POLSKA
Like

JOW twoju mać!, comrade Kukiz

26/04/2015
4710 Wyświetlenia
7 Komentarze
6 minut czytania
JOW twoju mać!, comrade Kukiz

JOW twoju mać!, comrade Kukiz. Jerzy Jacek Pilchowski. Ten tekst ukazał się na

http://wdolnymslasku.pl/blogi/blog-jerzego-jacka-pilchowskiego/2145-jow-twoju-mac-comrade-kukiz

0


 

NeoPZPR znalazł następnego faceta który potrafi siusianiem zapchać kibel. Czas popatrzeć na to zjawisko przez okulary politologii, socjologii lub innej pseudo-nauki.

Frankowicze stracili poczucie humoru. Pan Prezydent histerycznie atakuje kury. Pani Premiera wygłosiła przemówienie. … Długo by śmiać się trzeba. Rosną obawy PO-wców, że młodzi zasilą antysystemowy PiS. Zgodnie z michnikowskim przykazaniem (Nasz Prezydent. Nasz Rząd. Nasza Opozycja.) mainstrimowi PRowcy majstrują więc w „opozycji” jak tylko się da. Ale zamiast Pomarańczowej Alternatywy wychodzi im Mechaniczna Pomarańcza.

„Piersi” na nową krucjatę ruszył Paweł Kukiz. Starał przyczepić się do Solidarności ale szybko go tam zmielili. „… Cóż było mówić?, Paweł ani pisnął, Wrócił do siebie i czapkę nacisnął. …”, i ogłosił nowe Powstanie Obywatelskie. Obiecuje wszystkim excitement w krainie JOWów. Na początku , CBOS przydzielił mu 2% poparcia. Po kilku tygodniach, zrobiono upgrade na 4% i rozległy się telewizyjne oklaski oraz piski dziewcząt w różnym wieku. A gdy dziewczyny piszczą to biegiem w ich kierunku rusza tłum niedopieszczonych chłopczyków w różnym wieku. Czas więc najwyższy aby CBOS zrobił Kukizowi nowy upgrade. Hmmm! W CBOS z zasady nie wierze, w tym wypadku skłony jestem jednak uwierzyć, że Kukiz jest niedoszacowany. Tęsknota za wytrychem jest bowiem w Polsce bardzo silna.

Porozmawiajmy więc o JOWach.

Anglia jest krajem demokratycznym czyli ma dwie partie polityczne i parlament składający się z wybranych w JOWowskich okręgach parlamentarzystów. Na wszelki wypadek, jest tam też Izba Lordów i Her Majesty. Dzięki temu, Anglicy mogą spać spokojnie. Nawet jeśli parlament nie będzie funkcjonował. Nie będę tłumaczył dlaczego Anglicy podzielili się na dwie partie. Jest wiele książek na ten temat i każdy może sam tą zagwozdkę rozwiązywać. Jak widać powyżej, mam już gotowy schemat i mogę robić „cut and paste”. Zmieniając tylko nazwy krajów i niektóre słowa z zakresu terminologii.

Dla Przykładu: USA jest krajem demokratycznym czyli ma dwie partie polityczne i Capitol Hill składający się z wybranych w JOWowskich okręgach kongresmenów i senatorów. Na wszelki wypadek, jest tam też posiadający „królewskie” uprawnienia Prezydent. Dzięki temu, Amerykanie mogą spać spokojnie. Nawet jeśli kongres i senat nie będą funkcjonować. Nie będę tłumaczył dlaczego Amerykanie podzielili się na dwie partie. Jest wiele książek na ten temat i każdy może sam tą zagwozdkę rozwiązywać. Nie ma potrzeby ciągnąć dalej taką wyliczankę. Warto tylko pamiętać, że w USA najpoważniejszymi kandydatami na urząd prezydencki są teraz; ze strony Republikanów Jeb Bush, ze strony Demokratów Hillary Clinton. Jest to chyba (zdaniem Kukiza) dowód na to, że JOWy obronią wszystkich przed tworzeniem się dynastii. Ale poważnie rzecz traktując, warto pamiętać, że klasa średnia w wymienionych krajach jest silna i, przy pomocy własnych portfeli, zbudowała sieć organizacji, które skutecznie kontrolują nieskuteczną klasę polityczną.

Postaram się teraz, heroicznym wysiłkiem, potraktować Pawła Kukiza poważnie. Załóżmy, że mamy JOWy i jest po wyborach. Początkowo jazda byłaby ostra ale już po kilku dniach mielibyśmy Premiera. Został by nim najbogatszy z posłów. Wróćmy więc na ziemię. Z berlińskiego i moskiewskiego punktu widzenia, strach myśleć jakie byłyby skutki zwycięstwa PiSu. Ustawa o wydłużeniu wieku emerytalnego została by cofnięta. Śmieciówki ograniczone. Wzrosła by stawka wynagrodzenia za godzinę pracy. „Dekarbonizacja” poleciała by do kosza. Ruszyły by znowu prace przy budowie gazoportu i wydobywaniu gazu łupkowego. … Ufff!!! Sodoma i Gomora.

Atomizacja, czyli rozbijanie Polaków na mgławicę wolnych elektronów, trwać więc będzie dalej. Zaczynają się już nawet rozmowy o tym aby do wyborów parlamentarnych „antysystemowcy” ruszyli razem; Kukiz, TVN, Ruch Narodowy, Gazeta Wyborcza, Korwin, Ruch Palikota, Braun i Ogórek.

Rozbawi kogoś takie zestawienie? – Oj, żebyś się nie zdziwił. Oni mają już nawet wspólny hymn:

Hymn antysystemowych kandydatów Ubrałem się w garnitur, krawat, buty i pas Przybyłem do Warszawy, obalić system już czas Rzuciłem swoje strony, byłem tam wiele lat Antysystemowy ze mnie patriota i chwat. Zamieniam to na pałac, żyrandol i tron Partyjnym kandydatom czas powiedzieć: Won! Wiozę torby z JOW-ami I plecaki z hantlami Dam ci króla Putina Nie uświadczysz murzyna, geja, Coli i Żyda, flaga polska się przyda …

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816