Nowe Technologie i Medycyna
Like

JOANNA JUREK,17-LATKA,WYNALAZŁA METODĘ LECZENIA RAKA

07/05/2014
1637 Wyświetlenia
30 Komentarze
3 minut czytania
JOANNA JUREK,17-LATKA,WYNALAZŁA METODĘ LECZENIA RAKA

17-latka,Joanna wynalazła sposób dostarczania leków do komórek nowotworowych?W Polsce?Tak.Sensacja.Leci do USA.Wszystkie te procesy przeprowadzałam intuicyjnie metodą prób i błędów, aż nagle wszystko zaczęło do siebie pasować – mówi Joasia.

0


 

 

17-latka poleci do USA na Intel ISEF, jeden z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów dla młodych naukowców.

Joanna-Jurek2014

 

Lek wiąże się z nanocząstkami złota, a całość jest umieszczana w nanowłóknach wszywanych wokół miejsca, z którego został wycięty nowotwór. Ponieważ nanowłókna są biodegradowalne, rozpuszczają się w ciele podobnie jak nici chirurgiczne. W komórkach rakowych – pod wpływem zmienionego odczynu pHwłaściwego dla nowotworów – z nanowłókien wydostają się nanocząstki złota wraz z lekiem. Można powiedzieć, że lek wyczuwa nowotwór i trafia bezbłędnie do komórek.

 

Prace nad projektem Jurek rozpoczęła pod koniec I klasy liceum.

 

Dopracowywała go podczas trwającego miesiąc wakacyjnego stażu zorganizowanego przez Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. W październiku pomysł przelała na papier, a w lutym tego roku wzięła udział w eliminacjach regionalnych Międzynarodowego Konkursu Naukowego E(x)plory. Przeszła dalej jako jedyna reprezentantka naszego województwa.

 

Miesiąc później swój projekt pokazała podczas ogólnopolskiego finału w Gdyni.

 

Jej praca zdobyła I miejsce, a uczennica z Piotrkowa uzyskała możliwość uczestniczenia w Intel ISEF, jednym z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów dla młodych naukowców. W tym roku na zorganizowanym w Los Angeles konkursie zaprezentowanych zostanie około 500 projektów. Licealistka z Łódzkiego poleci tam już w najbliższy piątek, 9 maja, a razem z nią dwóch innych laureatów z Polski. – Dla mnie to ogromny sukces, bo wyżej tego projektu już bym pokazać nie mogła.

 

 

 

Cieszy mnie również możliwość spotkania ze znakomitymi naukowcami, m.in. z laureatami Nagrody Nobla – mówiła Joanna. Przyznała też, że wyjazd do USA jest dla niej szansą na znalezienie sponsorów na kolejne projekty badawcze. A pomysłów jej nie brakuje. Teraz – razem ze znajomym naukowcem z Gdyni – chce wymyślić sposób na zmniejszenie liczby szpitalnych zakażeń gronkowcem złocistym.

17-latka jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Korzysta z indywidualnego toku nauczania. Jak przyznaje, w rozpoczęciu kariery naukowej w tak młodym wieku pomogło jej stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, dzięki któremu mogła wziąć udział w warsztatach z biologii, chemii i fizyki organizowanych przez Polską Akademię Nauk i Uniwersytet Warszawski.

 

Info,Link,Autorzy,Zródła:google,yahoo,yandex,rss,gazeta wyborcza(KT).Zdjęcia Maciej Stanik.

 

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/17-letnia-autorka-metody-leczenia-raka-leci-do-usa,2261318,9079082,t,id,zid.html#galeria

 

 

Enhanced by Zemanta

Inne zapisy autora:

0

Lipski Marek
Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
134 komentarze
 

 1. Avatar wojtek

  No cóż… Niestety należy jej współczuć z powodu rozczarowania, jakiego bez wątpienia dozna, gdy się zorientuje, że w badaniach nad nowotworami nie chodzi wcale o znalezienie skutecznego, nie daj Boże taniego leku, a o nieustanne gonienie króliczka i wyciąganie publicznej kasy na “przedłużające” się badania. Rak od dawna jest uleczalny! Jednak nie po to stosuje się całą gamę środków rakotwórczych w żywności i kosmetykach aby szybko go wyleczyć, a po to by najpierw wyciągnąć kasę od chorych a później dać prezent wszelkiej maści funduszom emerytalnym, które zatrzymują zgromadzone środki (oczywiście “zapiszą” na kontach spatkobierców).

  0
  • Antonio Antonio

   Zaraz ją uciszą i ostudzą jej entuzjazm. Szybko się dowie, że pomysł dobry ale skutków ubocznych nie sposób przewidzieć:)). Jednak koncerny farmaceutyczne już swoje zrobia. Dodadza pomysł (po cichu) do chemioterapii za kilkadziesiąt tys. dolców za jeden strzał i będą trzepać dalej kasę:).
   To tak jak było z kapsaicyną (substancja zawarta w paprykach, odpowiada za ostrość, najwiecej jej w paprykach chilli). W stanach była nawet jakaś afera wiele lat temu, ktos puscił farbę, że w bardzo drogiej chemioterapii- jednym z głownych składników jest środek który można kupić w warzywniaku i zrobic sobie z niego sałatkę:)
   Cytat-“Kapsaicyna pobudza komórki nowotworowe do samozniszczenia (apoptozy), atakując ich mitochondria, które odpowiadają za wytwarzanie energii.”
   Albo np. zwykła kapusta i jej pochodne , następny Cytat – ‘Różne rodzaje kapusty (brukselka, kapusta, brokuły, kalafior) zawierają sulforafan i indolo ? 3 carbinole, silne związki przeciwrakowe”. O zwykłej witaminie C juz mi się nie chce wspominać.
   Otóż wszystkie te zwiazki i wiele innych pochodzenia naturalnego jest w chemioterapii plus niestety takze te syntetyczne które niszczą komórki zdrowe.
   Zapraszam do czytania nt. w internecie lub literaturze fachowej (tu z prawdą będzie ciężej)
   Podsumowując: Nowotwór od dawna jest całkowicie uleczalny, jeśli został odpowiednio wcześnie wykryty!!! Ale komu zależy na ludziach zdrowych – koncernom farmaceutycznym ???.
   Elita światowa (najbogatsi i najbardziej wpływowi) nie “schodzi”i już od dawna z tego padołu z powodu takiej głupotki jak nowotwór -nawet “wrednie” złosliwy i upierdliwy:).
   Pozdrawiam

   0
 2. Avatar RICO

  Pojedzie do USA,tam za pomysł dostanie samochód plus zestaw stringów a za kilka lat Polacy będą kupować technologie za ciężkie miliardy złotych !

  0
 3. Avatar gość

  Niestety to co nazywamy wiedzą to tylko dezinformacja. Prawdziwa wiedza leży poza zasięgiem społeczeństwa i jest dostępna nielicznym. Strach brać książki do rąk, sama manipulacja. Przecież wiadomo od lat, że wiele chorób jest wyleczalnych, ale pacjent skutecznie wyleczony nie generuje zysku, a oto w tym chodzi. No i przy okazji dokonuje się zmniejszenia populacji. Za parę miesięcy nikt nie będzie pamiętał, ani o dziewczynie, ani o jej metodzie.

  0
 4. Avatar Maras

  Nie wiem co “wąchacie” ale mało w Was wiary,wszystko widzicie w czarnych kolorach.
  NIE NARZEKAĆ BRAĆ W SWOJE RĘCE (cokolwiek) i DZIAŁAĆ.

  0
 5. Uwielbiam takie komentarze: “Prawdziwa wiedza leży poza zasięgiem społeczeństwa i jest dostępna nielicznym … Przecież wiadomo od lat, że wiele chorób jest wyleczalnych”; “Przecież wiadomo od lat, że wiele chorób jest wyleczalnych …”
  A jak zapytam o konkrety, to w odpowiedzi otrzymam również tak “wyczerpujące” informacje? Nie będąc pewnym odpowiedzi, zaryzykuje: 1) Jakie choroby uważane za nieuleczalne lub potencjalnie nieuleczalne są od lat uleczalne? 2) Za pomocą jakich procedur medycznych lub szamańskich i z zastosowaniem jakich leków lub ziół się je skutecznie leczy? 3) Jeżeli uzdrowienie nie jest następstwem leczenia za pomocą zabiegów medycznych lub szamańskich i leków lub ziół, to czego?

  0
 6. Avatar gość

  Bartosz)- A ja uwielbiam taki pseudo racjonalizm jak Twój oparty o podręczniki szkolne i to co powiedzieli Tobie różnej maści nauczyciele mas. Poznaj dokładnie fakty dotyczace medycyny alopatycznej, jej historie etc., a potem się stawiaj. Spójrz na statystyki. Poznaj histopatologię chorób zamiast wyprowadzać argumenty z informacji portalowo-medialnych. Trudno być zdrowym ulegając i traktując jako normę chemiczne trucizny nazywane jedzeniem. Nie chce mi sie nawet prowadzić dyskusji bo domyślam sie do czego ona prowadzi. Żyj w swoim świeci i wkładaj g… tam gdzie jest jeszcze czysto.

  0
 7. Avatar gość

  lapsus- nie wkładaj

  0
 8. Dziękuję za komentarze.Pani Jurek przechodzi do Historii Polskiej Medycyny.To są już Fakty.
  Jej wynalazek jest bardzo skomplikowany.Już są próby produkcji jej arcydzieła za aprobatą koncernów.Metoda leczenie trzustki czy innych nowotworów będzie ratować życie również dzieci,które gdy zachorują w Polsce …muszą być ratowane w EU zachodniej.

  0
  • Avatar wojtek

   Panie Marku, takich przejść do historii było już wiele. Nie jest moją intencją umniejszanie osiągnięcia pani Joanny, ale nie oszukujmy się, to że ktoś trafił na karty historii nie oznacza od razu bycia znanym i cenionym. Przeciwko sobie będzie miała miliardy dolarów utraconych przez koncerny farmaceutyczne, które żyją z pogoni za “króliczkiem”.
   Sorry, ale taki mamy system… watości.:-)

   0
  • Avatar Mik

   Czy to nie to samo co złoto koloidalne tylko zapakowane w bio-degradowalne włókno?
   Metale koloidalne maja wielkość nm (nano metrów) i są znane od dawna. Zarówno złoto jak i srebro koloidalne można zrobić sobie samemu. I zamiast wszywać nić, można np. wstrzykiwać płyn. Metali koloidalnych nie da się opatentować. Metode p. Jurek da się, bo jest nowa.
   .

   0
 9. @gość: Czy się stawiam? Nie sadzę. Po prostu zadałem trzy pytania, na które nie uzyskałem odpowiedzi ale jak wiadomo: “Prawdziwa wiedza leży poza zasięgiem społeczeństwa i jest dostępna nielicznym”. Ja jestem z tych licznych, którzy nie posiadają jak Ty tej “prawdziwej wiedzy”, dlatego pozwoliłem sobie na zadanie pytań jw.
  Co do medycyny alopatycznej, to raz zastosowałem i nie podziałało. Otóż bolała mnie głowa i chciałem zażyć “alopatyczną” aspirynę. Nie miałem takiej, więc postanowiłem ja zrobić. Poszedłem do marketu kupiłem zwykłą, popularną aspirynę oraz kubek. Następnie pojechałem rowerem nad okoliczną rzeczkę i wrzuciłem tą aspirynę do niej właśnie. Chwilę później błyskawicznie rowerem pokonałem 1 km w dół rzeczki i nabrałem kupionym w markecie kubeczkiem wodę z rzeczki, która już nie była zwykłą rzeczką tylko strumykiem alopatycznej aspiryny. Wypiłem i nie pomogło.
  Oczywiście to żart. Jednak dla wtajemniczonych w alopatię żartu nie trzeba dalej objaśniać.
  W jednym się z Tobą zgodzę i posłucham Twojej rady. Będę żył we własnym świecie, ponieważ mędrca szkiełko i oko bardziej do mnie przemawiają niż czucie i wiara.
  Pozdrawiam,
  Bartosz

  0
 10. Avatar gość

  ) – Bartosz – Nie posiadam prawdziwej wiedzy, szukam ją. Wielokrotnie przekonałem się o zmanipulowanej naturze “mędrca szkiełko” jak to nazywasz, a natomiast wielokrotnie zaskoczyło działanie jak to nazywasz “czucie i wiara”. Niestety Twoja “twarda nauka” skasowała i rozumienie i zauważanie działania innych praw niż te przez nią opisane. Poza tym “nauka’ jest ograniczona do opisania i poznania zjawisk tylko w zakresie szczątkowym – na ile – i to w dodatku subiektywnie – jest w stanie zrozumieć je umysł badacza – naukowca – który czesto i gęsto dostosowuje dowody do swoich hipotez, tworząc następnie koncepty, działy i paradygmaty. Na szczęście nie lubię naśladować i przyjmować za oczywiste coś tylko dlatego, że ktoś kiedyś tak powiedział. Jak można przeczytać jeszcze wielu ludzi posiada niezależne i krytyczne myślenie. I chwała Stwórcy za to.

  0
 11. @gość: zaskocz mnie proszę i podaj dane z jakiejś metaanalizy przeprowadzonej w oparciu o randomizowane badania wraz z grupą kontrolą lub wrzuć odpowiedni link do nich, które potwierdzą Twój punkt widzenia na poruszony problem. Z góry dziękuję!
  Na marginesie, osobiście nic nie mam do ludzi, do których przemawia czucie i wiara. Ich sprawa. Tak jak nie mam nić do osób, które wolą astrologię od astronomii, alchemie od chemii, parapsychologię od psychologii, metafizykę od fizyki, homeopatię od farmakologii, wiarę od dowodu, a w konsekwencji fikcję od faktu. Jak wspominałem – ich sprawa.

  “Na szczęście nie lubię naśladować i przyjmować za oczywiste coś tylko dlatego, że ktoś kiedyś tak powiedział.” Tylko proszę, nie wpadnij czasem na pomysł zaprzeczać prawu powszechnego ciążenia, skakając z 10 pietra tylko dlatego, że ktoś (Newton) powiedział, iż każda cząstka przyciąga inne cząstki siłą grawitacyjną, która jest wprost proporcjonalna do iloczynu ich mas i odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości między ich środkami.

  0
 12. Avatar gość

  )-Bartosz to o czym piszesz to tylko abstrakty i kwestia nazewnictwa, ale z Twoimi przekonaniami zapewne tego nie zrozumiesz i dalej będziesz brnął w koncepty i nadawanie wszystkiemu nazw i odpowiednich szufladek, a jeśli okaże się, że coś wymyka się Twoim twardogłowym teorią to będziesz to ośmieszał tylko dlatego, że Twój iloraz inteligencji i wyszkolone odruchy myślowe nie pozwala na akceptację istnienia czegoś czego nie ogarniasz.

  0
 13. Pingback: Nauka: Unikalna metoda leczenia raka trzustki została wynaleziona przez 17-letnią Joannę Jurek. | Odys Syn Laertesa

 14. @gość: jeszcze trochę a przeprowadzisz dowód na nieistnienie 🙂

  0
 15. Avatar gość

  )- Bartosz – A skąd wiesz, że w ogóle jestem?

  0
 16. Avatar Jan Paweł

  Też nie miała gdzie pojechac, tylko akurat do jaskini diabła. Przecież po to taki m.in Intel organizuje takie konkursy by wyłapywac m.in takie zgrożenia ich interesów. Ale ludzie są naiwni

  0
 17. Avatar Andrzej

  Panowie, poczytajcie choć troszkę o metodzie “wysokiego ph”. Tą metodę stosowało wiele naszych babć, a my zazwyczaj nie wiele nawet o tym wiemy. Metoda jest potwierdzona i skuteczna na wielu etapach rozwoju nowotworów, włącznie ze złośliwymi. Niestety nie daje efektów przy nowotworach kości i mózgu. Dlaczego więc nie stosują ją powszechnie lekarze?
  No niechby któryś spróbował! Biochemicy potwierdzają ograniczone ryzyko przy stosowaniu tej metody, no i czas w jakim ta metoda eliminuje nowotwór, włącznie ze wszystkimi ogniskami – 72 godziny. Czy ktokolwiek zna inną metodę która w tak krótkim czasie może uleczyć, bez ingerencji chirurgicznej? Wątpię. Obecnie wszelka wiedza jest powszechna, ale niewielu ma na tyle elastyczny umysł i otwartą świadomość, aby dostrzec choćby część tej wiedzy. Dlatego mówić można, ba nawet trzeba, ale tylko nieliczna grupa tą widzę zasymiluje. Z ludźmi tak zawsze było i chyba będzie. 3% populacji to liderzy, a reszta jedynie poszukuje wzorców do naśladowania.

  0
  • Panie Andrzeju. Zadam Panu to samo pytanie co “gościowi”:
   Proszę i podanie danych z jakiejś metaanalizy przeprowadzonej w oparciu o randomizowane badania wraz z grupą kontrolą lub o wrzucenie odpowiedniego linku do nich, które potwierdzają teorię, którą Pan głosi. Z góry dziękuję!

   0
 18. http://teodoor.blox.pl/2010/10/Po-dlugim-czasie.html
  Ta metoda Pani Jurek wzbudza już wielkie zainteresowanie nawet w Berlinie i w Nowym Jorku.
  _________

  Może pomóc w innej formie leczenia dzieciom.
  ___________________

  Podałem tylko link informacyjny o
  chorobie dziecka ,które zostało uratowane ,pomimo wyroku śmierci w Polsce(NFZ)
  przez specjalistów z Nowego Jorku i Berlina.Dodam,że przy operacjach
  byli znakomici polscy chirurdzy ale w Berlinie.

  Metoda leczenia Pani Jurek błyskawicznie zainteresowała kliniki
  chirurgiczne na całym świecie.Proszą już o pozwolenie u Pani Jurek jak i w Polsce.
  ________________

  Metoda leczenia Pani Jurek jest już opatentowana w USA i w Niemczech.
  W tej chwili trwa okres oczekiwania prawnego nawet w Rosji.

  ____________
  http://teodoor.blox.pl/resource/2010_09_04_5.jpg
  ______________
  Zdjęcia innych dzieci są tak drastyczne jak i video że podam wkrótce na innych moich Blogach.

  _______________

  Niech Bóg ma w opiece taki ludzi jak Pani Jurek.

  0
 19. Czytelników jak i komentujących proszę o więcej informacji.
  O wymianę poglądów.Przekaz informacji jest bardzo ważny.

  Z góry serdecznie dziękuję.Kontrowersje są również
  mile oczekiwane.

  0
 20. Our locksmith Dallas shops have been destroyed, because it’s
  hard to compete with the criminals who have unlimited money, as they do in every
  state and most cities. If you do not want to leave your porch
  light on, use motion detection light instead. Anytime you buy a lock, you should always keep
  in mind that just about any lock can be picked.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816