Artykuły redakcyjne
Like

Już nie ma prawie nic!

20/05/2014
1421 Wyświetlenia
62 Komentarze
2 minut czytania
Już nie ma prawie nic!

Nie ma pokolenia Kolumbów i ich dzieci, bo nie miały szans się narodzić. Nie ma pokolenia września 1939 roku, nie ma potomków Katynia, nie ma Fieldorfa, nie ma Nila, nie ma Rotmistrza, nie ma więźniów Rawicza, Mokotowa, Fordonu, nie ma Wyklętych.

Nie ma prawie nic!

Jest jakaś bezkształtna magma, która nic nie rozumie z tego, co się wokół dzieje, bo sobie griluje.  I jest kuźniar, i olejnik, i ich towarzysze.  Jest palikot i kwaśniewski z millerem, jest donek tusk, co wyparł się dziadka z wehrmachtu, jest jan krzysztof „wszechmocny”, są „masa”, „perszing”, „rzeźnik” i „baranina”.  Jest fozz i rywin.

0


 

A w Smoleńsku mgła! Taki właśnie mamy klimat.

Nie ma „Solidarności”, Grzesia Przemyka i Staszka Pyjasa, nie ma Górników z „Wujka” i z „Piasta”, nie ma Ryszarda Siwca, płonącego pochodnią protestu na stadionie X-lecia. Nie ma robotników z Radomia i Ursusa, którym warto było stanąć na torach naprzeciw nadjeżdżającym pociągom. Nie ma księdza Popiełuszki, nie ma księdza Zycha.  Są piotrowski, chmielewski, pękala i pietruszka…

I jaruzelski trwa na Ikara, a kiszczak na Racławickiej. Nie ma Alei Zasłużonych na cmentarzu, bo pochowano tam bieruta i gomułkę. Nie ma Powstańców Warszawskich, Styczniowych i Listopadowych, bo zastąpili ich samorządowcy od hanny gronkiewicz-waltz z warszawy i  wacława ligęzy gdzieś z bobowej.

Nie ma Św. Jana Pawła II, bo Ojciec odwołał Go do Domu Ojca. Nie ma Karola Wojtyły, nie ma tamtych kremówek w Wadowicach.

Nie ma mleka prosto od krowy, masła z maselnicy i białego sera na Maślanym Rynku w Nowym Sączu!

Nie ma prawie nic!

Nie ma Braci Kowalczyków, ale są „z żelaza” bracia janoszowie i mirosław milewski.

Nie ma Anny Walentynowicz, ale wszędzie panoszą się bolek i maleszka. Nie ma Michała Falzmanna i Remigiusza Musia, bo karty rozdaje seryjny samobójca.

Już nie ma prawie nic. Czy z tego „prawie nic” można się jeszcze jakoś odbić?

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

62 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816