Media Watch i recenzje
Like

Jesteśmy znowu

08/02/2014
1651 Wyświetlenia
43 Komentarze
2 minut czytania
Jesteśmy znowu

Chyba dodatkowo przysiwiałem przez ostatnie trzydzieści kilka godzin. Atak na Trzeci Obieg był dla mnie dużym zaskoczeniem. Pierwsza taka agresywna akcja od czasu naszego startu 29 kwietnia 2013. Kto to zrobił i co mu się nie spodobało, tego nie wiem. Faktem jest, że wstrzelony robak odciął portal od bazy danych i przez 1,5 dnia czytelnicy nie mogli zobaczyć znajdujących się na serwisie treści, dodać nowych ani umieścić komentarzy. Tyle to trwało, bo na dodatek doszedł zwykły pech: podczas naprawy padła jedna z macierzy na serwerze niemieckim i serwisanci zagraniczni musieli dokonać fizycznej wymiany dysku w maszynie. Bezradność to beznadziejne uczucie, ale za to było inne, miłe związane z tym, że jakaś banda gnojków uznała nas za medium na tyle groźne i wpływowe, że zdecydowali się zaatakować. Więcej szczegółów dowiecie się z przedrukowanego przeze mnie poniżej tekstu Aleksandra Degrejta, z którym się wczoraj podzieliłem informacją na temat sytuacji. Stare porzekadło powiada, że co nie zabije to wzmocni – i tak właśnie będzie, bo to nic, że droga wyboista ważne że kierunek słuszny. I oświadczam, że czym bardziej autor wycinany i prześladowany za światopogląd na innych portalach i w innych mediach, tym lepiej pasuje do Trzeciego Obiegu. Czym bardziej temat kontrowersyjny, a punkt widzenia tępiony przez partyjne witryny i gazety, tym lepiej. Czym niebezpieczniejsze dokumenty, analizy i porady, ostrzej atakujące system, tym bardziej będą przez nas eksponowane. A autorom i komentatorom przypominam, że mają naszą bezwzględną ochronę (IP, adresy, nazwiska itd) przed nasłanymi adwokatami, prokuraturą i sądami, gdyż publicznie oświadczamy każdemu agresorowi i każdego spuszczamy na bambus, że piszecie co chcecie bez ingerencji redakcji, lecz działacie (jest to w naszym regulaminie) jako informatorzy prasowi portalu 3obieg.pl i zgodnie z art. 5 oraz art. 12 Prawa prasowego, więc wszyscy mogą Wam i Nam skoczyć 😉 Jest to jedyna w Polsce taka ochrona blogera i komentatora.

Tomasz Parol redaktor naczelny 3obieg.pl

Zapraszam do lektury wspomnianego tekstu Aleksandra Degrejta:

0


3obieg zaatakowany przez script kiddies

 

Portal 3obieg.pl został unieruchomiony przez atak wandali zwących siebie hakerami i zadzierających nosy a w rzeczywistości będącymi tylko script kiddies z mózgami przeżartymi lewackim ideolo i zarażonych megalomanią. Rzecz zabawna, że atak miał miejsce po zamieszczeniu materiału – nagrania – z rozprawy Matka Kurka vs. Jerzy Owsiak dokumentującego sromotną porażkę serduszkowej propagandy w starciu z konkretnymi argumentami blogera i szefa portalu Kontrowersje.net.

 

Baza danych 3-go obiegu nie została naruszona co oznacza, że atakujący należeli do gatunku partaczy i wywodzili się z tej samej grupy co demolujący przystanki autobusowe troglodyci spod znaku dyskotekowej chuliganerki. Szkody uciążliwe, ale w żaden sposób nie stanowiące zagrożenia dla działalności portalu. Zastanawia jedynie w którym tekście autorzy aż tak niebezpiecznie zbliżyli się do prawdy, że sprowokowali kretynów do działania? Czy w jednym z licznych krytycznie oceniających pracę rządu i partii? Czy może któryś ze strażników miejskich nie wytrzymał napięcia związanego z odrzucaniem przez sądy pozwów składanych przez jego macierzystą formację na podstawie zdjęć z fotoradarów? Mógł też mniejszości niemieckiej nie spodobać się jeden z tekstów przedstawiających prawdziwe oblicze ich matek i ojców organizujących obozy rekreacyjne na podbitych przez Trzecią Rzeszę terenach tudzież przedstawiciele Jugendamdtów mogli poczuć się urażeni wytknięciem im korzeni prawnych ich organizacji. Jurek Owsiak to zapewne czysty przypadek, gdzież tam ten wybitny dobroczyńca i filantrop zniżałby się do niecnych ataków na poszukiwaczy słoika z kasą…

 

Ale co tam, nie ważne kto za tym stoi i jakie miał motywacje, liczy się fakt, że to nieudacznik o sile komara – upierdliwy i wkurzający, ale w gruncie rzeczy mało szkodliwy. Portal w najbliższym czasie wznowi działalność dużo lepiej zabezpieczony i trudniejszy do spenetrowania dla kretynów z przenicowanymi mózgownicami.

 

Tekst opublikowany na Salon24.pl

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

43 komentarz

 1. Avatar Robert

  Moze wlasnie dlatego, ze slabo zabezpieczony… 🙂 Co do Owsiaka, to zadnej porazki tam nie zauwazylem, tymbardziej sromotnej…

  0
 2. Dobrze, że już “po”. Swoją drogą, to najbardziej uświadamiamy sobie, jak bardzo portal jest potrzebny na co dzień, gdy nagle znika 😉

  pozdrówka

  0
 3. I TAK TRZYMAC……..

  0
 4. Avatar dog

  Pozdrowienia i zyczenia owocnej pracy na rzecz Ojczyzny dla Redaktora Tomka Odwaznego i Wspolpracownikow !

  Choc daleko od Polski, sercem w Polsce !

  dog

  0
 5. Jak już jak co rano zaniesiesz na komendę stołeczną wyciąg z wrogich tekstów i wykaz autorów, to weź się za robienie portalu.
  Co nie zabija to go zjedzą robaki.
  Co to jest matryca na serwerze?
  Takie ciś to boty automatycznie nieraz robi. Te śmieci z reklamami Viagry nie usuwane to robią.
  W ostateczności gówniarze z gimnazjum co mają w nosie wartość strony, z nudów rozwjają coś jak im się chce. A że nie chce im się bo gnoje z gimnazjum to śmierdzące lenie to i rzadko coś wywalą.
  Szkoda że tych oświetlonych 24 nie wywalają. Ich powinni wychrzanić.
  Po co po niemieckich serwerach trzymać? Po co? W Warszawie nie łaska? Tak można zrobić że za parę złotych mieś takie to wszystko że nikt się nie włamie. A bezprieczeństwo to telko jeden z wielu aspektów robienia portali. I to razrem dopiero rozwijane wsszystko może dac efekty.

  0
  • To są spamy, nic groźnego. Tak jak Twoje wpisy. Ale i takie są czasem potrzebne. Niejednemu 50-ciolatkowi viagra uratowała samopoczucie 😉
   Już ja wiem czemu w Polsce nie trzymam i czemu niedługo będę trzrymał dużo dalej niż w Niemczech.

   0
   • Jak twoim zdaniem te “spamy” to nic groźnego to po prostu nie wiesz o co chodzi. To nie wstawiają ludzie tego tylko boty. One są tak zrobione te goty że szukają wszelkich dziur aby się dostać tam gdzie nie powinny. Dlatego one rejsctują się automatycznie na każdym niezabezpieczonym portalu i wstawiają spam. ale oprócz tego przekazują dane dalej że dana strona nie jest zabezpieczona, nawet dokonują głębiej ataków jak ten, ze zniszczeniem strony. Bo sforsowac zabezpieczenia może przecież automat o takiej heurystyce działania że pozwala mu ona na wykonywanie bardzo szybko wielu operacji tak aby trafić na właściwy sposób złamania słabego zabezpieczenia. To nie tak że goymi rękami kto ci wejdzie i skasuje. Musi mieć pomocników w postaci różnych skryptów, wyliczających hasła itp.
    To, jak sam widzisz, na prawdę nic nie daje ze nie trzxymasz w Warszawie. Ważne jak to jest zabezpieczane i rozwijane.
    Powiem że najlepiej, bynajmniej ja bym tak chciał i uważał za najlepsze, mieć urządzenie w domu i łącze biznesowe wykupione. Ostatecznie Gerdę do wyjściowych i drugą Gerdę do pokoiku z serwerem i z głowy. Ale mając urządzenie koło siebie to daje to takie możliwości żeby robić na tym urzadzeniu co się chce w dowolny sposób i bardzo szybko. Wszelkie zdalne dostępy komplikują zarządznie.

    0
 6. INFO:
  nie działają przyciski/linki w nagłówku portalu
  “Portal 3obieg.pl jest po ataku hakerskim
  Dochodzimy do siebie”

  “Mówiłem, żeby nie zadzierać z Owsiakiem
  Ci co nas lustrują sami mają kłopoty”

  0
 7. Avatar xoen

  ..gdy wczoraj ujrzałem “rezygnację Owsiaka”, jakiś impuls kazał mi zajrzeć tu.
  Jednocześnie otworzyłem linki do innych niezależnych stronek.
  I jedynie ta mi się nie otworzyła, jednocześnie poczułem ścisk w żołądku, pomyślałem – zabrali się za site i pewnie polecą kolejne, wkrótce.

  Ale do rzeczy – coś się sypie, czuć to od początku igrzysk, coś się podskórnie, czuję, dzieje, o czym wiedzieć nie będziemy.
  W tvp info – zamiast informacji mamy TAJNERA i Kowalczyk na prochach.
  Reklamy z pieniędzy unijnych pojawiają się nawet o godz. 3.45 rano na wszystkich kanałach z małymgrubym, którego mama po remoncie budynków po kopalni dostała pracę na basenie…
  Reklamy regionów znów działają, Wrocław, niemieckie miasto przoduje.

  I jednocześnie – ów kontrakt na te wynalazki zdaje się OTWIERAC…wybory.
  Jakie media trzepiąc miliardy, za które zapłacą moje wnuki, dzieci, whateva, podadzą DZIENNIK?

  Zaczęły się wybory i Owsiak Owsiakiem, ale….
  zaczął się koszmar.

  0
 8. Avatar Agata

  Ja jestem czytelnikiem od niedawna ale coraz bardziej mi się ten portal podoba. Problem z mandatem to nie jedyna kwestia. Zastanawiam się czy można Wam podrzucać jakieś tematy, może do drążenia. Życzę szybkiego odzyskania kondycji. Pozdrawiam.

  0
 9. Avatar Art

  Za atakiem stoją te same służby co za Owsiakiem.Nie ulega to najmniejszej wątpliwości.
  Życzę powodzenia.

  0
 10. Gratuluję. To jak zaświadczenie moralności i wpływów. To jak dyplom dojrzałości. Gratuluję i powodzenia. A że boli. I tak bywa. Mała uwaga. Sam o tym myślę i w końcu może się zmobilizuję żeby w końcu zrobić. Warto zrobić stronę awaryjną. Prosty html żeby tylko podać wiadomość o przejściowych problemach itp. To się przyjemnie odbiera.

  0
 11. Avatar wRamach

  Czy ja dobrze przeczytałem? Serwis na niemieckich serwerach? Dziękujemy Ci więc za możliwość monitorowania odwiedzin serwisu 3obieg przez niemieckich informatyków.

  0
  • Od Niemców wolisz Amerykanów, Francuzów czy Brytyjczyków?
   A nie przeszkadza Ci, że monitorują wszelkie rozmowy T-mobile?
   Nie ma tu dobrych wyjść, tam gdzie bezpiecznie nie ma bezpiecznych i bezawaryjnych łącz.

   0
 12. Wspiera rzeszę niemiecką !! Hańbaa!! zdradaaa!!! hehehe !!

  0
 13. Avatar AS

  Trzymajcie się i nie dajcie się!!!

  0
 14. ufff, a już myślałem, cieszę się, że portal chodzi.
  Pzdr

  0
 15. Avatar Yolli

  Fajnie,że jesteście! 🙂

  0
 16. Ich nie ma. To nocna zmiana. Co co rozwalili przejęli nicki i podszywają się. Hehe !!

  0
 17. Avatar kanton

  Co cię nie zabije , to wzmocni. Ja tak myślę skromnie że to była jedna z wielu prób i ataków na portal. Pewnie będzie ich więcej. Czas jest na to, aby dobrze się przygotować

  0
 18. Avatar 5obieg

  Każdy człowiek mający dostęp do komputera mógł to zrobić. Na całym świecie. Ale nie… To zrobili na pewno masoni, muzułmanie, żydzi i sprzedawcy gazet (a zwłaszcza Wyborczej). Tylko pogratulować fantazji.

  0
  • Nie wiem kto to zrobił, ale musiał mieć powód.

   0
   • Avatar Max Otto von Stirlitz

    Pan Parol
    .
    I’am back
    .
    Wyjebalo siec i szwaby usilnie pracowali nad uruchomieniem zdumieni ,ze cos takiego mialo MIEJSCE.
    Panow w smutnych garniturach z BND nie bylo..
    😎
    —-Hasta la vista, baby.
    .
    Max Otto von Stirlitz.
    .
    Ps.Heldze palila sie instalacja pod deklem..slicznie wyglada jak sie zlosci.
    Gdzie jest globus,prosze ?

    0
   • Avatar 5obieg

    No rzeczywiście… A niby jaki? Pewnie dostanę odpowiedź: polityczny.
    A nie taki, że zwyczajnie mieliście system podatny na atak? Może ktoś chciał się sprawdzić (tak działają hakerzy)? A może Wasz adres został wylosowany jako przypadkowy jeden z wielu? A może takich stron jak ta, padło w tym czasie kilkaset? A może zrobił to jakiś np. Chińczyk, który nawet nie wie gdzie leży Polska, w dodatku nikt go nie opłacał, a adres serwera znalazł przypadkiem? A może skrypt strony sam się wyłożył?

    Nic tak nie jednoczy jak wykreowanie sobie wroga. Tylko czemu służy takie nakręcanie jednych przeciw drugim?

    0
 19. Nie miał powodu. Żadnego. Powodem było to że się dało włamać.
  Przygotowują się energicznie – aż rozlega sie głośne chrpanie !! :]

  0
 20. No i gdzie ten artykuł Degrejta?

  0
 21. no pieknie Nas zalatwili…ciesze sie bardzo z powrotu.
  to juz musisz na serio Lazarzu zrobic dobra obrone…
  kogos najwyrazniej portal dotknal do zywego….
  gdyby to byl atak specow od sieci, to moglibysmy literki zbierac z kopii, gdzies w necie sie szlajajacych…to jakies dzieciaki byly…
  i nie powiem : zadrzalem z obawy, gdy nie moglem sie polaczyc po raz ktorys…
  Portal caly czas wali po facjatach kolesi przy korytach roznego autoramentu.
  zbiera sie Nam 🙂 .

  0
 22. Avatar Max Otto von Stirlitz

  😎

  0
 23. Avatar 5obieg

  No rzeczywiście… A niby jaki? Pewnie dostanę odpowiedź: polityczny.
  A nie taki, że zwyczajnie mieliście system podatny na atak? Może ktoś chciał się sprawdzić (tak działają hakerzy)? A może Wasz adres został wylosowany jako przypadkowy jeden z wielu? A może takich stron jak ta, padło w tym czasie kilkaset? A może zrobił to jakiś np. Chińczyk, który nawet nie wie gdzie leży Polska, w dodatku nikt go nie opłacał, a adres serwera znalazł przypadkiem? A może skrypt strony sam się wyłożył?

  Nic tak nie jednoczy jak wykreowanie sobie wroga. Tylko czemu służy takie nakręcanie jednych przeciw drugim?

  0
 24. Avatar Mirek

  Witam wszystkich.
  Jak większość pytających tez dostałem fotkę od SM. W sumie to mała sprawa na 50-tce ponoć jechałem 68km/h. Wymiar kary też do przyjęcia 100/2.
  W związku z tym, że wzięli mnie od tyłu, w zasadzie nie mam możliwości rozpoznać czy auto prowadziłem ja czy mój kolega, co mam począć.
  Z tego co tu wyczytałem, jeśli już odpowiadać to nie na przesłanym druku??
  Czy mogę po prostu olać to wezwanie i czekać na rozwój wypadków.??
  Powiem szczerze myślałem, że nie strzelają z tyłu, a tu zonk, przyszła fotka.
  Dzięki za wszelkie informacje.

  0
 25. Avatar KATE

  O mój Boże, tak się cieszę, powiedzieć wszystkim prawdziwą rzecz, jaka mnie … Nazywam się Kate. Jeśli odmówi udostępnienia tego świadectwo to znaczy jestem samolubny do siebie i do ludzi, tak bardzo kocham, którego może mieć podobne problemy, 16 marca o 19:23 po podjęte nasz obiad mój mąż zwariował i zaczął nazywać nazwę pani Melissa kocham Ci, byłem tak wściekły i zaczął płakać jak dziecko … to mój mąż wyszedł z domu, a następnie za idiota nazwie Melissa, i nigdy nie wrócić do domu. Wtedy uwierzyłem, kiedy sam będzie zrozumieć gburowaty wrócić do mnie przepraszać, ale zamiast mnie zostawił. Więc zwrócił się do mojego przyjaciela, powiedziała mi, że miał takie problemy w małżeństwie, aż ona przedstawić DR OGAGU, który specjalizuje się w przywracanie rozbitych rodzin, rozbite małżeństwa. DR OGAGU rzucić zaklęcie na mnie w 4 maja zaskakująco mój mąż wrócił do domu 06 maja przepraszając, że powinien wybaczyć mu, że nigdy nie powtórzy, byłem tak zadowolony i dał dzięki DR OGAGU którzy uratować moje małżeństwo, jeśli są mając podobny problem lub problem wymienione poniżej, można się z nim skontaktować i jego adres e-mail jest (DROGAGUSOLUTIONCENTER@GMAIL.COM) można jeszcze uratować swoje małżeństwo, jeśli u naprawdę kochać swojego męża. Można się z nim skontaktować za błąd mieszka.
  (1) Jeśli chcesz ex powrotem.
  (2) Jeśli zawsze mają złe sny.
  (3) Chcesz być promowane w swoim biurze.
  (4) Jeśli chcesz mieć dziecko.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816