Bez kategorii
Like

Jerzy Wcisła się ” wciska ”

10/05/2014
1041 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
Jerzy Wcisła się ” wciska ”

Kilka tygodni temu Prezydent Jerzy Wilk ujawnił “mały przekręt” w trakcie głosowania przedstawiciela  Elbląga w Związku Miast Bałtyckich. Jak się okazało, rok po elbląskim referendum, które zmiotło ze stołków polityczno-biznesowy układ polityków Platformy Obywatelskiej w Elblągu i doprowadziło do zmiany zarówno składu Rady jak i Prezydenta, były Przewodniczący odwołanej 14 kwietnia 2013 r Rady, Pan Jerzy Wcisła w dość tajemniczych okolicznościach podszył się pod delegata Elbląga i  oddał głos w jego imieniu.

Kimże jest ów Nie PO-radny człowiek? Idylliczny obraz idola elbląskiej Platformy.

0


 

 

55 lat, żonaty, dwie córki. Dlaczego tak mało informacji o potomstwie, czy nie warto zaakcentować silnych związków jednej z córek kandydata z Gdańskiem? Port, Dworzec, Mariny, jest co PO-zwiedzać, a nocne życie kusi. Wymarła elbląska starówka bardzo widać nudzi. Jak jest z życiem prywatnym Pana Jerzego nie wiadomo. Publicznie pokazuje się wyłącznie w towarzystwie żony. Anonimy publikowane w roku 2013 przedstawiały Pana Jerzego w bardzo złym świetle, jednak wbrew zwyczajom kolegi partyjnego Pana Jerzego, obecnego radnego Rady Miasta Elbląga Roberta Turleja, o życiu prywatnym publicznie rozprawiać nie należy.

Wykształcenie wyższe ( KUL – katolickie nauczanie społeczne ), skromność Pana Jerzego ”bije po oczach”, szczególnie fajnie prezentują się garnitury warte zapewne tyle, co roczna renta socjalna. Podróże Pana Jerzego sponsoruje Marszałek Województwa z wspólnej kiesy i oczywiście są to bardzo ważne wydatki, ponieważ Delegat ukończył również AH-E Łódź – studia europejskie. Specjalność Pana Jerzego to zapewne nawigacja pomiędzy stoiskami, ze szczególnym naciskiem na PO-mijanie Prezydentów Miast.Wynik zaliczenia z dnia 1 maja 2014 zaiste jest im-PO-nujący… Pan Jerzy Wcisła w dniu 1 maja 2014 był członkiem “świty” Premiera Donalda Tuska w trakcie obchodów 10-lecia akcesji Polski do Unii Europejskiej. Był też organizatorem tych obchodów i w efekcie jego specjalnej wiedzy z zakresu działania administracji, zaproszenie do Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka na uroczystości nie dotarło…. Co ciekawsze, w trakcie samych obchodów delegacja Premiera wzmocniona Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem, Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Antonim Czyżykiem i byłym Przewodniczącym Rady Miasta, a obecnie Przewodniczącym struktur miejskich Platformy Obywatelskiej Jerzym Wcisła, wielkim łukiem obeszła stoisko Miasta Elbląga i obecnego na nim Prezydenta i Wiceprezydenta  Elbląga.  Zdarzenie to nie ma chyba precedensu w Europie ale może warto PO-szukać.

Wydaje się, że  może strategiczny PO-mysł “Trzech Dezerterów”  warto wpisać do jakiejś księgi rekordów w pozycji “Polityczna Bezczelność 10-lecia”.

Pan Jerzy ukończył też UG Gdańsk – europeistyka i przemiany gospodarcze. Mamy zatem PO-wód dla którego Elbląg jest miastem z najwyższą stopą bezrobocia w Polsce, a może nawet i Europie. Dla polityków Platformy liczy się dobre miejsce i szybki wzrost, a mniej ważna jest już kategoria. W sumie wzrost to wzrost, miejmy zatem nadzieję, że wzrost ilości bezrobotnych wśród swoich członków po 16 listopada 2014 r odnotuje i Platforma Obywatelska.

Dyrektor Biura Regionalnego  w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego; dziennikarz – w przeszłości redaktor naczelny kilku gazet. Członek wielu organizacji, m.in.: Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Zalewu Wiślanego” (prezes); Związek Miast i Gmin Morskich (czł. Zarządu). Inicjator założenia Muzeum Żuławskiego. Członek Zespołu Monitorującego Kompleksowy Program Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego Żuław. Radny Rady Miejskiej w Elblągu (2001-13). Panowie z Olsztyna zapomnieli o oszałamiającym sukcesie Pana Jerzego, który zebrał w wyborach z roku 2013 całe 325 głosów. Jak można nie PO-chwalić się takim wiekopomnym sukcesem wyborczym, nie zrozumiem. Z PO-litycznego pijaru ocena niedostateczna.  Żal Pana Wcisła był tak wielki, że wcisnął się w buty reprezentanta Elbląga. Okoliczności te obecnie bada Prokuratura Rejonowa w Elblągu, a kopię zawiadomienia złożonego w tej sprawie otrzymali na ostatniej sesji Radni Elbląga wraz z Prezydentem i jego zastępcami. Jak dotąd, żadne z ugrupowań politycznych stanowiska nie zajęło, a Przewodniczący Rady Miasta Janusz Nowak /SLD/ usiłuje sprawę tuszować przez jej przemilczanie. Polityczna poprawność Sojuszu, jak widać, przejawia się w kryciu kolegów, nawet tych z innego ugrupowania. Sitwy bywają PO-nad partyjne….

Wiceprzewodniczący Rady Gospodarki Wodnej Regionu Dolnej Wisły oraz Zespołu ds. Rewitalizacji Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70. Członek Rady Promocji Żeglugi Śródlądowej przy Ministrze Infrastruktury i Rozwoju oraz Komitetu Sterującego Pętli Żuławskiej, jednego ze najlepszych projektów turystycznych zrealizowanych na polskich drogach wodnych. Realizacje Pana Jerzego widać na mapach dróg wodnych, na których ostatnio przybył kolejny ważny punkt – skromna rzeczka “Cieplicówka” i jacht “Atlanta”. Nie ma jak dokładne mapy i gorące PO-witanie żeglarzy. Miejmy nadzieję, że to ostatnie tak gorące powitanie w naszym regionie.

Inicjator powołania ogólnopolskiego Sejmiku Żeglugi Śródlądowej. Uczestnik prac Konsorcjum powołanego na rzecz budowy Kanału łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. No to mamy i przekop. Kopie i kopie Jurek całe lata. Kopie się w trudzie i znoju – samotnie. Jak ktoś chce mu pomóc, to wali go Jurek łopatą po głowie bo to jego przekop i tylko jego i wara innym “kopaczom”. Przekop będzie piękny, a każdy okręt przeciskający się przez jego nurt wspomni jego Patrona – “Jurka z Nowego Dworu na boleściwej łopacie”.

Autor, współautor lub wydawca wielu publikacji książkowych oraz kilkudziesięciu artykułów przeglądowych na tematy związane z drogami śródlądowymi i żeglugą.

Parę z tych dzieł Pana Jerzego powinna już przeczytać Prokuratura. Prawdopodobnie to właśnie Jerzy Wcisła koordynował przekazywanie Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego danych do map dróg wodnych w regionie, na których pominięto linie elektroenergetyczne na których 13 kwietnia 2014 r spalił się jacht “Atlanta” wraz z czterema załogantami.

Zdarzenie to stało się głośne w całej Polsce, ale wspomniany powyżej, Janusz Nowak nie miał w sobie dość przyzwoitości by na sesji Rady Miasta Elbląga pamięć ofiar uczcić minutą ciszy.  Chowanie pod stół Prezydialny Rady Miasta spraw trudnych to powszechnie znany zwyczaj, jednak pomijania pamięci ofiar takiej tragedii zrozumieć trudno.

W 2009 i 2011 odebrał Nagrodę Przyjaznego Brzegu za działania na rzecz żeglugi w subregionie Kanału Elbląskiego, delty Wisły i Zalewu Wiślanego, w 2009 roku brązową odznakę Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, w 2013 medal Zasłużony dla Warmii i Mazur.

Medal Pana Jerzego znamienity, za jego PO-sługi względem Marszałka słusznie zapracowany. Tu się komuś ukłoni, tam coś komuś doda. Innym się coś ujmie, złym słowem obrzuci – taka to polityczna praca Jurka trudzi. To właśnie Jerzy Wcisła ponad rok temu w trakcie konferencji prasowej nazwał członków Grupy Referendalnej “Wolny Elbląg”  “złodziejami”, nawiązując do pomówienia, jakie Biuro Prasowe ex Prezydenta Elbląga  Grzegorza Nowaczyka rzuciło w przestrzeń publiczną, którą  podsycali anonimowi hejterzy. Po ponad rocznych postępowaniach policyjnych okazało się, że hejterskie wpisy pochodziły z komputerów należących do Urzędu Miasta Elbląga, Radnego Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Witolda Strzelca, Dyrektora Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Łukasza Piśkiewicza, czy córki obecnej wicewojewody, Pani Grażyny Kluge.

Nie ma on czasu na zwykłych ludzi – gdy czas komuś PO-święca, zaraz go to nudzi. Pan Jerzy Wcisła był zaproszony w lutym i marcu 2013 na debaty organizowane w Elblągu przez członka Grupy Referendalnej, ale zdezerterował przed debatą z przeciwnikami, jak 1 maja zdezerterował przed  Prezydentem Elbląga.

 Wyjątek jeden – Wódz partii sławetny, z którym przy Kaczych Błotach Jerzy czas mitrężył. Trzeba bowiem wiedzieć, że Pan Jerzy Wcisła po sławnym ominięciu Prezydenta Elbląga  Jerzego Wilka, poprowadził Premiera do stoiska jednej z organizacji pozarządowych z Kaczych Błot właśnie. Polityczny takt Pana Jerzego przypomina melodyjność skrzyni biegów, w której właśnie pękają wszystkie zęby. Jego skuteczność porównać można z postępami w budowie przekopu Mierzei Wiślanej, który to projekt Pan Wcisła “promuje”, o ile można dobrze policzyć, od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Dziś Pan Jerzy Wcisła za publiczne pieniądze, pochodzące z dotacji, opłaca banery reklamowe w lokalnych portalach. Na konferencje prasowe nie zaprasza niewygodnych dla niego tytułów prasowych, w trakcie oficjalnych obchodów dzieli Elblążan na tych dobrych z plakietką “Platforma Obywatelska” i tych złych – bez tej plakietki.

 Warto oddać głos na Pana Jurka? Moim zdaniem, lepiej sobie rękę odciąć bo protezy dłoni już się produkuje, a sztucznej inteligencji nie widać nawet na horyzoncie zdarzeń. 

Premier Donald Tusk otrzyemuje materiały w sprawie Map Cieplicówki

z wizyty Premiera….

https://wybory.platforma.org/kandydat/jerzy-wcisla/

 

Inne zapisy autora:

0

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816