Artykuły redakcyjne
Like

Kaczyński jak Hindenburg – prezydent Rzeszy

09/06/2013
835 Wyświetlenia
7 Komentarze
2 minut czytania
Kaczyński jak Hindenburg – prezydent Rzeszy

Nie jestem zwolennikiem PiS, ale uważałem, że w tej sprawie PiS odgrywa dobrą rolę, w o wiele bardziej cywilizowany sposób zagospodarowuje nastroje środowiska, które – gdyby PiS-u nie było – mogłyby ulec tego rodzaju demagogicznym poglądom” – i chwali póki co postawę prawicowej opozycji.

Pierwsze komentarze, lecz bardziej ataki medialne na Ruch Narodowy którego siłę nie sposób przecenić, po wczorajszej wypowiedzi wysokiego funkcjonariusza Pałacu Namiestnikowskiego, że  “z pewnym zadowoleniem obserwował kanalizowanie ruchów prawicowych przez PiS“,  zadziałały zasadą „stołu i nożyczek”.

0


 

9cd604f3016d7aeecbdd62bb26cbf9ba,641,0,0,0

Po wypowiedzianych słowach Kaczyński jak Hindenburg – prezydent Rzeszy, …”, nie w GW, Onecie czy innym mainstreamie, lecz pod wiodącym mottem „my informujemy, oni kłamią”, zapoznać się możemy z popełnioną treścią niejakiego „kp”, pt. Wysoki aparatczyk PZPR gościem honorowym na zjeździe Ruchu Narodowego.

Wystarczy że z wysokiego, decyzyjnego szczeble padnie jakakolwiek krytyka „jedynie słusznej prawicy”, a zaraz ogary które informują nie kłamiąc, rozpoczynają nagonkę.

Sama treść artykułu, a raczej notki prasowej, jest niczym szczególnym, nowym. Nie zaskakuje. Sprowadza się jedynie do zaakcentowania udziału w Kongresie Bogdana Poręby. Rafał Ziemkiewicz odpowiadając na pytanie o udziale Poręby odpowiedział na Twitterze – “Był, awanturował się, że go nie dopuszczono do głosu i że nie zaproszono go do podpisania deklaracji ideowej. (…) Wedle mojej wiedzy to było otwarte spotkanie, tzn. nie prowadzono selekcji rejestrujących się jako uczestnicy“.  To zdarzenie mogliśmy obejrzeć w bezpośredniej transmisji.  Jeśli uznamy iż jego obecność była, nazwijmy ją wpadką, to Kongres Ruchu Narodowego był bardziej wiarygodny niż kongres PiS czy PO, gdzie wszytko z góry jest ustalone i ocenzurowane przez linie partii, nie ma miejsca na podobne „spontany”. Pamiętać przy tym należy że nikt nie rekrutował zaproszonych, że swój udział można było zgłaszać do ostatniego „dzwonka”.

logo

A miast motta “my informujemy, oni kłamią” tak gwoli elementarnej rzetelności, może pan/pani „kp” przejrzy listy członków PiS?, i wykaże podobne casusy.

Inne zapisy autora:

0

Andrzej Slonawski
Andrzej Slonawski

Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół

190 publikacje
124 komentarze
 


 1. Tego można było się spodziewać. Tropiciele faszyzmu z Gazety Polskiej nie zawiedli i tym razem. Czy Wildstein junior, redaktor Mucha lub „side kick” Pereira wytropili jakieś swastyki na zjeździe RN? Nie, ale udało im się wytropić komunizm! Media „rabinatu” Sakiewicza ochoczo donoszą o obecności na kongresie RN Bohdana Poręby. W czasach PZPR był on członkiem Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej, był też członkiem PRONu.

  Media Sakiewicza oczywiście nie po raz pierwszy próbują zohydzać Polakom Ruch Narodowy, jak mogli by robić inaczej? Tuba propagandowa PiS dzielnie walcząca o serca wyborców dla prezesa, każdym dostępnym sposobem musiała coś wymyślić. Jak wtedy gdy wysłali szpiegów z krainy deszczowców (Mucha i Pereira) aż na odległe Węgry, by na koncercie narodowców doszukać się badylarza sprzedającego tandetne medaliki ze swastyką, co było podstawą (sic!) do konkluzji, że każdy narodowiec to nazista. Styl dobrze znany z Gazety Wyborczej, czyż nie?

  Tym razem jednak, nie odważyli się posłać żadnego rozpoznawalnego dziennikarza. Próżno było na kongresie Ruchu Narodowego szukać rudej, niechlujnej brody Wildsteina juniora, mimo to udało się znaleźć jakiś brud – byłego komunistę! Czego media Sakiewicza nie podały to sedno, że ów człowiek nie mówił jak komunista. Jego postawa była jak najbardziej patriotyczna, no ale cóż, kiedyś był komunistą a jak wiadomo, ludziom poglądów zmieniać nie wolno, przynajmniej wedle talmudycznej mentalności redaktorów z GP.

  Skoro tak i błędy przeszłości muszą szufladkować człowieka do końca życia, co powiedzieć o szefie TV Republika i jednym z czołowych piór wesołej kompanii Sakiewicza – Bronisławie Wildsteinie? On też podobno jest już „byłym” masonem. W przeciwieństwie jednak do Bohdana Poręby nie odcina się w sposób wyraźny od swojej przeszłości, co więcej o kolegach okultystach wypowiada się ciepło oraz deklaruje, że nie zdradzi ich tajemnic. Zaprawdę – człowiek honoru! Wzór moralny IV RP 🙂

  Ciekawe też, czy medium Sakiewicza napisze tak “rzetelny” artykuł o pośle Jasińskim, Cybulskim, Łopińskim czy też Stanisławie Kostrzewskim który działał w PZPR do momentu jej rozwiązania? Jak bardzo Niezależna jest “niezależna”?

  Co do samego Poręby to został wpuszczony na 3 minuty na końcu drugiej części kongresu po wystąpieniach kilkudziesięciu innych osób tylko po to, żeby zaprezentował inicjatywę filmu odkłamującego takie brednia jak choćby zawarte są w “Pokłosiu”. Nie był więc ani gościem honorowym, ani w ogóle gościem. Niezależna.pl w związku z podaniem nieprawdy może się spodziewać procesu sądowego, co zapowiedział już na FB Robert Winnicki.

  Podobnie jak III RP Sakiewicz też ma swoich “ludzi honoru”. Zapewne czytelnicy jego mediów patrząc na redaktorów o tak podejrzanej moralności jak Bronisław Wildstein dalej spokojnie będą posłusznie myśleć to co podpowiada im ex? Mason, podobnie jak teraz, gdy owe media starają się za wszelką cenę udowadniać, że Ruch Narodowy to albo naziści albo bolszewicy (stosowane dowolnie).

  0
 2. (…) Nie odmawiamy nikomu prawa do sprawiedliwej, uczciwej krytyki Ruchu Narodowego, tak samo jak my otwarcie krytykujemy obecny system polityczny i stanowiące jego część – Prawo i Sprawiedliwość. Ale to co obserwujemy jest czymś niepojętym; skalą manipulacji odnośnie Kongresu Ruchu Narodowego “niezleżna.pl” pozostawiła daleko w tyle Gazetę Wyborczą, TVN i wszelkie lewackie media. Przed taką agresją będziemy się zdecydowanie bronić i będziemy kontratakować, obnażając faryzeizm oraz hipokryzję. Będziemy to robić coraz skuteczniej, bo z dnia na dzień nasze siły rosną.(…) Robert Winnicki.

  0
 3. nie wiem,czy to już taka polska przypadłość,że nie potrafimy nic razem zrobić ? Skoro okazało się,że w kręgi Narodowe weszli ludzie z dawnego =obecnego układu, to czy nie było by słuszne,przyjrzeć się tym ludziom i unieszkodliwić, niż atakować tych, którzy to zdemaskowali ? Mnie tam zastanawia, czy cały ten ruch narodowy nie jest drugą Solidarnością z Bolkiem na czele. Byle tylko zaprzepaścić poparcie PiS. Miałam wątpliwą przyjemność bliższego przyjrzenia się niektórym postaciom tej opcji narodowej i pozostałam zniesmaczona. Podejrzewam,że interesy osobiste biorą górę nad interesem Narodu .
  Kto i po co roznieca i dzieli prawicę? Ma w tym interes obecny układ ,który wylansuje kolejną UW ,byle tylko Polacy byli ciągle pod tym samym butem. Pycha ludzka, która każe pchać się na świeczniki ,zawiść i zazdrość ,daje takie właśnie efekty, że dwóch Polaków to trzy odmienne zdania i wszyscy skaczą wszystkim do oczu. Oczywiście ,cała masa ludzi uczciwych ,prawdziwych patriotów, może po raz kolejny zostać zwiedzioną i znowu zaprzepaścić na lata swoją szansę dziejową. Jestem zniesmaczona wszelkimi atakami tego portalu na tych, z którymi powinniśmy trwać w przyjaźni w imię wspólnych celów i tych samych wartości. Pokory panowie bracia. Więcej pokory.

  Boże. Zlituj się nad Polską i Polakami i Ty sam, nam Króluj .

  0
  • Nie odwracaj kota ogonem… Jak na razie to zdrajcy z PiSu obszczekują Ruch Narodowy, posuwając się do zwykłych kłamstw. Polacy pamiętają, czyimi głosami zostali sprzedani Brukseli.
   PO = PIS. Świniom nie przeszkadza żarcie z jednego koryta.

   0
  • Szach i pat.Kogo masz na myśli pisząc o prawicy polskiej?Żydowski PiS?No to strzeliłeś sobie w pietę,będzie bolało i już zapewne utykasz na lewa nogę.W Polsce nie ma prawicy a ty zapewne zostałeś zmanipulowany bądż sam jestes manipulatorem.Sakiewicz nie może Porebie wybaczyć tego antysemityzmu czasów Grunwaldu , który mu zarzuca.Dzisiaj jak sie chce kogos upierdolić(tak upierdolić) to sie go nazywa antysemitą.Polaków informujemy że lepiej w Polsce byc antysemitą niż antypolakiem jakim jest żydwszczyzna z pod znaku gazety polskiej(od kiedy ona jest Polska)Nie bronię RN,przygladamy się ich przywódcom.Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA New York http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM&feature=youtu.be

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816