Artykuły redakcyjne
Like

Juncker – tajna broń V4?

10/06/2017
1081 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Juncker – tajna broń V4?

W kogo tak naprawdę uderzy odebranie Polsce unijnych funduszy?

0


Czy zwrócili Państwo uwagę, że w ostatnich czasach zniknął jakoś temat kar finansowych za nieprzyjmowanie „imigrantów”? Rzecz jasna nic w przyrodzie nie ginie, więc i tym razem pojawił się kolejny straszak – Jean – Claude Juncker zapowiedział uzależnienie wypłat unijnych funduszy od zgody na rozlokowanie „kwot” migrantów z Grecji i Włoch. Sprawa dotyczy przede wszystkim państw Grupy Wyszehradzkiej.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-polska-bez-unijnych-funduszy-juncker-grozi,nId,2404065

Podobnie jak w przypadku „kar” pojawiają się komentarze, że „brak jest podstaw prawnych” dla takich rozwiązań. Nie znaczy to, że skoro teraz ich brak, to w przyszłości się nie pojawią, choć podobno umów należy dotrzymywać i nie można zmieniać.

Na wypadek, gdyby podstawy prawne się pojawiły, warto się zastanowić, w kogo tak naprawdę obcięcie unijnych funduszy uderzy?

W Unię Europejską! Jeśli wierzyć propagandzie i tym, którzy straszą katastrofą, jaką będzie odebranie Polsce unijnych funduszy, to sama UE też dostanie mniej kasy w ramach składki członkowskiej, której wysokość zależy między innymi od Dochodu Narodowego Brutto oraz przychodów z tytułu VAT. A te przecież spadną, prawda?

Uderzy też w obroty zagranicznych sieci handlowych oraz sektor bankowy, w sporej części będący w rękach kapitału zagranicznego. Projekty nie są finansowane z „funduszy unijnych” w 100%, tylko w części. Na resztę trzeba wziąć kredyt.

Ale najbardziej uderzy w Niemcy. W przypadku Grupy Wyszehradzkiej „z każdego 1 euro wydanego w tych krajach przez Niemcy w ramach unijnej polityki strukturalnej do naszego zachodniego sąsiada powraca aż 1,25 euro. A w przypadku samej Polski to 0,89 euro”. Poprzez zamówienia na towary, usługi czy know – how.

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03281-UE-dla-Niemiec-to-bardzo-oplacalny-biznes.htm

A tak – guzik! Z pustego nawet Juncker nie poleje.

Osłabienie ekonomicznej, a co za tym idzie – politycznej dominacji Niemiec i UE zarówno Polsce, Grupie Wyszehradzkiej jak i całej Europie może wyjść tylko na dobre. Panie Juncker – tnij Pan do kości! Na zdrowie!

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758