Artykuły redakcyjne
Like

Jeszcze zdążysz…

14/10/2014
814 Wyświetlenia
13 Komentarze
4 minut czytania
Jeszcze zdążysz…

Jeszcze zdążysz…

Zapiąć pasy przed podróżą ….

Znam ludzi, którym rozleciało się małżeństwo, rodzina, znam ich, mam informacje z obu stron.

I one zdradzały czasem.. z samotności i oni… o ironio też… z samotnośći.

Taka polska specjalność się zrobiła.. samotność…

Taki samotny z nas Naród się zrobił .

Emigrujemy.. mówię My, chociaż wiem, że to nie dla mnie, chociaż wiem, że powinniśmy tutaj być wszyscy, wszyscy!!

Moje zdanie, które wprost chciała bym wykrzyczeć to:

Polska dla wszystkich Polaków, gdziekolwiek są… ale o tym cicho sza.. i na prawicy i na lewicy nie mówiąc o podłym i zdradzieckim nierządzie!!!!!

0


polacy2012_EKam9a26

 

Często mówiąc o tym,tym innym, że – tutaj powinniśmy, żyć, pracować i … umierać.. takie zdziwione spojrzenia widzę, że niby cuś ze mną nie tak ..

Bo co za głupoty gadam, wolnego rynku nie znam, czy jak?

No więc informuję, że i owszem znam.. tylko czasem tak mnie nachodzi, jak idiotkę pytanie, dlaczego? się na to godzimy…..

Jestem ostatnią osobą , która tęskni za tym szarym, jałowym, strasznym czasem.. bez przyszłości… za komuną, którą niech szlag… życiem nazwać.

Kto wtedy żył, ten wie o czym piszę, o tym maraźmie, nie do wytrzymania, o szarości i beznadziei.. i żadne nieodpowiedzialne wspomnienia typu „ bo wtedy byliśmy młodzi” tego nie zastąpią, to jest nieodpowiedzialne!

Ale.. to jak nas wykiwano w imię „wolności” to jest temat na kabaret… z przykrością stwierdzam, że nasz dzisiejszy kabaret nie dorównuje tamtym, znaczy tym z komuny… cieniutko.. gratulacje tylko dla p. Pietrzaka, ale to schorowany człowiek, a reszta? O du..ę potrzaskać.

//Większość tych, którzy wyjechali po zagraniczne złote runo, też planuje powrót po kilku czy kilkunastu latach – ale na razie chcą przede wszystkim pracować i zarabiać. W ciągu ostatnich pięciu lat z Polski wyjechało ponad 1,2 mln ludzi, zwiększając do 2,3 mln liczbę Polaków pracujących obecnie za granicą. To największa emigracja nowoczesnej Europy, bo jeszcze nigdy, trawestując Churchilla, tak wielu nie wyjechało do tak wielu krajów tylko z jednego. To nie wyjazd panów Balcerów, którzy ponad sto lat temu wędrowali do Brazylii, jak opisywała Konopnicka, oraz do dziesiątków innych państw miał największe znaczenie dla Polaków, lecz to, co się dzieje obecnie.//

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/najwieksza-emigracja-nowoczesnej-europy

Tak więc, moim przynajmniej zdaniem, pożegnało się z Polską około 3 mln. milionów Polaków.

To jest prawdziwy holokhaust Polaków!!

Nie chcę nawet przytaczać nazwisk tych, którzy za to odpowiadają, ale mogę, jak by się ktoś pytał, to są goście którzy nami rządzą nieprzerwanie od dnia zdrady czyli czerwca 1989r.. jakby ktoś się pytał, to bez wyjątków, wszyscy powinni być osądzeni.

Być może stanie się tak, że „spisane będą ich czyny i słowa” są tacy ludzie w Polsce……. i dzisiaj …

Ale na razie czytam, między innymi, że:

//PAP: Czym skutkowało to wyobcowanie i zagubienie emigrantów?

H.O.: Emigracja była wielkim ryzykiem i stresem. Szkody były ogromne. Rozpadały się przez nią rodziny, zdarzały tragedie. Wspomnę przykład Polaka, który trafił do nas, gdy już dostał obywatelstwo niemieckie. Stwierdził, że nie umie być Niemcem, wspominał, że jego ojciec zginął w czasie wojny w obozie. Ostatecznie popełnił samobójstwo. Pamiętam też polskiego emigranta, który rozłączony z rodziną, w osamotnieniu dwa czy trzy lata czekał na azyl. Żył, jak mówił, jakby we śnie. Któregoś dnia pomalował na kolorowo pobliski pomnik i uciekł do Polski.//

http://finanse.wp.pl/kat,18453,title,Emigracja-zmienia-Polacy-wracaja-z-niej-inni,wid,15360098,wiadomosc.html?ticaid=1139de

Mam wśród przyjaciół ludzi, którzy słuchają Bacha, bo ich uspakaja, czy cuś..

Albo Schumana, bo jest cudowny, nie przeczę, ja uwielbiam naszego /Chopina,ale tylko wiosną, jesienią mnie pogrąża.

Ale jest coś co jesienią lubię i słucham, to nasi dawni niezapomniani piosenkarze i super teksty, takie zwykłe i mądre, dlatego dzisiaj właśnie taki tekst:

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816