsze ze polityk musi umiec zawierac kompromisy.
    Chyba sie pomylilem, siekiera pana w muszce napewno zadziala on jest genialny.
    Antares ma racje umysl pana w muszce jest najwyzszej jakosci, sluzby to doceniaja.
    No i tak mozemy sobie gadac.
    mili

    0
 7. Avatar jackolo

  to jakiś horrendalny bełkot… cytując klasyka Frasyniuka: “Jarek, p***dolisz!”, z tą tylko różnicą że teraz robi to świadomie

  0
 8. Avatar bolo

  Żyd Korwin-Mike kanalizuje bunt !!! Jednoczy wokół siebie cenne jednostki, a potem wpuszcza je w maliny. Bardzo niebezpieczny, bo logiczny i inteligentny.

  0
 9. Odpowiedz Korwin Mikkego Kaczyńskiemu:
  “Kaczyński powiedział: „ideologia Korwina nie ma żadnego związku z rzeczywistością”. Tak jest! Nie chcemy związku z korupcją, głupotą itd.!
  Odrzucamy tę rzeczywistość – a ludzie, którzy tę rzeczywistość tworzą, nie będą mieli żadnego wpływu na budowę Nowego Państwa Polskiego – bo by tam przenieśli obecną zarazę.

  WDost.Marek Borowski (Warszawa-Praga, niezal.) powiedział to był dosadniej: „Korwin-Mikke jest poza głównym nurtem polskiej polityki”. Tak jest! Bo „główny nurt polskiej polityki” to po prostu kloaka!”
  “WCzc.Jarosław Kaczyński oświadczył: http://tiny.pl/h6d1t, że moja działalność jest „czysto dywersyjna”. Istotnie: psuję piękny układ PO-PiS!
  Bo, jak każdemu mądremu wiadomo, ONI bawią się z nami w „dobrego i złego gliniarza”.

  Ja tylko przypominam, że kiedy WCzc.Jarosław Kaczyński nie robił nic, a śp.Lech Kaczyński pisał doktoraty o przewagach marksizmu-leninizmu, to ja siedziałem w więzieniu – a dziś jestem: zwolennikiem gen.Czesława Kiszczaka, miłośnikiem Adolfa Hitlera, agentem sow… pardon: rosyjskim i białoruskim oraz unio-fobem potępiającym znakomicie wynegocjowany przez b-ci Kaczyńskich „Traktat Lizboński”

  Ja już za komuny przywykłem do takich oskarżeń. Spływa po mnie, jak woda po kaczce.””

  0
 10. Avatar brambor

  kilka dni temu słuchałem w zetce wywiadu z aparatczykiem pis (nazwiska nie pamiętam) i ówże pan opowiadał o tusku jaki to z niego marny przywódca bo wszędzie szuka wrogów i bez nich zginie 🙂 i ujrzałem wtenczas prezesa na mównicy gdy stał i mówił te słowa “w stanie wojennym my byliśmy tu a oni tam” 😀 on dymał kota, brat bratową a pospólstwo należące do solidarności dostawało wpierdol od milicji a teraz dostaje finansowy wpierdol od pogrobowców solidarności i jakoś od 20 lat nic się nie zmieniło mimo że rządzili czarni, czerwoni i człony opus dei i jak syf mieliśmy tak mamy.

  0
  • Avatar janum

   No jak w zetce to sprawa zalatwiona. Czy szanownemu panu jest znana ta druga strona?
   Polecam troche wlasnej inicjatywy.
   A tak na marginesie kiedy rzadzli Czarni? Ma pan troche wiedzy o Kosciele, chyba nie.
   A jezeli to tylko z Wyborczej , gdzie nawet sledz sie obrazi jezeli go owina tym syfem,
   mili

   0
 11. “Nigdzie na świecie czegoś takiego nie ma(…)” – powiedział “Mędrzec” Jarosław.
  No cóż, Panie “Mędrcu” Jarosławie. Podobno starożytni Grecy mieli takie powiedzenie:

  “Nie mów, że tak robią inni! Pomyśl raczej czy powinni”.

  Być może właśnie dlatego, że tak mówili, tak wspaniale rozwinęła się ich nauka i kultura. I pomimo, że koniec końców przegrali z prymitywniejszymi od nich Rzymianami, to w pewnym sensie zwyciężyli ich… kulturalnie. Rzymianie zaś byli na tyle mądrzy, że nie zniszczyli ich dorobku, a w dużym stopniu go przejęli kreatywnie rozwijając, choćby w dziedzinie nauki, techniki i prawodawstwa. Potem chrześcijaństwo kreatywnie przejęło dorobek Rzymian (dobrze jest poczytać Łysiaka zamiast wierzyć lewackiej propagandzie). A dzisiaj Kaczyński i jemu podobni głoszą swoje “odkrywcze” przemyślenia, jakby do normalnej szkoły nigdy nie chodzili, a doktoraty robili na WUML-u (Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu- Leninizmu) – eee, szkoda gadać.
  Janusz Żurek

  0
 12. Moze ktos wie,czy on ma jeszcze kota. Mowiac prawde,nie mam do niego zaufania. Jego czorne slepska mowia swoje.

  0
 13. Avatar KonserwatystaAntyliberal

  Bardzo dobry kierunek PiSu.odciecie sie od neoliberalow,propagujacych totalny anarchizm spoleczny i ekonomocznu,z wszecharzaca nieiwdziala reka rynku-reka niewidzialna,le ciala w Nowym Jorku i Genewie.Korwin i ini neoliberalowei to gangserka,ktora nalezy zmarginalizowac-po 20 latach rozpasania.

  0
 14. Avatar janum

  Mozna przypuszczac ze ten pan w muszce ma zadanie do wypelnienia.
  Nie ufam mu bo zachowuje sie jak idiota.
  Kiedy tylko procenty skakaja, walnie taki numer ze nawet ja wierze ze to agent.
  mili

  0
  • “Kiedy tylko procenty skakaja, walnie taki numer ze nawet ja wierze ze to agent.”
   No cóż! Jedni zrozumieją inni nie, a telewizja i tak przekręci.
   Jak można się dowiedzieć ze statystyk, w każdym społeczeństwie ludzi
   myślących swobodnie, a zarazem aktywnych jest tylko od 3-5%. Zostają oni w
   sprzyjających warunkach najczęściej wybitnymi politykami, przemysłowcami,
   uczonymi, mężami stanu itp., a w niesprzyjających są mordowani, gniją w więzieniach,
   wyjeżdżają z kraju lub ukrywają swoje zdolności. Jeśli jakaś społeczność
   zostanie pozbawiona (lub co gorzej pozbawi się sama) jakiejś ich części, w
   takim kraju sytuacja się pogarsza, a tak to od wieków działo się w Polsce.
   Nie dziwota zatem, że średni współczynnik inteligencji (IQ) Polaków jest
   według niedawnych badań niższy niż otaczających nas sąsiadów. Oprócz tych
   ludzi są warstwy półinteligentów i ćwierć inteilgentów, którzy mimo, że
   niejednokrotnie ukończyli wyższe studia (poziom ich wraz całym szkolnictwem
   dramatycznie ostatnio w Polsce spada), są tylko “odtwarzaczami” tego co
   wtłoczyła im do głów szkolna propaganda i “musowe środki przykazu”. Mimo
   tego, jako wykształceni i trochę myślący, też stanowią wartość dla
   społeczeństwa, a ich ubytek związany z wyjazdami za pracą także odbija się na
   kondycji kraju. Jakiś czas temu w “niszowym” radiu katolickim EM z Katowic
   ( nigdzie indziej w “merdiach” nie słyszałem) podano wyniki przeprowadzonych badań pod tytułem: “Kogo
   boją się Polacy?”. Okazało się, że najbardzie boją się tego czym straszy
   propaganda, czyli Putina i Eryki Steinbach (a nie np. Anieli Merkel – której
   ja osobiście bardziej bym się obawiał). Odsetek bojących się Putina i Steinbach Polaków rósł wraz z
   wykształceniem, co dowodzi, że im ktoś dłużej był kształcony, więcej czyta i
   więcej interesuje się światem jest w większym stopniu ogłupiony niż
   przeciętny czytelnik brukowców jak “Fakt” czy “Super Ekspres” – gazet o
   sporym nakładzie, choć przeciętny
   czytelnik takich gazet jest na ogół w stanie zrozumieć hasła w
   stylu “Folwarku zwierzęcego” Orwella: “cztery nogi dobre, dwie nogi złe” itp..
   No i jest jeszcze telewizja, która “kształci” ludzi i pozwala się im
   czuć “mądrymi”. Co takiemu “wykształconemu” na telewizji mądrego może
   powiedzieć sąsiad, jak przecież właśnie jemu telewizor “powiedział” to i
   tamto – w końcu “świętą prawdę”! W dodatku “merdia” (to z polskiego merdać lub francuskiego merde) wytwarzają w umysłach blokady
   pewnych tematów i ludzie boją się popełnić “myślozbrodnię” Nie dziw się więc,
   że ludzie nie chcą rozmawiać na tematy niepoprawne poltycznie, a na
   samą myśl pomyślenia o kwestionowaniu objawionych “prawd europejskich” s…ą ze
   strachu w portki.
   żurek Janusz

   0
 15. A kto doprowadzil do tego,ze w Polace sa tylko dwie liczace sie partie P.O.i Pis? Obydwie one sluza temu samemu panu.Nie sympatyzuje ani z jedna,ani z druga.Jaro to dobry aktor,co takiego zrobili blizniacy jak rzadzili wspolnie,pytam co ? Na koniec,czy odpisal na apel blogerow i duchownych,ktory mu wyslali? Widze,ze artykul wcielo.

  0
 16. Avatar Sh4dovv

  Ujme prosto z praktyki wiemy:
  Cud estonski (po upadku komuzmu startowali z nizszego od nas poziomu i nas przegonili), cud irladzki,Chile (najbogatrze panstwo ameriki poludniowej), bastwana(40 lat temu najbiedniejsze panstwo afryki obecnie jedno z najbogatrzych),singapur, chiny (40 lat szybkiego wzrostu po reformach bazujachych nad singapurze), niemcy (po reformach Ludwika Erharda), kanada (reformy ktore zredukowaly dlug z 60% do 20%), …
  W 9/10 przypadkow gdy czytam o sukcesach gospodarczych panstw w ostanim wieku, to przeprowadzone zostaly reformy zgodne z ideologia korwina ( czescia gospodarcza).
  Wiec jesli wezmiemy to co Pis zrobil przez 2 lata swych rzadow widac ze to wlasnie Kaczynski i Pis to …(sami cos wtawcie) ktorych dzialania na dlusza mete szkada polsce i polakom.

  0
 17. Avatar Pyrka

  A może warto się zastanowić nad tym, dlaczego to właśnie wśród elitarnego grona młodych ludzi ta idea jest tak popularna? Czy może dlatego, że jest kwintesencją tego co należy zrobić z polską gospodarką, aby rozkwitła?
  Są dwie opcje, albo Pan Jarosław Kaczyński nie rozumie idei wolności gospodarczej i wygaduje głupoty albo zna i rozumie idee głoszone przez Pana Janusza i specjalnie kompromituje go w oczach ludzi, którzy ich nie znają.

  0
 18. Avatar Pyrka

  Jeszcze dodam, iż twierdzenie, że takie idee nigdzie na świecie nie obowiązują jest kłamstwem. Tak funkcjonowała XIX-wieczna Ameryka u szczytów swej świetności. Chiny, Malezja, Tajlandia, Botswana kierują się teraz właśnie taką polityką gospodarczą, co skutkuje ok. 10% wzrostem gospodarczym. Czyli, jeżeli taki chińczyk dzisiaj ma 10 książek, to za rok będzie miał 11 książek, a za dwa lata będzie miał 12.1 książek, za trzy lata 13.31 książek, cztery – 14.64 książek, pięć – 16.11 książek, czyli nie dość, że ma nową książkę co rok to jeszcze jedną gratis. A przecież, przy 10% wzroście gospodarczym nie tylko pomnażamy ilość książek, które mamy, ale też wszystkich innych rzeczy. Któż, by nie chciał wprowadzenia w życie idei głoszonych przez Pana Janusza…

  0
  • Avatar Sterany ,,nowicjusz''.

   …bo to być może jest ,,only idea…” Kaczyński jest STAŁY I OBLICZALNY!! I od tylu lat pomnożylibyśmy polski kapitał a ( za E. Gierkiem), a ludzie żyli dostatniej! Życzyłbym sobie, aby nasi obywatele (i nie tylko) którzy pracują nie byli dojeni przez zbrodniarzy nazywani BANKOWCAMI BO TO ,,ZWIERZĘTA BEZ SUMIENIA”” i nie zostawia pracownikowi złamanego grosza!! Tak działa żydowski ,,kapitał”

   0
 19. Avatar RD

  Faktycznie zachowanie JKM jest dziwne, przestudiowałem (Studiuje) jego osobę, przynależność partyjną itd. i wcale nie jest tak kolorowo w innym świetle.
  Jeżeli jesteśmy racjonalnie myślącymi osobami to musimy dopuścić też drugi głos mówiący przeciw.
  Chociaż byłem zaślepiony KNP to Pan Kaczyński ma rację…..

  0
  • Avatar Pyrka

   Co do byłej przynależności partyjnej Pana Janusza, to nie rozumiem, czemu wcale nie jest tak kolorowo? Jak na tamte czasy, to całkiem przyzwoicie. Z resztą proszę posłuchać jego wypowiedzi na ten temat, to może spojrzy Pan na to trochę inaczej.
   Pan Kaczyński nie ma racji. Pan Janusz popierał “rabunek jakiego dokonali postkomuniści w III RP na polskim majątku narodowym” jako, że jest za prywatyzacją. O wiele lepiej, jeżeli nawet sobie coś zakradną i zacznie to funkcjonować dobrze, niż gdy potencjał się marnuje w rękach rządu. Zrozummy, że dla nas jako dla narodu jest lepiej gdy fabryki, duże budynki są zagospodarowane i pracują.

   0
 20. Avatar Sterany ,,nowicjusz''.

  Nie wątpliwie ….inteligentny jest, ale cynik!! Ale chciałbym sie mylić, bo potrzebny jest Polsce geniusz, ale nie piewca zbrodniarzy, nie zależnie czy lubi, szanuje przeciwników czy też nie. To nie sekwencja z filmu ,,Carski kurier” gdzie w ostatnich słowach Turek mówi do Strogonowa na łożu śmierci, …a mogliśmy zostać przyjaciółmi, na co odpowiada mu sam Strogonow… ale Ty jesteś moim przyjacielem. Turek był , co by tu nie pisać wielkim patriotą, ale to nijak ma się do postawy Mikkego. To znaczy, ze nie można zaufać Korwinowi skoro jest Żydem. Myślę że po części Cejrowski miał racje… Korwin Mikke to geniusz, ale mógłby być co najwyżej doradcą prezydenta. Myślę że miał na myśli że nie można było by mu zaufać. I tak też sądzę ja.

  0
 21. Avatar Sterany ,,nowicjusz''.

  …bo to być może jest ,,only idea…” Kaczyński jest STAŁY I OBLICZALNY!! I od tylu lat pomnożylibyśmy polski kapitał a ( za E. Gierkiem), a ludzie żyli dostatniej! Życzyłbym sobie, aby nasi obywatele (i nie tylko) którzy pracują nie byli dojeni przez zbrodniarzy nazywani BANKOWCAMI BO TO ,,ZWIERZĘTA BEZ SUMIENIA”” i nie zostawia pracownikowi złamanego grosza!! Tak działa żydowski ,,kapitał”

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816